ابزار پیش بینی تروریسم استرالیایی علیرغم فقدان شواهد، اوتیسم را نشانه ای از جنایت در نظر گرفت | اخبار استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک گزارش مستقل نشان می‌دهد که ابزاری که برای پیش‌بینی جنایات آینده در مجرمان تروریستی طراحی شده است، آن‌ها را در صورت داشتن اوتیسم با وجود نداشتن مبنای تجربی برای انجام این کار، در معرض خطر بیشتری برای ارتکاب جرم قرار می‌دهد.

گزارش مربوط به ابزار Vera-2R که تحت قوانین آزادی اطلاعات در اختیار آبان نیوز استرالیا و سایرین قرار گرفت، نشان می‌دهد که فقدان شواهدی مبنی بر پشتوانه این ابزار «پیامدهای بالقوه جدی برای [its] روایی و پایایی” و دریافتند که در پیش بینی ریسک “بسیار ضعیف” است.

همچنین مشخص شد که اختلالات طیف اوتیسم، و همچنین عدم رعایت شرایط یا نظارت، به عنوان عوامل خطر در ابزار گنجانده شده است، علیرغم فقدان شواهد تجربی.

این گزارش نشان می‌دهد که جامع‌ترین بررسی سیستماتیکی که در مورد محرک‌های رادیکال‌سازی و رفتار تروریستی و خشونت انجام شده است، حتی یک شواهد تجربی را که از گنجاندن این دو عامل حمایت کند، پیدا نکرد.

انتشار این گزارش انتقادی پس از مجموعه‌ای از داستان‌های آبان نیوز استرالیا منتشر شد که ادامه استفاده دولت فدرال از این ابزار را علی‌رغم انتقادها افشا کرد. دولت فدرال این گزارش را برای وکلای مجرمان محکوم، کارشناسان خود، یا دولت نیوساوت ولز که از این ابزار برای توجیه دستورات خشن پس از صدور حکم برای مجرمان، از جمله بازداشت مداوم استفاده می کند، فاش نکرد.

این گزارش با عنوان “آزمایش قابلیت اطمینان، اعتبار و برابری ابزارهای ارزیابی خطر تروریسم” توسط اساتید دانشگاه ملی استرالیا، دکتر امیلی کورنر و دکتر هلن تیلور برای وزارت امور داخلی تکمیل شد و بیش از 270 صفحه دارد.

دولت این گزارش را که به گزارش گوشه معروف است، در می 2020 دریافت کرد.

علیرغم اینکه دولت فدرال قبلاً ادعا کرده بود که به دلیل امنیت ملی نمی تواند منتشر شود، تحت اطلاعات FoI با حداقل اصلاحات منتشر شد.

در این گزارش آمده است: “فقدان شواهدی که پشتوانه هر دو ابزار باشد، پیامدهای بالقوه جدی برای اعتبار و پایایی آنها دارد.”

«بدون یک مبنای نظری و تجربی قوی برای شمول عوامل، پیش‌بینی اینکه ابزارها قادر به پیش‌بینی ریسک مشخص‌شده خود با هر چیزی غیر از شانس باشند، معقول نیست.

اگر ابزاری با پایه شواهد ضعیف به‌عنوان ابزار پیش‌بینی توسط پزشکان استفاده شود، نمی‌توان تعیین کرد که آیا افرادی که فرآیندهای ارزیابی را پشت سر می‌گذارند، برای برنامه مدیریتی که بر اساس نتیجه تصمیم‌گیری ریسک بر روی ابزار تعیین می‌شود مناسب هستند یا خیر، ممکن نیست. “

آبان نیوز استرالیا قبلاً گزارش داده بود که دولت فدرال پس از دریافت این گزارش، از این ابزار 14 بار استفاده کرده است، و دولت نیوساوت ولز نیز به استفاده از آن برای ارزیابی مجرمان، از جمله برخی بدون محکومیت برای تروریسم، ادامه داد.

کرنر و تیلور همچنین ابزار رادار را ارزیابی کردند، ابزار طبقه بندی شده ای که کمتر از Vera-2R برای توجیه دستورات پس از جمله استفاده می شود، و گفتند که گزارش آنها اولین تحقیقی است که روی این ابزارها انجام شده است.

در این گزارش چهار توصیه ارائه شد، از جمله اینکه ارزیابی دیگری انجام شود، مبنی بر اینکه نویسندگان هر دو ابزار “ارزیابی های بسیار دقیق تری از ادبیات نظری و تجربی گسترده تر را برای کمک به توسعه عوامل خطر که به طور دقیق منعکس کننده مسیرهای رفتاری به سمت افراط گرایی و خشونت تروریستی هستند، انجام می دهند”. که مشخصات ریسک هر ابزار باید اصلاح شود.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

این نشان داد که ابزار صحیح، که به درستی اجرا شود، می‌تواند امکان ارزیابی ریسک را فراهم کند که تضمین کند افرادی که در معرض بالاترین خطر ارتکاب جرم هستند، شدیدترین مداخلات را دریافت می‌کنند، در حالی که آن‌هایی که به‌عنوان کم‌خطر معرفی می‌شوند از مداخلات بیش از حد محافظت می‌شوند و بنابراین از “اختلال در شرایطی که ایجاد می‌کند اجتناب می‌کنند.” در وهله اول آنها را کم خطر می کرد».

اما متوجه شد که مبنای کمی برای ادعای توسعه دهندگان Vera-2R در مورد قابلیت اطمینان و اعتبار قوی آن وجود دارد.

گفته می‌شود که «نگران‌کننده» است که تقریباً 60 درصد از پایه شواهد ذکر شده برای توسعه عوامل ابزار تجربی نبوده و کمتر از نیمی از آثار ذکر شده در Vera-2R به‌دقت آنچه را در متون ضبط‌شده است منعکس می‌کنند.

این آزمون فقط می تواند توسط افرادی استفاده شود که دوره های آموزشی معتبر توسط نویسنده را تکمیل می کنند، با این گزارش که “هیچ اطلاعاتی در هیچ سندی در مورد زمان یا هزینه های این برنامه آموزشی وجود ندارد، اما اعتقاد بر این است که این یک برنامه چند روزه است. همراه با هزینه های قابل توجهی».

دولت فدرال و NSW هر دو می‌گویند که یافته‌های گزارش Corner را در نظر می‌گیرند، اما بودجه فدرال این هفته نشان می‌دهد که دولت کارگر متعهد است به تأمین مالی رژیم دستورات پس از صدور حکم ادامه دهد.

این بودجه در طول دو سال 130.1 میلیون دلار به طرح مجرمان تروریستی پرخطر اختصاص داد.

یک سخنگوی بخش دادگستری و جوامع نیوساوت ولز گفت که ابزار Vera-2R تنها یکی از تعدادی ابزار مورد استفاده برای ارزیابی خطر است.

سخنگوی گفت: «وزارت جوامع و دادگستری در حال حاضر در حال بررسی گزارش Corner با همکاری سایر ذینفعان است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …