استعفای ورزشگاه هوبارت دولت تاسمانی را در اقلیت فرو برد | سیاست تاسمانی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آخرین ایالت لیبرال در استرالیا به دلیل استعفای دو نماینده پارلمان در بحبوحه نگرانی در مورد ساخت یک استادیوم AFL در هوبارت، به دولت اقلیت انداخته شد.

لارا الکساندر، نماینده باس و جان تاکر، نماینده لیون، از حزب لیبرال استعفا دادند تا صبح روز جمعه به عنوان مستقل شرکت کنند.

هر دوی آنها در مورد برنامه ریزی شده 715 میلیون دلاری استادیوم Macquarie Point ابراز نگرانی کرده اند و تاکر نیز با پروژه انتقال Marinus Link مخالفت کرده است.

تاکر روز جمعه گفت: “ما به دلیل چند مسئله حزب لیبرال را ترک می کنیم، عمدتاً نگران این هستیم که با بدهی های استادیوم و همچنین مارینوس لینک به کجا می رویم.”

«زیرا ما می‌خواهیم از حقایق کامل آنچه که معاملات پشت درهای بسته انجام شده است بدانیم. ما به عنوان پشتیبان هیچ یک از این اطلاعات در اختیار ما قرار نگرفته است.»

استعفاها به اکثریت محدود لیبرال‌های تاسمانی پایان می‌دهد و جرمی راکلیف نخست‌وزیر را با 11 کرسی از 25 کرسی در مجلس شورای رهبری رهبری می‌کند.

ساخت یک استادیوم جدید در هوبارت – شرط اعطای مجوز تیمی از سوی AFL به تاسمانی – یک موضوع بحث برانگیز بوده است زیرا این شهر با بحران مسکن دست و پنجه نرم می کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …