پلیس ساسکس متعهد به حل پرونده قتل ویشال مهروترا است | جرم

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پلیس ساسکس قرار است پرونده یک دانش آموز مقتول را که بیش از 40 سال پیش در راه خانه ناپدید شده بود، دوباره بررسی کند.

ویشال مهروترا، هشت ساله، در ژوئیه 1981 از غرب لندن ناپدید شد و هفت ماه بعد بخشی از بقایای او در روگیت، غرب ساسکس پیدا شد. هیچ کس به خاطر قتل او محکوم نشده است.

پلیس به پدر ویشال، ویشامبار مهروترا، گفت که به کارآگاهان “جهت روشنی” برای “پیشبرد” پرونده داده شده است.

افسران پلیس همچنین به دلیل ناتوانی در یافتن ارتباط بالقوه بین قتل ویشال و سندی که برای آنها شناخته شده بود و در نزد یک کودک زاده محکوم کشف شده بود، عذرخواهی کردند.

پدر ویشال گفت که از این که پلیس ساسکس گفته است مسیرهای تحقیقاتی جدید پیگیری خواهد شد، راضی است، اما درباره اینکه تحقیقات تا چه حد کامل خواهد بود، تردید دارد. او گفت: “خب، من بسیار خوشحالم، اما همچنین شک دارم، زیرا مطمئن نیستم که چقدر و چه زمانی قرار است واقعاً تحقیق کنند.”

ویشال و خانواده‌اش در راه خانه به پوتنی بودند که ناپدید شد و رژه عروسی شاهزاده چارلز و پرنسس دایانا را در مرکز لندن تماشا کردند.

ماه گذشته، پدرش از پلیس ساسکس به دلیل کوتاهی در تحقیق مجدد پرونده در زمانی که شواهد تازه ظاهر شده بود، انتقاد کرد. او گفت که اعتمادش را نسبت به رسیدگی پلیس به این پرونده از دست داده است.

پلیس ساسکس گفت که اگرچه این پرونده هنوز یک تحقیق باز و حل نشده بود، اما در آن زمان “هیچ خط تحقیق متناسب یا قابل قبولی برای پیگیری در این تحقیقات وجود ندارد”.

یک پادکست جدید بی‌بی‌سی، ویشال، توضیح می‌دهد که چگونه کالین کمپبل، روزنامه‌نگار جنوب شرق بی‌بی‌سی و دو افسر پلیس بازنشسته، ارتباط بین یک باند پدوفیل محلی و ناپدید شدن نامشخص را بررسی کردند.

مطالب جدیدی که توسط تیم فاش شده است شامل سندی به نام ویشال است که در سال 1983 توسط مردی که به جرم جنایات جنسی کودکان در مورد پسری که مورد سوء استفاده قرار می‌گرفت، نوشته شده است.

این سند یک سال پس از پیدا شدن بقایای ویشال در جنگلی در کمتر از 5 مایلی محل زندگی مادر این مجرم، در ملکی که او به کودکان آزاری می‌داد، ایجاد شد. از دهه 1990 توسط پلیس ساسکس نگهداری می شد اما تنها به قتل ویشال چهار سال پیش مرتبط بود.

شان کیپ، کارآگاه بازنشسته اسکاتلند یارد که به محکوم کردن قاتلان استفان لارنس کمک کرد، گفت که از واکنش نیروها به مطالب جدید “بسیار متحیر” شده است: “من احساس می‌کردم کاملاً ناکافی است، کاملا صادقانه.”

DS Mark Chapman، از پلیس ساسکس، گفت: «ما از ناراحتی مداوم آقای مهروترا و خانواده بزرگتر ویشال و نیاز آنها برای یافتن پاسخی برای آنچه در سال 1981 برای ویشال رخ داد، اذعان داریم.

این نیرو متعهد به شناسایی مسئولین مرگ غم انگیز ویشال و اجرای عدالت برای ویشال و خانواده اش است.

تحقیقات گسترده و کامل پلیس تا به امروز تکمیل شده است، اما ما برای دریافت هرگونه اطلاعات جدید باز هستیم و از آن استقبال می‌کنیم، و افسران به پیگیری هر گونه مسیر منطقی و قابل اجرا ادامه خواهند داد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …