جمع بندی: ابزارهای هوش مصنوعی جدید شروع پارکینسون، خطر حمله قلبی پس از جراحی و موارد دیگر را پیش بینی می کنند.

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ابزار ML شروع پارکینسون را پیش بینی می کند

یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه نیو ساوت ولز به همراه همکارانشان از دانشگاه بوستون ابزار هوش مصنوعی ارائه کرده اند که می تواند سال ها قبل از شروع علائم اولیه برای پیش بینی بیماری پارکینسون مورد استفاده قرار گیرد.

ابزار یادگیری ماشینی به نام CRANK-MS، (تحلیل طبقه بندی و رتبه بندی با استفاده از شبکه عصبی، دانش از طیف سنجی جرمی تولید می کند) برای تجزیه و تحلیل نشانگرهای زیستی بالقوه پارکینسون در خون بیمار استفاده شد.

در مطالعه‌ای که یافته‌های آن در ژورنال ACS Central Science منتشر شده است، نمونه‌های خون 39 بیمار که تا 15 سال بعد به پارکینسون مبتلا شده بودند، مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت و با نمونه‌های خون 39 بیمار همسان که به این بیماری مبتلا نشدند، مقایسه شد.

پس از اجرای CRANK-MS بر روی داده‌های شرکت‌کنندگان در مورد متابولیت‌های خونشان، تیم تحقیقاتی ترکیب‌های منحصربه‌فردی از متابولیت‌ها را پیدا کردند که می‌توانند به عنوان علائم هشدار دهنده اولیه برای پارکینسون باشند.


هوش مصنوعی نویدبخش جلوگیری از مرگ و میر پس از جراحی غیرقلبی است

مطالعه دیگری نشان داده است که چگونه داده ها و هوش مصنوعی می توانند به پیشگیری از عوارض قلبی عروقی پس از جراحی های غیر قلبی کمک کنند.

مطالعه‌ای که توسط محققی از دانشگاه استرالیای غربی انجام شد، داده‌های بیش از 24000 شرکت‌کننده را ارزیابی کرد تا مشخص شود که آیا یادگیری ماشینی و داده‌ها می‌توانند عوارض قلبی عروقی ناشی از جراحی غیرقلبی، از جمله حمله قلبی و آسیب به عضله قلب، را قبل از وقوع پیش‌بینی کنند.

این مطالعه نشان داد که ادغام تکنیک‌های یادگیری ماشین با داده‌های جمع‌آوری شده به‌طور معمول قبل، حین و بعد از عمل جراحی می‌تواند به شناسایی بهتر بیمارانی که در بالاترین خطر ابتلا به چنین عوارض مرگباری هستند کمک کند.

گراهام هیلیس، استاد پزشکی در UWA و رئیس قلب و عروق در بیمارستان رویال پرث، گفت: «کار بیشتر برای تنظیم دقیق این روش‌ها و جاسازی آنها در مراقبت‌های معمول برنامه‌ریزی شده است.


HeraMED برای ارائه راه حل های نظارت بر بارداری از راه دور به JOGG مبتنی بر پرت

شرکت پزشکی هرامد که در فهرست ASX قرار دارد، دومین پزشک خصوصی خود را امضا کرده است که راه‌حل‌های نظارت بر بارداری از راه دور را اتخاذ می‌کند.

در یک افشای شرکتی، این شرکت گفت که قراردادی را با گروه زنان و زایمان Joondalup مستقر در پرث (JOGG)، ارائه‌دهنده خدمات خصوصی و عمومی مامایی در سراسر بیمارستان خصوصی Joondalup، پردیس سلامت Joondalup و بیمارستان Fiona Stanley امضا کرده است.

این قرارداد که نشان دهنده اولین باری است که JOGG نظارت بر بارداری از راه دور را از زمان راه اندازی آن در سال 2021 ارائه می دهد، برای دریافت 120 مجوز پلتفرم نظارت و مدیریت دیجیتال بارداری HeraCARE و مانیتورهای ضربان قلب جنین در خانه HeraBEAT است.

سال گذشته در نوامبر، HeraMED اولین مرکز خصوصی زنان و زایمان خود را امضا کرد که HeraCARE را مستقر کرد.


Formus Labs FDA 510(k) را برای نرم افزار برنامه ریزی جراحی لگن دریافت می کند

آزمایشگاه Formus مستقر در نیوزلند مجوز 510(k) سازمان غذا و داروی ایالات متحده را برای نرم افزار پردازش تصویر رادیولوژیکی خودکار خود برای برنامه ریزی قبل از عمل تعویض مفصل ران دریافت کرده است.

Formus Hip از هوش مصنوعی و بیومکانیک محاسباتی برای محاسبه تناسب ایمپلنت بیمار و ایجاد طرح‌های جراحی سه بعدی «قابل هضم، عملی و کاملاً تعاملی» استفاده می‌کند.

پس از مجوز FDA، این شرکت اکنون برنامه خود را برای ورود کامل به بازار ایالات متحده ادامه خواهد داد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …