تالار شهر ترامپ برنامه دور دوم خود را نشان می دهد: هنجارهای بیشتر را در هم می شکند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در کمتر از یک ساعت، دونالد جی ترامپ برای اولین بار در تاریخ پیشنهاد کرد که ایالات متحده باید بدهی های خود را نکول کند، در مورد تعهد این کشور برای دفاع از اوکراین در برابر تهاجم روسیه تردید ایجاد کرد، و برای اکثر شورشیان کنگره که به جرم جنایت محکوم شدند، عفو کرد. و از گفتن اینکه از نتایج انتخابات ریاست جمهوری آینده تبعیت خواهد کرد، خودداری کرد.

چشم انداز دور دوم که آقای ترامپ روز چهارشنبه در یک رویداد تالار شهر سی ان ان ترسیم کرد، نشان دهنده انحراف شدید از ارزش های اصلی آمریکاست که برای دهه ها در بستر کشور بوده است: اعتبار آن، اعتبار آن نزد متحدان بین المللی و آن پایبندی به حاکمیت قانون در داخل کشور

تحریکات آقای ترامپ به سختی تکان دهنده بود. زمان او در مقام ریاست جمهوری اغلب با رویکرد حکومتداری و عدم علاقه به حفظ نظم امنیت ملی پس از جنگ جهانی دوم تعریف می شد و در سن 76 سالگی او ملزم به انجام این کار نیست. بسیار تغییر کند

اما عملکرد او با این وجود نشان دهنده تشدید تلاش او برای انحراف دولت به خواسته هایش در حالی که دوباره برای کاخ سفید نامزد می شود، تنها این بار با تسلط بیشتر بر نقاط فشار حزب جمهوری خواه و طرحی برای تخریب بوروکراسی فدرال بود.

این رویداد تلویزیونی متبلور شد که نسخه‌ای از آقای ترامپ که می‌تواند در سال 2025 به قدرت بازگردد – که قول داد وسیله‌ای برای “انتقام” باشد – احتمالاً مانند او در سال 2020 حکومت می‌کند. در آخرین سال ریاست‌جمهوری خود، آقای ترامپ. افرادی را که بی‌وفا تلقی می‌شدند پاک کرد و کسانی را ارتقا داد که غرایز او را کاملاً ارضا می‌کردند – کارهایی که او همیشه در طول سه سال اول دولتش انجام نمی‌داد، زمانی که مشاوران تأسیس‌کننده‌اش اغلب او را از تغییرات شدید سیاست منع می‌کردند.

مارک تی اسپر که به عنوان وزیر دفاع آقای ترامپ خدمت می کرد، گفت: «از دیدگاه من، تحولی در دونالد ترامپ در طول چهار سال زندگی اش وجود داشت که فکر می کنم سال 2020 دراماتیک ترین نمونه از او بود – او واقعی». و من گمان می‌کنم که اگر او در سال 2024 مقامش را به دست آورد، این نقطه شروع او باشد.»

جیسون میلر، مشاور ارشد آقای ترامپ در بیانیه‌ای انتقادات رئیس‌جمهور سابق را رد کرد و گفت: «مستقیماً با آمریکایی‌هایی که از سقوط بایدن رنج می‌برند و تمایل رئیس‌جمهور ترامپ برای ایجاد امنیت و رفاه اقتصادی در روز اول صحبت می‌کردند. ” وی افزود: «قابل درک است که جنگ‌افروزان شکست خورده، بازنده‌های سیاسی و هک‌های بوروکراتیک شغلی – که بسیاری از آنها را اخراج کرد یا شکست داد – که همه مشکلات آمریکا را ایجاد کرده‌اند، این دیدگاه مشترک نیست.»

در مراسم تالار شهر، آقای ترامپ تقریباً سرسختانه ایده‌هایی را مطرح کرد که می‌تواند موقعیت کشور را در جهان تغییر دهد، و قول داد که جنگ اوکراین را ظرف 24 ساعت پایان دهد و از تعهد به حمایت از کشور، متحد آمریکا که به میلیاردها دلار متکی است، خودداری کرد. دلار برای جلوگیری از حمله روسیه.

“آیا می خواهید اوکراین در این جنگ پیروز شود؟” کیتلان کالینز از CNN فشار آورد.

آقای ترامپ طفره رفت.

او پاسخ داد: «من به برد و باخت فکر نمی‌کنم. من فکر می‌کنم از نظر حل و فصل آن، از کشتن همه این افراد دست برداریم.» او اشاره ای نکرد که اکثر قتل ها توسط روسیه انجام شده است.

سناتور کریس کونز از دلاور، یک دموکرات که در کمیته روابط خارجی عضویت دارد و از نزدیکان رئیس جمهور بایدن است، گفت که در سطح بین المللی ترس از بازگشت آقای ترامپ وجود دارد.

او گفت: «عملکرد دیشب او چیزی را تقویت کرد که بسیاری از متحدان و شرکای ما در دو سال گذشته به من گفته اند که آنها را نگران می کند – اینکه بازگشت ترامپ به کاخ سفید بازگشت به هرج و مرج خواهد بود.»

برخی از مقامات منتخب جمهوری خواه که نسبت به کمک های آمریکا به اوکراین بدبین هستند، عملکرد آقای ترامپ را تحسین کردند. سناتور جی دی ونس از اوهایو پاسخ اوکراینی خود را “دولتمردی واقعی” خواند.

آقای میلر استدلال کرد که آقای ترامپ یک “یک دوره کامل بدون جنگ جدید داشته است و او آماده است دوباره این کار را انجام دهد.”

در نیوهمپشایر، حضار جمهوری خواهان با تکیه گاه های آقای ترامپ روبه رو شدند و توهین های فراوانی کردند – به خانم کالینز (او با تمسخر “شخص بدی” که بازتاب حمله قدیمی خود به هیلاری کلینتون بود)، به نانسی پلوسی رئیس مجلس سابق، به ای. جین کارول، زنی که هیئت منصفه این هفته آقای ترامپ را متهم به آزار و اذیت جنسی و افترا دانست. و جمعیت هیچ مخالفتی ابراز نکردند، زیرا او دوباره سعی کرد تاریخ 6 ژانویه 2021 را بازنویسی کند، زمانی که حامیانش در تلاش برای براندازی شکست وی در انتخابات به ساختمان کنگره یورش بردند.

آقای ترامپ گفت: «روز زیبایی بود.

او گفت که اگر او دوباره رئیس جمهور شود، “به احتمال زیاد” “بخش بزرگی” از حامیانش را که به خاطر اعمالشان در 6 ژانویه محکوم شده بودند، عفو خواهد کرد. او در مورد جمعیتی که از نظر او “بزرگترین” دوران حرفه ای او بوده است.

سناتور میت رامنی از یوتا، برجسته ترین منتقد ترامپ در حزب جمهوری خواه که در کنگره آمریکا باقی مانده است، گفت: «شما می بینید که قرار است چه چیزی به دست آورید، یعنی ریاست جمهوری که به حقیقت وابسته نیست و به نظم قانون اساسی وابسته نیست. “این ایده که افرادی که به جرم محکوم شده اند، همگی عفو خواهند شد، یا در بیشتر موارد مورد عفو قرار می گیرند، کاملاً انحراف از اصول قانون اساسی و حزب ما است.”

آقای ترامپ همچنین از احتمال عدم پرداخت بدهی در بن بست سقف بدهی بین رئیس جمهور بایدن و جمهوری خواهان کنگره استقبال کرد، اقدامی که به گفته اقتصاددانان می تواند فاجعه ای برای اقتصاد جهانی باشد.

آقای ترامپ گفت: «شما هم اکنون این کار را انجام خواهید داد، زیرا بعداً این کار را انجام خواهید داد، زیرا ما باید این کشور را نجات دهیم. “کشور ما در حال مرگ است.”

آسا هاچینسون، فرماندار سابق آرکانزاس، یک جمهوری خواه که مبارزات انتخاباتی طولانی مدت برای ریاست جمهوری در سال 2024 را اجرا می کند، گفت که بازگشت احتمالی آقای ترامپ به کاخ سفید خطری “بسیار” برای کشور به همراه دارد.

آقای هاچینسون گفت: «او چنین بی احترامی به نهادهای دولتی ما که برای دموکراسی ما حیاتی هستند نشان داده است. «او طوری صحبت می کرد که انگار برای ایالات متحده مشکلی نیست که بدهی خود را نکول کند. و این مانند استفاده از شیوه های تجاری گذشته خود در استفاده از ورشکستگی به عنوان ابزار و اعمال آن در دولت است

علیرغم چنین هشدارهایی از سوی جمهوری خواهان قدیمی، تشویق جمعیت محافظه کار در نیوهمپشایر در جریان رویداد CNN یادآوری شنیدنی از پیشتازی قابل توجه آقای ترامپ در نظرسنجی های مقدماتی جمهوری خواهان بود.

کارل روو، معمار دو پیروزی جورج دبلیو بوش در ریاست‌جمهوری، در مصاحبه‌ای گفت که «برای مؤمنان واقعی و حامیان سرسخت، این یک اجرای بد» توسط آقای ترامپ بود. اما او گفت که دیگر جمهوری خواهان اکنون مجبور خواهند شد برای “تعدادی از مواد مضر در آستانه خانه” پاسخ دهند.

“آیا سایر جمهوری خواهان معتقدند که شورشگرانی که به پلیس حمله کردند، در 6 ژانویه به ساختمان کنگره حمله کردند و در برخی موارد تلاش کردند دولت را سرنگون کنند، باید عفو شوند؟” آقای روو پرسید. آیا سایر جمهوری خواهان موافق هستند که مهم نیست که دولت ایالات متحده بدهی خود را نکول کند؟ آیا دیگر جمهوری خواهان اهمیتی نمی دهند که چه کسی در اوکراین پیروز می شود؟»

یکی از بحث برانگیزترین سیاست های ریاست جمهوری آقای ترامپ، جدایی اجباری والدین مهاجر از فرزندانشان در مرز جنوبی بود که آقای ترامپ در ژوئن 2018 پس از واکنش شدید از آن عقب نشینی کرد.

اما در جلسه تالار شهر در روز چهارشنبه، آقای ترامپ پیشنهاد کرد که آن را احیا خواهد کرد. او گفت: “خب، وقتی شما این سیاست را دارید، مردم نمی آیند.” “اگر خانواده ای بشنوند که قرار است از هم جدا شوند، خانواده خود را دوست دارند، نمی آیند.”

ناظران گاه به گاه ممکن است تمایل داشته باشند، همانطور که برخی در سال 2016 انجام دادند، افراطی ترین اظهارات آقای ترامپ، مانند آغوش گاه به گاه او مبنی بر اجازه دادن به ملت برای نکول را جدی بگیرند، اما نه به معنای واقعی کلمه.

اما در زیر صحبت‌های بی‌پرده آقای ترامپ، طرح‌های مفصلی برای تخریب خدمات مدنی فدرال وجود دارد. این پیشنهادها بیش از دو سال است که در شبکه‌ای از گروه‌های خارجی با بودجه خوب و مرتبط با ترامپ در حال رشد هستند.

در هفته های پایانی و پر هرج و مرج انتخابات 2020، وکلای آقای ترامپ، با ایجاد یک نظریه حقوقی جدید در محرمانه بودن، فرمان اجرایی موسوم به جدول F را منتشر کردند که هدف آن از بین بردن بیشتر حمایت های شغلی در برابر اخراج ده ها هزار فدرال بود. کارگران

آقای ترامپ برای اجرای آن طرح وقتش تمام شد. اما گروهی از گروه‌های محافظه‌کار در حال آماده شدن برای احیای این تلاش‌ها در صورت به دست آوردن مجدد ریاست جمهوری در سال 2025 هستند.

تحت فشار خانم کالینز، آقای ترامپ نمی‌گوید که مایل به پذیرش نتایج ۲۰۲۴ است.

لیز چنی، نماینده پیشین، که پس از کمک به رهبری تحقیقات مجلس نمایندگان در 6 ژانویه، نامزد اولیه جمهوری خواهان برای انتخاب مجدد را از دست داد، در مورد تالار شهر ترامپ گفت: «تقریباً همه چیزهایی که دونالد ترامپ می گوید، پرونده علیه او را تقویت می کند.»

خانم چنی که مخالفت با بازگشت آقای ترامپ به قدرت را از آن زمان به بعد اولویت اصلی سیاسی خود قرار داده است، گفت: «دونالد ترامپ بار دیگر به صراحت اعلام کرد که قصد داشت به طور کامل مانع روند رسمی کنگره برای شمارش آرای انتخاباتی شود تا انتخابات 2020 را لغو کند. شکست او در سال گذشته او می گوید آنچه در 6 ژانویه اتفاق افتاد موجه بود و از کسانی که به کنگره ما حمله کردند تجلیل می کند.

روز چهارشنبه، آقای ترامپ همچنین معاون رئیس جمهور سابق خود، مایک پنس، را به دلیل تایید نتایج انتخابات 2020 محکوم کرد و این پیشنهاد را مبنی بر اینکه آقای پنس در 6 ژانویه در معرض خطر قرار گرفته است، نادیده گرفت، حتی اگر سرویس مخفی تلاش کرد او را از آنجا خارج کند. کاپیتول

آقای ترامپ گفت: «فکر نمی‌کنم او در خطر باشد.

مارک شورت، که در آن روز به عنوان رئیس دفترش با پنس بود، از استاندارد دوگانه آقای ترامپ در دفاع از خشونت توسط حامیانش سخن گفت و در عین حال ادعا کرد که به طور گسترده از قانون و نظم دفاع می کند.

آقای شورت با اشاره به حامیان Black Lives Matter گفت: “بسیاری از ما خواستار پیگرد قانونی آشوبگران BLM هنگامی که مشاغل خصوصی را تخریب کردند، شدیم.” به سختی می توان دید زمانی که شورشیان به مجریان قانون آسیب می رسانند، مقامات دولتی را تهدید می کنند و کاپیتول را غارت می کنند، آستانه متفاوتی وجود دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …