آن را پمپ کنید: خانوارهای بریتانیایی در حال ترک گرمایش مرکزی گاز خود هستند | صنعت انرژی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تیبازگشت هوای گرمتر نمی توانست به زودی برای خانواده هایی که نگران قبض های انرژی هستند اتفاق بیفتد. برای برخی دیگر، تغییر فصل نشان دهنده پایان اولین زمستان آنها بدون اتکا به گاز برای گرمایش است.

تعداد کمی از خانه‌ها پمپ‌های حرارتی نصب کرده‌اند که از برق برای هدایت گرما از زمین یا هوا به داخل خانه استفاده می‌کنند و می‌توانند نقش مهمی در کاهش انتشار کربن از خانه‌های بریتانیا داشته باشند. دولت می خواهد شاهد نصب 600000 دستگاه در سال برای کمک به دستیابی به اهداف آب و هوایی بریتانیا باشد، اما واکنش عموم مردم در بهترین حالت ضعیف بوده است.

برای کسانی که این کار را انجام داده‌اند، اولین زمستان با پمپ حرارتی درس‌هایی ارائه کرده است که می‌تواند به دور شدن بریتانیا از گاز و نفت کمک کند.

نصب صحیح برای عملکرد خوب پمپ حرارتی بسیار مهم است. پل برابینز از هالیفاکس این را به خوبی می داند، پس از آن که او و شریکش ماه ها را بدون گرمایش کافی به دنبال نصب معیوب سپری کردند.

برابینز، 75 ساله، به انگیزه نگرانی های زیست محیطی، در ژوئیه گذشته تصمیم گرفت یک پمپ حرارتی را در نیمه سنگی و آجری سه خوابه خود در دهه 1930 نصب کند. این یک دلیل بود. بعد هم قیمت بنزین بالا رفته بود و تبلیغ می کردند. ما فکر می‌کردیم که احتمالاً زمان خوبی برای تغییر است.»

پل برابینز با پمپ حرارتی
پل برابینز: “ما جامپر و پتو پوشیده بودیم – هوا کاملاً یخ زده بود.” عکس: جوئل گودمن/ آبان نیوز

پس از دریافت کمک مالی 5000 پوندی دولت، پمپ حرارتی منبع هوا برای او حدود 7000 پوند هزینه داشت. او مجبور نبود قبل از نصب در خانه اش که از رادیاتور به جای گرمایش از کف استفاده می کند، کارهای عایق کاری بیشتری انجام دهد. اما برابینز، یک افسر مشروط بازنشسته، تقریباً بلافاصله با مشکلاتی روبه‌رو شد و به دلیل کاهش شدید دما در ماه‌های سردتر، مجبور شد به بخاری برقی و نفتی خود تکیه کند. گاهی اوقات نه آب گرم داشتیم و نه گرمایش مرکزی. ما جامپر و پتو پوشیده بودیم – هوا کاملاً یخ زده بود.

او می‌گوید که شرکت نصب، مهندسان گرمایش را در بسیاری از موارد در ماه‌های پاییز و زمستان «بدون فایده» فرستاد و همچنین بخاری‌های برقی برای آنها فراهم کرد. “ما باید همه را در شرکت دیده باشیم! من مجبور شدم مرتباً از فضای سرد زیر شیروانی خود بازدید کنم تا سعی کنم سیستم را مجدداً راه اندازی کنم.”

Brabbins می گوید که این مشکلات نهایتاً حدود یک ماه پیش برطرف شد و اضافه کرد که 1500 پوند به او غرامت پرداخت کرده است. آنها بالاخره عیب را پیدا کردند و در عرض نیم ساعت رفع شد. من نگران هستم که برخی از شرکت ها مهندسان گرمایشی را استخدام می کنند که نمی دانند پمپ های حرارتی چگونه کار می کنند.

اما دیگران تجربیات بسیار مثبتی داشته اند. بعد از اینکه دیگ گاز جید مک آلیستر دستیار حساب کاربری شروع به تزلزل کرد، او محاسبه کرد که گرفتن کمک مالی دولتی و دریافت پمپ حرارتی منطقی است.

یک سال پس از نصب، مک آلیستر، که 35 ساله و اهل شفیلد است، مطمئن است که تصمیم درستی گرفته است. ما زمستان بسیار سردی داشتیم و پمپ حرارتی خوب بود، از کار نیفتاد و ما را بدون هزینه دست و پا گرم نگه داشت.»

و هنگامی که جیوه در تابستان گذشته به 40 درجه سانتیگراد رسید، یک امتیاز اضافی ارائه کرد: پمپ های حرارتی همچنین می توانند هوای سرد تولید کنند. بهترین بخش این بود که بتوانیم آن را در طول موج گرما معکوس کنیم تا خانه خنک شود. این گرما را قابل تحمل کرد و واقعاً چشمگیر بود.»

او از هر کسی که قصد نصب آن را دارد می‌خواهد با یک شرکت معتبر در ثبت طرح صدور گواهینامه Microgeneration (MCS) مراجعه کند. اکنون نزدیک به یک سال می گذرد و ما قطعاً در پول خود صرفه جویی کرده ایم، سروصدا نیست و فقط بدون هیچ دخالتی کار را انجام می دهد.

دیگران تجربیات متفاوت تری داشته اند. مایک گریوز، 75 ساله، معمار منظر بازنشسته و رئیس سابق دانشکده علوم در همپشایر، پس از نصب ضعیف پمپ حرارتی او در ماه آگوست، ماه های زیادی را صرف رسیدگی به مسائل کرد. گریوز در یک خانه مجزای پنج خوابه دهه 1920 با پسوند دهه 1990 عایق بندی شده زندگی می کند و به جای گرمایش از کف، رادیاتور دارد. پمپ تا نوامبر به درستی کار نمی کرد و حتی در آن زمان نیز تا ژانویه رادیاتورهای دو اتاق را به درستی گرم نکرد. آنها همچنین اغلب در طول شب با صدای کوبیدن در زمستان از خواب بیدار می شدند. گریوز با توضیح اینکه مهندسان هنوز به طور کامل مشکلات نویز را حل نکرده‌اند، می‌گوید: «ما یک فرآیند بسیار طولانی آزمایش و خطا برای درست کردن آن داشته‌ایم.

مایک گریوز
مایک گریوز عکس: مایک گریوز

پس از دریافت کمک مالی 5000 پوندی دولت، گریوز حدود 7000 پوند برای پمپ منبع هوا و تعویض برخی از رادیاتورها پرداخت کرد. در حالی که این فرآیند دشوار بوده است، پس از شروع کار، او تا حد زیادی از خود پمپ راضی بوده است. با توجه به اینکه زمستان بسیار سردی داشتیم خوشحال بودیم. دمای کلی بسیار دلپذیر بوده است زیرا یکنواخت تر است. حتی پس از چندین ماه سرد، هزینه‌های جاری کمی کمتر از دیگ‌های گاز قدیمی ما به نظر می‌رسد، زیرا قبض‌های قدیمی تعرفه‌های فعلی را دوباره محاسبه کرده‌ایم.» با این حال، به سادگی یک دیگ بخار نیست، او هشدار می دهد: «من خیلی دوست دارم مردم را تشویق کنم که ادامه دهند، اما به من هشدار داده شود که این کار کاملاً مزخرف است. داشتن درک درستی از نحوه کارکرد آن مفید است.»

خانه گریوز قبلاً دارای عایق حفره‌ای و پنجره‌های دو جداره بود، و او تصمیم گرفت برای به حداقل رساندن اتلاف گرما، کارهای عایق‌کاری زیربغل و عایق‌بندی پیش‌رو را انجام دهد. ما هنوز هستیم [building] خانه هایی که عایق بندی ناکافی دارند – دیوانه کننده است.

بن ریچاردز، 51 ساله، داستان‌های ترسناکی را شنیده بود که نشان می‌داد چگونه نصب معیوب ممکن است صاحبان خانه را از انتخاب خود پشیمان کند. ما از رسانه‌ها دیدیم که برخی از مردم تجربه بدی از پمپ‌های حرارتی دارند، اما برخی دیگر از آن‌ها خوشحال بودند. به نظر می‌رسید تفاوت در مهارت و دقت تیم طراحی و نصب است.»

ریچاردز که در زمینه ارتباطات علمی کار می کند، پس از توصیه یک نصاب توسط یکی از دوستان و انجام برخی تحقیقات در وب سایت Heat Geek، دیگ بخار 13 ساله خانه خود را با یک پمپ حرارتی منبع هوا در ماه مارس جایگزین کرد. ریچاردز پس از نقل مکان به ملک خود در سال گذشته، می گوید عایق در ملک چهار تخته دهه 1970 در پیزلی “یا بسیار ضعیف نصب شده بود یا وجود نداشت”، او را به بهبود آن از طریق ترکیبی از کارهای DIY و کارهای حرفه ای قبل از نصب گرما رساند. پمپ.

ما در ماه سپتامبر به خانه نقل مکان کردیم. ما نمی‌خواستیم سراغ دیگ‌های گاز دیگری برویم – این روزها از سوختن فسیل‌ها متنفرم و همچنین به این دلیل که می‌بینم شبکه سبز شده است.»

ریچاردز می گوید: «بلافاصله متوجه شدیم که گرم کردن خانه ارزان تر است. اگر به لوله کشی رادیاتورهای داغ عادت دارید، باید انتظارات خود را تغییر دهید. نتیجه یک خانه گرم شده است، اما مانند یک بهبود ناگهانی دما نیست. در حالی که در ماه فوریه گرم کردن خانه با گاز برای حفظ دمای 12 درجه سانتیگراد در روز 12 پوند هزینه داشت، با پمپ حرارتی، ریچاردز می گوید که توانسته است خانه خود را در روزهای سرد ماه مارس با هزینه ای بین 7 پوند تا دمای 16 درجه سانتیگراد گرم کند. 9 پوند

هزینه پمپ حرارتی و نصب آن نزدیک به 13000 پوند بود و او همچنین مجبور شد تعدادی رادیاتور را با هزینه حدود 5700 پوند تعویض کند. ریچاردز از کمک مالی 7500 پوندی طرح Home Energy Scotland و 2500 پوند وام بدون بهره بهره مند شد. ” [upfront] هزینه ها باید کاهش یابد تا این فناوری به طور گسترده تر مورد استفاده قرار گیرد. دولت می‌تواند عوارضی را که به‌طور مصنوعی گاز را بسیار ارزان‌تر از برق می‌کند، کاهش داده یا تغییر دهد، که عادلانه‌تر خواهد بود.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …