وکلای دعوی حقوقی اقلیم جوانان می گویند که مونتانا سعی کرد با کنار گذاشتن سیاست انرژی، محاکمه را خنثی کند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

هلنا، مونت. — وکلای جوانانی که از مونتانا به خاطر خسارات ناشی از تغییرات آب و هوایی شکایت می کنند، گفتند که مقامات سیاست انرژی ایالت را در آخرین لحظه لغو کردند تا از محاکمه ای که شاکیان به دنبال آن بودند تا بر خطرات سوخت های فسیلی تاکید کنند، اجتناب کنند.

دو طرف قرار است روز جمعه برای مشاجره با قاضی ناحیه ایالتی، کتی سیلی، در دادگاه حاضر شوند. یک دادگاه دو هفته ای قرار است از 12 ژوئن آغاز شود.

این پرونده در سال 2020 توسط وکلای گروه زیست محیطی «اعتماد کودکان ما» مطرح شد که از سال 2010 در هر ایالت به نمایندگی از شاکیان جوانان شکایت های اقلیمی را مطرح کرده است. بسیاری از پرونده ها – از جمله پرونده قبلی در مونتانا – رد شده اند. هیچ کدام هنوز به محاکمه نرسیده اند.

دعوای حقوقی مونتانا که هنوز در حال بررسی است تا حدی به دنبال لغو سیاست ایالتی برای ترویج توسعه زغال سنگ، گاز و نفت بود. دانشمندان می گویند سوزاندن این سوخت ها تا حد زیادی با انتشار دی اکسید کربن که باعث گرم شدن سیاره می شود، باعث تغییر آب و هوا می شود.

اما پس از لغو سیاست مورد مناقشه انرژی در ماه مارس توسط مجلس قانونگذاری ایالتی، آستین نادسن، دادستان کل مونتانا، یک جمهوری خواه، ماه گذشته از قاضی خواست تا هر بخشی از پرونده مربوط به سیاست لغو شده را رد کند.

این لغو به حمایت دولت از سوخت های فسیلی پایان نداد.

فیلیپ گرگوری، وکیل شاکیان، به آسوشیتدپرس گفت که این سیاست “نه به این دلیل که ایالت متعهد به تغییر سیاست و اقدامات سوخت فسیلی خود شده است، بلکه به این دلیل که دولت به دنبال اجتناب از محاکمه شدن است” لغو شد.

او در ایمیلی توضیح داد که حمایت مستمر ایالت از سوخت‌های فسیلی، حفاظت از محیط‌زیست در قانون اساسی مونتانا را نقض می‌کند، که می‌گوید ایالت “باید محیطی پاک و سالم را در مونتانا برای نسل‌های حال و آینده حفظ و بهبود بخشد.”

این دادخواست نشان می دهد که چگونه عواقب تغییرات آب و هوایی در حال حاضر توسط شاکیان جوان احساس می شود، با دود ناشی از تشدید آتش سوزی های جنگلی که هوای تنفس آنها را خفه می کند و خشکسالی رودخانه هایی را که کشاورزی، ماهی ها و حیات وحش را حفظ می کنند، خشک می کند.

وکلای نادسن نوشتند که شاکیان در مورد خطرات تغییرات اقلیمی، «صرف نظر از اینکه ادعاهایشان غیرقانونی است یا بی‌اساس، به «توسعه‌های احساسی» متوسل می‌شوند.

قاضی سیلی در حال حاضر دامنه پرونده را محدود کرده است و در سال 2021 حکم داده است که صدور دستور درخواستی که ایالت را مجبور به ایجاد یک طرح کاهش گازهای گلخانه ای می کند خارج از اختیارات او است. قاضی همچنین گفت که نمی تواند به دولت دستور دهد تا فهرستی از انتشار گازهای گلخانه ای ناشی از سوخت های فسیلی را تکمیل کند.

در هر دو مورد، سیلی گفت که چنین کارهایی باید به کارشناسان در شاخه های اجرایی و مقننه دولت واگذار شود.

اما سیلی گفت که دادگاه می تواند اعلام کند که ایالت قانون اساسی را نقض می کند، بدون اینکه دستور دهد در پاسخ به آن اقدامی انجام شود.

استیو گاندرسون، نماینده جمهوری‌خواه، حامی اقدامی که سیاست انرژی را لغو می‌کند، تماسی برای درخواست نظر نداد. او زمانی که در مجلس قانونگذاری مورد بررسی قرار گرفت، گفت که این سیاست بی معنی و قدیمی است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …