قاضی در ویرجینیا محدودیت فدرال سن خریداران اسلحه دستی را کاهش داد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پرونده ویرجینیا توسط آقای فریزر که 20 ساله بود پس از تلاش برای خرید یک تفنگ دستی گلاک از یک فروشنده دارای مجوز فدرال در سال گذشته، رد شد. او متعاقبا قانون فدرال کنترل اسلحه در سال 1968 و محدودیت های سنی اعمال شده توسط اداره الکل، تنباکو، سلاح گرم و مواد منفجره را که مسئول اجرای قوانین اسلحه در کشور است، به چالش کشید.

در حال حاضر، افراد 18 ساله مجاز به خرید اسلحه های بلند، از جمله تفنگ های ساچمه ای و تفنگ های نیمه اتوماتیک، از حدود 70000 فروشنده دارای مجوز فدرال هستند. آن‌ها از خرید اسلحه‌های دستی، که رایج‌ترین سلاح‌های مورد استفاده در جنایات هستند، از طریق این فروشندگان منع شده‌اند – اما طبق قوانین فدرال، آنها از نظر قانونی مجاز به خرید آن‌ها از دلالان خصوصی و بدون مجوز هستند.

این تصمیم راه را برای جوانان 18 ساله برای تهیه اسلحه راحت می کند.

آقای هاردینگ گفت: “برای مردم مهم است که بفهمند که ما در مورد فروش اسلحه به خردسالان صحبت نمی کنیم.” «این در مورد بستن یک روزنه است. افراد هجده ساله می توانند به طور قانونی یک گلاک را در پارکینگ یک فروشگاه اسلحه بخرند. این به آن‌ها اجازه می‌دهیم از درب ورودی عبور کنند، و تمام بررسی‌های پیشینه‌ای را که در صورت خرید یک تفنگ ساچمه‌ای انجام می‌دهند، انجام دهند.»

لارنس جی. کین، مشاور عمومی بنیاد ملی ورزش تیراندازی، یک انجمن تجاری صنعت اسلحه، این تصمیم را ستایش کرد و گفت: «این پرونده به یک مجموعه رو به رشد رویه قضایی می پیوندد که برون را اعمال می کند و معتقد است که قوانین تبعیض سنی متمم دوم را نقض می کند. حقوق جوانان».

با این حال، تصمیم دیوان عالی برخی از محدودیت ها را مشخص کرد. در یک نظر موافق، قاضی برت ام. کاوانا، به همراه قاضی ارشد جان جی رابرتز جونیور، نوشت که برخی از قوانین کنترل اسلحه که از معیارهای مجوز عینی استفاده می کنند، همچنان می توانند قانون اساسی تلقی شوند.

قاضی کاوانا نوشت، ایالت‌ها عموماً آزاد بودند که «اثر انگشت، بررسی پیشینه، بررسی سوابق سلامت روانی و آموزش در مورد استفاده از سلاح گرم و قوانین مربوط به استفاده از زور» را درخواست کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …