سیا می گوید رسیدگی به اتهامات تجاوز جنسی را اصلاح خواهد کرد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن – آژانس اطلاعات مرکزی روز پنجشنبه اعلام کرد که روند رسیدگی به اتهامات تجاوز جنسی و آزار و اذیت را در پی ادعاهایی مبنی بر اینکه آژانس مردم را از ارائه شکایات رسمی منصرف کرده است یا با آنها برخورد نادرست کرده است، اصلاح خواهد کرد.

اعضای کنگره بررسی نحوه رسیدگی آژانس به شکایات آزار و اذیت افسران زن سیا را آغاز کرده اند. مقامات گفتند همچنین به درخواست سنا، بازرس کل سیا بررسی نحوه رسیدگی این سازمان به شکایات را آغاز کرده است.

وکلای این زنان می‌گویند که سیا از استدلال‌هایی در مورد طبقه‌بندی استفاده کرده است تا وکالت قانونی را برای زنان دشوار کند. به گفته وکلای دادگستری، آژانس همچنین موانعی را ایجاد کرده است که به گفته وکلا، شکایت های فدرال یا مراجعه به مجریان قانون خارج از کشور را برای مردم دشوار کرده است.

روز پنجشنبه، سیا اعلام کرد که Taleeta Jackson را از برنامه پیشگیری از تجاوز جنسی نیروی دریایی برای رهبری دفتر پیشگیری و پاسخ به تجاوز جنسی این آژانس استخدام کرده است. این آژانس در بیانیه ای اعلام کرد که دکتر جکسون وظیفه دارد نحوه واکنش سیا به اتهامات تجاوز جنسی را بهبود بخشد.

سیا همچنین اعلام کرد که یک کارگروه از کارشناسان خارجی ایجاد خواهد کرد تا روند خود را برای رسیدگی به تجاوز و آزار جنسی ساده کند. سیا گفت: تا پایان ماه مه، آژانس دستورالعمل جدیدی را برای گزارش چنین قسمت هایی صادر خواهد کرد. مقامات گفتند که هدف این است که گزارش تخلفات در داخل یا خارج از مجریان قانون را آسان تر کند.

در بیانیه ای، ویلیام جی برنز، مدیر سیا، گفت که با “افسران آسیب دیده” ملاقات کرده است تا به نگرانی های آنها گوش دهد و ببیند که آژانس چگونه می تواند بهبود یابد.

آقای برنز گفت: “ما هیچ اولویتی بالاتر از مراقبت از مردم خود نداریم.” ما به اقدام سریع و سیستماتیک برای رسیدگی به نگرانی‌ها و بهبود رویکرد خود نسبت به این مسائل حیاتی ادامه خواهیم داد. اصلاحات بیشتری در راه است.»

بیانیه سیا در روز پنجشنبه اذعان کرد که روند قبلی رسیدگی به اتهامات ناقص بوده و نشان می دهد که دریافت کمک یا راهنمایی قانونی برای افسران بسیار دشوار است. اما مشخص نیست که آیا آژانس به عنوان بخشی از بررسی رویه‌های خود، موارد قبلی را مجدداً بررسی خواهد کرد یا خیر.

کوین تی کارول، وکیلی که نماینده یک زن است که علیه یکی دیگر از افسران سیا شکایت جنایی کرده است، گفت که کارگروه “اولین گام عالی” بود.

اما او گفت که سازمان سیا باید نحوه رسیدگی به شکایات جنایی، سازمان مجری قانون و آنچه را که به قربانیان اجازه می دهد به بازرسان بگویند، بازنگری کند.

آقای کارول گفت، «سیا باید دستورالعمل‌های خود را به قربانیان درباره صحبت با مجریان قانون نیز اصلاح کند».

آقای کارول گفت که وقتی موکلش از عدم اقدام آژانس ناامید شد، در ژانویه به کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان مراجعه کرد. کمیته‌های اطلاعاتی کنگره بر سیا نظارت می‌کنند و کارکنان آن دارای مجوزهای امنیتی هستند که به آنها اجازه می‌دهد اطلاعات را از آژانس درخواست کنند.

مشکلات مربوط به رسیدگی سیا به اتهامات حمله پیشتر توسط پولیتیکو گزارش شده بود.

کوین بیرنز، وکیلی که وکالت هفت افسر آژانس را بر عهده دارد، گفت که در موارد دیگر، آژانس همچنین مردم را از ثبت شکایت تحت فرآیند فرصت های شغلی برابر منصرف کرده است، و این امر دریافت غرامت برای زنان برای آزار و اذیت یا تجاوز در محل کار را دشوار می کند.

بر اساس قوانین فدرال، شکایات آزار و اذیت در محل کار باید قبل از انتقال به کمیسیون فرصت های شغلی برابر فدرال، ابتدا توسط آژانس شنیده شود. در حالی که سازمان های فردی قرار است یک داور بی طرف را برای بررسی شکایات منصوب کنند، آقای بیرنز گفت که سیا این کار را انجام نداده است.

آقای برنز گفت: «آزار و اذیت جنسی طبقه بندی نشده است. “تجاوز جنسی طبقه بندی نشده است.”

علاوه بر هفت مشتری خود، آقای بیرنز گفت که 18 نفر دیگر نیز در مورد اتفاقاتی که رخ داده بود با او تماس گرفته بودند، اما زمان زیادی برای طرح شکایت آنها بر اساس رویه های فدرال گذشته است. او گفت که آژانس همچنان از رسیدگی به شکایات فرصت های شغلی برابر دفاع می کند.

آقای بیرنز گفت: “خوشحالم که کمیسیون روبان آبی وجود دارد، اما اجازه دهید ببینیم چه اتفاقی می افتد.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …