موسسه خیریه می گوید مالیات بر ثروت 0.5 درصد می تواند سهم بریتانیا از صندوق ضرر و زیان را پوشش دهد | بحران آب و هوا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک موسسه خیریه پیشنهاد کرده است که مالیات بر انگلیسی های ثروتمند تنها 0.5 درصد می تواند بیش از سهم “سهم منصفانه” بریتانیا در صندوق بین المللی ضرر و زیان باشد که برای حمایت از کشورهایی که بیشترین آسیب را از فروپاشی آب و هوای جهانی ایجاد کرده اند، ایجاد شده است.

بر اساس تحلیلی که توسط سازمان مبارزه با فقر انجام شده است، مالیات بر 5p از هر 10 پوند از دارایی افراد بیش از 1 میلیون پوند، تا سال 2030 باعث افزایش 15 میلیارد پوند در سال می شود که بسیار بیشتر از سهم تخمینی 15 میلیارد دلاری (12 میلیارد پوند) بریتانیا به صندوق جدید است. مبارزان کمک مسیحی.

صندوق خسارات و خسارات، که در اجلاس آب و هوای Cop27 سال گذشته در مصر ایجاد شد، برای جبران بلایای مرتبط با آب و هوا که فراتر از امکان سازگاری هستند، در نظر گرفته شده است.

این صندوق که از سال 1992 به دنبال کشورهای در حال توسعه بود، بحث برانگیزترین موضوع در کنفرانس سازمان ملل بود و بسیاری از جزئیات آن هنوز مشخص نشده است.

تخمین‌ها از هزینه بالقوه آن متفاوت است، اما محدوده 290 تا 580 میلیارد دلار در سال تا سال 2030 اغلب ذکر می‌شود که با در نظر گرفتن تورم و تأثیرات فزاینده آب‌وهوایی، میانگین آن حدود 400 میلیارد دلار است. Christian Aid تخمین می زند که «سهم منصفانه» بریتانیا از این میزان حدود 3.5 درصد یا 15 میلیارد دلار باشد.

این مؤسسه خیریه می‌گوید مالیات بر ثروت از نوع پیش‌بینی‌شده در گزارش آن بر 5 درصد خانوارهای برتر تأثیر می‌گذارد و این بار به طور نامتناسبی بر دوش 1 درصد بزرگ خانواده‌ها است. این گزارش می‌گوید: «این مزیت این است که از کسانی که احتمالاً در مصرف و سرمایه‌گذاری شخصی خود آلاینده‌های نامتناسب بالایی هستند، وضع می‌شود».

این گزارش نشان می‌دهد که کل مبلغ را می‌توان از طریق مالیات تا 95 درصد بر سود مازاد شرکت‌های سوخت فسیلی که از مازاد بی‌سابقه‌ای برخوردار هستند، افزایش داد. بر اساس این گزارش، یا این پول می تواند از طریق ترکیبی از اقدامات از جمله عوارض مسافران هوایی، طرح های تجارت گازهای گلخانه ای و مالیات تراکنش های مالی گسترده جمع آوری شود.

نصرت رحمان چاودوری، مشاور سیاست عدالت آب و هوایی Christian Aid که این گزارش را نوشت، گفت: «تغییر آب و هوا بزرگترین مشکل بی عدالتی جهانی است که جهان امروز با آن مواجه است. برخی از افرادی که کمترین تلاش را برای ایجاد آن انجام داده اند، وحشتناک ترین عواقب را تجربه می کنند. نحوه برخورد منصفانه با این بی عدالتی در قلب مذاکرات بین المللی آب و هوا قرار دارد.»

هیچ کشوری هنوز توافق نکرده است که چقدر به صندوق ضرر و زیان کمک خواهد کرد. گزارش Chowdhury توصیه می‌کند که کشورهای ثروتمند باید از مالیات تصاعدی برای افزایش پول نقد استفاده کنند و نیاز به آن را در شرایط اضطراری فزاینده آب و هوایی اعلام کنند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

لیان شالاتک، یکی از اعضای بنیاد هینریش بل می گوید: «این مطالعه به وضوح پتانسیل مالیات تدریجی را برای ایجاد بودجه جدید و اضافی برای حمایت از کشورهای در حال توسعه و آسیب پذیرترین افراد در رسیدگی به ضرر و زیان نشان می دهد.

«کشورهای ثروتمند، در انجام تعهدات اخلاقی و مسئولیت تاریخی خود، می‌توانند رویکردهایی را که بسیاری در حال حاضر در مالیات بر ثروت، تراکنش‌های مالی یا تأثیرات زیان‌بار زیست‌محیطی دارند، به کار گیرند. از نظر فنی امکان پذیر است و باید به عنوان یک اولویت سیاسی دنبال شود.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …