‘باید کار کنم. من نمی توانم گریه کنم: تسخیر حملات روسیه به غیرنظامیان اوکراینی | اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دبلیووقتی رگبار شروع شد، دیمیترو پلتنچوک بیرون ایستگاه راه آهن خرسون بود. گلوله یک قطار در حال تخلیه غیرنظامیان را به آتش کشید. دیگری در میدان فرو رفت. پلتنچوک، سرگرد نیروی دریایی اوکراین و افسر مطبوعاتی نیروهای دفاعی خرسون، به سمت ماشین خود دوید تا ژاکت فلک خود را بگیرد. او به صحنه قتل عام بازگشت: جسدی پوشیده از پتو. مردی مات و مبهوت روی سنگفرش افتاد و پایش خونریزی داشت. همه جا شیشه و زباله

پلتنچوک عکس گرفت. “من یک حرفه ای هستم. باید کار کنم. من نمی توانم گریه کنم، او گفت. صبح همان روز، روس ها یک پمپ بنزین، یک ساختمان خصوصی و یک سوپرمارکت را بمباران کردند که یکی از بدترین حملات از زمان تهاجم بود. من چهار مرده را دیدم که در راهرو دراز کشیده بودند. کارگران صلیب سرخ یک پسر جوان را نجات دادند. پلتنچوک گفت: می‌توانی استخوان پای او را ببینی.

بمباران ویرانگر توپخانه در 3 می 24 کشته و 45 زخمی برجای گذاشت که دو تن از آنها کودک بودند. پلتنچوک تلفن همراه خود را درآورد و برخی از تصاویری را که در این روز وحشتناک ضبط کرده بود، که به خبرگزاری های سراسر جهان ارسال شده و توسط رئیس جمهور اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، در کانال رسمی تلگرام خود با نزدیک به یک میلیون مشترک منتشر شده بود، به آبان نیوز نشان داد.

پسری با پای بسته توسط کارگران صلیب سرخ از یک سوپرمارکت خارج می شود
پسری با پای بسته توسط کارگران صلیب سرخ از یک سوپرمارکت خارج می شود عکاس: Dmytro Pletenchuk

زلنسکی این حمله را کار یک “دولت شیطانی” توصیف کرد و نوشت: “جهان باید این را ببیند و بداند.” وی افزود: «یک ایستگاه راه آهن و یک گذرگاه، یک خانه، یک فروشگاه آهن آلات، یک سوپر مارکت مواد غذایی، یک پمپ بنزین – آیا می دانید چه چیزی این مکان ها را به هم پیوند می دهد؟ رد خونینی که روسیه با گلوله های خود به جا می گذارد و غیرنظامیان را در منطقه خرسون و خرسون می کشد. به خانواده ها و دوستان قربانیان تسلیت می گویم. ما هرگز مقصران را نخواهیم بخشید.»

عکس ها دلخراش هستند ترکش قسمتی از جمجمه را از یک خریدار شکافته است. بدن ژولیده یک زن در میان سبزیجات و یک چرخ دستی افتاده است. پلنتنچوک نیز ویدیو گرفته است. یک گیره شامل گودال‌های خفن ورمیلون و موجی از خون است که در خارج از فروشگاه جاری است. با موشک های Grad همیشه سر و پاها هستند. نمی دانم چرا. “آن روز من فقط مغزها را روی زمین دیدم.”

غیرنظامیانی که در خط مقدم اوکراین زندگی می کنند مرتباً در معرض وحشت مشابهی قرار دارند. بدون پایانی برای جنگ، تلفات روانی و عاطفی فزاینده ای وجود دارد. پلتنچاک گفت که خواب های بدی دیده است. در یکی از آنها، او حمله موشکی ویرانگر سال گذشته روسیه به ساختمان اداره منطقه ای در میکولایف که در آن کار می کرد، که منجر به کشته شدن 37 نفر از همکارانش شد را دوباره زنده کرد. او گفت: «وقتی انفجار اتفاق می‌افتد، در بخشی از رویا از خواب بیدار می‌شوم.

کابوس های دیگر دختر هشت ساله او، رجینا را نشان می دهد. خواب می بینم که روس ها ما را اسیر می کنند، چیزی شبیه به آن. یا اینکه حمله ای صورت می گیرد و من مهمات ندارم و نمی توانم وسایلم را پیدا کنم.» پلتنچوک گفت که او و همسرش که یک روزنامه نگار نیز در خرسون است، قرص خواب مصرف می کردند. او اعتراف کرد: “واقعا نمی توانم بخوابم.” صدای انفجارها را در شب در سراسر شهر می شنوید. از طرف ما ورودی و خروجی است.»

جسدی زیر پتو
جسد زیر پتو پس از حمله. عکاس: Dmytro Pletenchuk

یکی از قربانیانی که توسط پلتنچوک زیر یک ملحفه سفید عکس گرفته شد، ویکتور کوکسنکو 73 ساله بود. او برای جمع آوری یکی از اقوام به ایستگاه راه آهن رفته بود. بیوه او، لیودمیلا، گفت آخرین مکالمه آنها ساعت 1:46 بعد از ظهر بود. وقتی او برنگشت، او برای تحقیق به ایستگاه رفت. دو افسر پلیس به او گفتند که یک حادثه بزرگ با چندین تلفات رخ داده است و به او توصیه کردند که به خانه برود.

کمی بعد تلفنش زنگ خورد. «از شماره شوهرم تماس گرفت. صدای یک زن بود. گفتم: زنده است یا مرده؟ او پاسخ داد: مرده است. او به من گفت که روز بعد به سردخانه بروم. من در شوک بودم. وقتی رسیدم نگذاشتند جنازه اش را ببینم. گفتند سرش کوبیده شده است.» او افزود: او اولین عشق من بود. من 13 ساله بودم که با هم آشنا شدیم. او 15 ساله بود. یک فرد خوب، مهربان، مهربان. ما 52 سال با هم بودیم.»

لیودمیلا گفت که او و همسرش از اشغال خرسون در سال گذشته که در نوامبر با عقب نشینی نیروهای روسی از رودخانه دنیپرو پایان یافت، جان سالم به در بردند. از آن زمان، شهر هدف بوده است. ما آنجا را ترک نکردیم زیرا غارت زیاد است. ما نگران بودیم که ممکن است کسی اندک ما را بدزدد. حقوق بازنشستگی من ناچیز است. من همیشه صرفه جویی کرده ام. حالا من باید چه کار کنم؟» او گفت.

به گفته اداره منطقه ای، نیروهای روسی با 200 تا 600 مهمات در روز به خرسون و منطقه اطراف آن حمله می کنند. آنها از چندین سیستم پرتاب موشک، خمپاره، گلوله های تانک و پهپادهای کوادکوپتر استفاده می کنند که نارنجک های کوچک را معمولاً روی اشیاء غیرنظامی پرتاب می کنند. سرهی ملاشیچ، کارمند شورای شهر، گفت که دو هفته پیش هنگام بازدید از اوستریو، منطقه ای جزیره ای در نزدیکی رودخانه، مورد حمله قرار گرفت. او در حال ارسال کمک های بشردوستانه بود.

یک خمپاره بالای سرم پرواز کرد. من پشت یک حصار پنهان شدم.» او با نشان دادن عکسی که از فلشت کوچکی که خودش را در یکی از لاستیک های ماشینش جاسازی کرده بود، نشان داد. او افزود: “من یک کابوس می بینم که در آن موشک به سمت من پرواز می کند.” «قبل از جنگ، اگر خون می دیدم شوکه می شدم. حالا من نیستم. اگر این حملات را اغلب مشاهده کنید، به نوعی عادی می شوند. شما با آن زندگی می کنید.»

خون روی زمین پس از حمله.
خون روی زمین پس از حمله. عکاس: Dmytro Pletenchuk

ملاشیچ اذعان داشت که جنگ برای همه “از نظر عاطفی بسیار دشوار” بود. “من به روش های مختلف کنار می آیم. گاهی اوقات می روم و خانواده ام را می بینم که در یک منطقه امن زندگی می کنند. من از آنها یک گربه خواستم تا با من همراهی کند اما آنها به شوخی گفتند که این برای گربه بسیار خطرناک است. گاهی اوقات یک لیوان ویسکی می نوشم. به خودم می گویم در اوکراین جاهای بدتری برای بودن وجود دارد. در پایان روز می توانم بخوابم زیرا بسیار خسته هستم.

حدود 50000 نفر از جمعیت 300000 نفری قبل از حمله در خرسون زندگی می کنند. برخی پس از آزادی بازگشتند. دیگران هفته گذشته پس از حمله به سوپرمارکت و راه آهن خارج شدند. اولنا ولیخو، 85 ساله، که در یک کافه برای خوردن یک کاسه سوپ توقف کرده بود، گفت که در همان جا می ماند. من بچه جنگ جهانی دوم هستم. من را نمی ترساند.» او گفت.

پلتنچوک گفت که این واقعیت که برخی از والدین دارای فرزند از رفتن خودداری کردند مشکل ساز بود. وی خاطرنشان کرد: هیچ مکان امنی در خرسون وجود ندارد. او گفت که وضعیت تنها زمانی بهبود می یابد که نیروهای مسلح اوکراین روس ها را از کرانه چپ استان خرسون و سایر مناطق اشغالی بیرون کنند. او پیشنهاد کرد که در نهایت خود روسیه باید نابود می شد تا از راه اندازی جنگ دیگری در آینده جلوگیری شود.

از زمان تهاجم، این افسر مطبوعاتی هزاران عکس از ساختمان های ویران شده، غیرنظامیان کشته شده و بقایای پیچ خورده موشک های دشمن گرفته است. پلتنچوک گفت که در نظر دارد برخی از آنها را پس از پایان جنگ به نمایش بگذارد – به عنوان راهی برای پردازش وحشتی که اوکراین به طور جمعی متحمل شده بود و برای یادآوری جنایات جنگی روسیه به نسل های آینده. او گفت: «این یک آرشیو بسیار بزرگ است.

او مطمئن بود که اوکراین در نهایت قادر خواهد بود از چرخه فعلی تروما و اندوه خود عبور کند. «مردم احساس خوش بینی می کنند. همه ما به پیروزی خود ایمان داریم و می دانیم که روسیه نمی تواند برنده شود. آنها نمی دانند در کشور ما چه می کنند. آنها به اوکراین می آیند و مانند برده می میرند. آنها انگیزه ما را ندارند. ما دقیقا می دانیم که چرا می جنگیم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …