پزشک قانونی دریافت که وین فلا موریسون پس از “شکست های متعدد” توسط افسران اصلاحات SA درگذشت | مرگ در بازداشت

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

معاون پزشکی قانونی استرالیای جنوبی دریافته است که “شکست‌های متعددی” وجود داشته که منجر به مرگ مرد بومی وین فلا موریسون در بازداشت شد، اما از انجام هرگونه یافته‌ای علیه افسران اصلاحات مربوطه خودداری کرد.

موریسون، یک مرد 29 ساله ویرادجوری، کوکاتا و ویرانگو، در بیمارستان سلطنتی آدلاید در 26 سپتامبر 2016 پس از مهار شدن از ناحیه مچ دست و مچ پا، قرار گرفتن در یک کاپوت و قرار گرفتن رو به پایین در پشت یک ون درگذشت. او به زندان کار یاتالا منتقل شد.

موریسون که کمتر از دو دقیقه در ون سپری کرده بود، نتوانست زنده شود و سه روز بعد در بیمارستان درگذشت. او به هیچ جرمی محکوم نشده بود و در زمان مرگ در بازداشت به سر می برد. هیچ فیلم دوربین مدار بسته ای وجود ندارد که از آنچه در داخل ون حمل و نقل زندان رخ داده است، تصویربرداری کند.

پزشکی قانونی جین بشیر روز جمعه در دادگاه پزشکی قانونی در آدلاید حضور کوتاهی داشت و از خواندن کامل یافته های خود در مورد مرگ در بازداشت خودداری کرد.

بشیر در یافته‌های منتشر شده خود گفت که این تحقیق “انبوهی از ناکامی‌ها و کاستی‌ها را در هر مرحله از مدیریت آقای موریسون در زمانی که او تحت مراقبت و نگهبانی بخش خدمات اصلاحی بود، آشکار کرد.”

با این حال، پزشکی قانونی از دادن هرگونه یافته نامطلوب علیه افسران اصلاحی درگیر خودداری کرد و علت مرگ را فقدان آموزش دانست.

بشیر گفت: «رفتار افراد باید در برابر کل شواهدی در نظر گرفته شود که شامل کمبودهای آشکار در آموزش افسران اصلاح و تربیت در زندان کار یاتالا می شود که هنگام فراخواندن این افسران برای مدیریت یک حادثه بزرگ فاش شد.

پزشکی قانونی همچنین دریافت که سطح نیروی استفاده شده در هنگام مهار اولیه “معقول و ضروری” بود، اما تصمیم به حمل موریسون با دست و پا، به صورت رو به پایین، “پس از مهار” ضروری نبود و “استفاده بیش از حد” در نظر گرفته شد. از زور».

دیوید براون، مدیر اجرایی بخش خدمات اصلاحی، گفت که دپارتمان او “جزئیات گزارش را با دقت بررسی می کند” اما نمی گوید که آیا اقدامات انضباطی علیه افسران وی انجام خواهد شد یا خیر.

او گفت: “من فکر می کنم که این گزارش از نظر اقدامات و رفتار کارکنان من متعادل و عینی بود.”

براون نمی‌توانست بگوید چه تعداد از افسران دخیل در این حادثه در این بخش باقی مانده‌اند، و گفت که “تعداد قابل توجهی” درگیر هنوز مشغول به کار هستند اگرچه “بعضی از کارکنان آژانس را ترک کرده‌اند”.

او گفت که “از هرگونه بررسی در مورد پیشرفتی که تاکنون در اجرای توصیه ها داشته ایم استقبال می کند.”

پزشک قانونی توصیه کرد یک آژانس مستقل ایجاد شود تا بر پذیرش توصیه‌های این وزارتخانه نظارت داشته باشد به دلیل «تعداد زیاد و ماهیت نقص‌ها و کاستی‌های نشان‌داده‌شده» و این نشان می‌دهد که «مناسب است که DCS برای رفع نقص‌های خود رها شود».

او همچنین گفت که شرایط در ایستگاه هولدن هیل، جایی که موریسون قبل از انتقال به زندان کار یاتالا در آن نگهداری می‌شد، «وحشیانه و غیرانسانی» بود، شبیه به «حبس انفرادی».

او گفت: «در قرن بیست و یکم هر فردی، از جمله زندانیان، یک شبه در چنین شرایط وحشتناکی اسکان داده می‌شوند، تکان‌دهنده است.

پزشک قانونی گفت، اگر رویه مناسبی دنبال می شد، از جمله شناسایی صحیح او به عنوان یک مرد بومی و یک فرد آسیب پذیر، “ممکن بود از مرگ موریسون جلوگیری شود.”

بشیر دریافت که “هیچ عامل یا مکانیسم منفردی” مسئول مرگ موریسون نبوده است، در عوض “دلایل بالقوه ماهیت چند عاملی دارند و شامل اثرات فعالیت فیزیکی مشخص، استرس عاطفی و روانی و بیماری زمینه‌ای عروق کرونر است”.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

پزشک قانونی در این یافته به شواهدی از دکتر شریل چارلوود تکیه کرد که حدس می‌زد که «سندرم بحث‌برانگیز» معروف به «هذیان هیجان‌انگیز» ممکن است در مرگ او نقش داشته باشد.

چارلوود همچنین شواهدی را ارائه کرده بود که او “صلاحیت ارائه نظر درباره اینکه آیا آقای موریسون در زمان مربوطه از یک دوره روان پریشی حاد رنج می برد، ندارد.” دادگاه در طول تحقیقات به دنبال شواهد روانشناختی متخصص خارجی نبود.

پلیس ایالات متحده از «هذیان هیجان‌انگیز» به‌عنوان عامل پیچیده‌کننده در مرگ جورج فلوید به‌طور بحث‌برانگیزی یاد کرد، اما نقش آن در نهایت رد شد. این اصطلاح همچنین توسط مأموران اجرای قانون و اصلاحات در استرالیا بیشتر در هنگام مرگ در موارد بازداشت مورد استفاده قرار گرفته است.

پزشکی قانونی گفت که یک ماده از قانون استرالیای جنوبی که به افسران اصلاحیه اجازه می‌دهد ادعای «امتیاز مجازات» علیه خودسرزنش کنند، مانع از توانایی دادگاه برای انجام تحقیقات در مورد آنچه هنگام حمل موریسون در ون زندان رخ داده است، می‌شود.

پنج افسری که در پشت ون حمل و نقل زندان حضور داشتند، در حالی که موریسون در حال انتقال به بخش G امنیت بالا زندان بود، امتیاز مجازات حداقل 71 بار دریافت شد.

این حمایت ها از آن زمان توسط دولت قبلی از قانون Coroners در استرالیای جنوبی حذف شده است، اما تغییرات به صورت ماسبق اعمال نمی شود.

بشیر به این نکته فنی اشاره کرد که او را از ارائه مدارک قانع کننده از سوی نگهبانان زندان باز می دارد و می گوید: «وقتی خانواده موریسون از ناهنجاری موجود در استرالیای جنوبی مطلع شدند، می توان ناراحتی خانواده موریسون را درک کرد.»

پزشک قانونی گفت: «سؤالات بی‌پاسخ دیگری» در رابطه با «سفر ون» وجود دارد، اما پیشنهادات مشاوران و وکلای خانواده موریسون را رد کرد که خواستار توصیه‌هایی برای ایجاد یک نهاد تحقیقاتی ویژه با قدرت برای وادار کردن شواهد برای بازگرداندن مدارک توسط دولت هستند. بررسی کنید که چه اتفاقی افتاده است

بشیر همچنین گفت که هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد اسناد کلیدی عمدا حذف شده اند یا اینکه موریسون به گونه ای مدیریت شده است که او را در حین محدودیت مجازات کند.

خانواده موریسون برای تحویل یافته ها حضور نداشتند و خواستار حفظ حریم خصوصی شدند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …