چمدان گم شده: ویرجین استرالیا به مسافران اجازه می دهد تا چمدان های خود را با اپلیکیشن جدید ردیابی کنند | ویرجین استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ویرجین استرالیا به مسافران این امکان را می دهد که چمدان های خود را از طریق یک برنامه تلفن هوشمند ردیابی کنند، زیرا خطوط هوایی تلاش می کنند ایمان خود را پس از انبوهی از چمدان های گم شده و نادرست در سال گذشته بازگردانند.

از این هفته، مسافرانی که با ویرجین بین بریزبن و سیدنی پرواز می کردند، توانستند از برنامه خلبانی برنامه ردیابی کیف استفاده کنند.

تا اواسط سال، این شرکت هواپیمایی قصد دارد خدمات خود را به همه پروازهای بین سیدنی، بریزبن، ملبورن، آدلاید، پرث و ساحل طلایی گسترش دهد و پس از آن به فرودگاه‌های منطقه نیز عرضه شود.

مهمانانی که در مسیرهایی با این فناوری پرواز می کنند، باید اپلیکیشن تلفن هوشمند شرکت هواپیمایی را دانلود کنند و زمانی که چمدانشان پس از تحویل گرفتن دریافت شد و همچنین زمانی که به مقصد رسید، یک اعلان فشار دریافت خواهند کرد. ویرجین قصد دارد تا اواخر سال جاری ویژگی های بیشتری را به پیشنهاد ردیابی چمدان خود اضافه کند.

یکی از سخنگویان ویرجین استرالیا گفت: “به مدت 23 سال، ویرجین استرالیا به طور مداوم نوآوری کرده است و معرفی قابلیت های ردیابی کیف یکی دیگر از محصولات برنده جایزه ما است.”

این شرکت هواپیمایی ایرزلند را دنبال می‌کند که این هفته از گسترش خلبان برنامه ردیابی چمدان خود که از آوریل برای پروازهای داخلی منتخب آغاز شد، خبر داد. این سرویس اکنون به 25 درصد از کاربران برنامه خود در پروازهای داخلی و به 5 درصد از کاربران در پروازهای بین المللی کوتاه از جمله استرالیا ارائه می شود.

ویرجین اولین شرکت هواپیمایی استرالیایی است که ردیابی چمدان را ارائه می دهد.

این توسعه فناوری پس از آن صورت می‌گیرد که نرخ حمل و نقل نادرست در سال گذشته افزایش یافت، زیرا خطوط هوایی به سطوح قبل از کووید بازگشتند.

بر اساس گزارش ارائه‌دهنده داده‌های صنعت Sita، در سطح جهانی، نرخ چمدان‌های نادرست حمل‌شده در جهان 24 درصد افزایش یافت – که چمدان‌های چک شده را که گم شده یا با تأخیر به مقصد می‌رسند را اندازه‌گیری می‌کند – به 4.35 چمدان در هر هزار مسافر در سراسر هواپیمایی جهانی در سال 2021.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

در حالی که ارقام سال 2022 هنوز منتشر نشده است، نرخ‌های نادرست برای خطوط هوایی خاص به بالاتر از میانگین جهانی سال 2021 رسید، زیرا تصاویری از فرودگاه‌ها از دریاهایی از چمدان‌های گم‌شده منتشر شد که مسافران زمینی با کارکنان کوتاه‌مدت قادر به تفکیک سریع آن‌ها نبودند.

در میان هرج و مرج، مسافران شروع به خرید دستگاه های ردیاب خود مانند AirTags اپل برای پیگیری چمدان های خود کردند. این روند باعث شد شرکت هواپیمایی آلمانی لوفت هانزا برای مدت کوتاهی چنین دستگاه هایی را به دلیل ترس از ایجاد آتش سوزی در باتری آنها ممنوع کند، اگرچه این شرکت به سرعت این قانون را تغییر داد.

نرخ بارهای نادرست کانتاس به حالت عادی قبل از همه گیر بازگشته است که حدود پنج چمدان به ازای هر هزار مسافر بود، در مقایسه با 12 چمدان به ازای هر هزار مسافر که در سال گذشته ثبت کرده بود، به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

این نرخ بین فرودگاه‌ها متفاوت بود، به طوری که کانتاس ادعاهای یک سرویس دهنده زمینی برون سپاری در فرودگاه سیدنی مبنی بر اینکه در اوج هرج و مرج فرودگاهی، از هر 10 چمدان یک مورد سوء استفاده می‌شد را رد کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …