ایلان ماسک می گوید زنی را پیدا کرده است که به عنوان مدیرعامل جدید توییتر را رهبری کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

ایلان ماسک نامی از انتخاب خود نبرد اما گفت که تا شش هفته دیگر از او به عنوان مدیرعامل توییتر منصوب خواهد شد.

ایلان ماسک روز پنجشنبه گفت که یک مدیرعامل جدید برای توییتر پیدا کرده است – اما نام این فرد را نبرد و فقط گفت که “او” تا حدود شش هفته دیگر شروع به کار خواهد کرد.

ماسک که اکتبر گذشته این پلتفرم رسانه اجتماعی را خرید و از آن زمان تاکنون آن را اداره می کند، مدت ها اصرار داشت که مدیرعامل دائمی آن نیست. این کارآفرین میلیاردر در توییتر نوشت که نقش او به سمت رئیس اجرایی و مدیر ارشد فناوری شرکت تبدیل خواهد شد.

او در توییتی گفت: «با هیجان اعلام می‌کنم که یک مدیرعامل جدید برای X/Twitter استخدام کرده‌ام. او تا 6 هفته دیگر شروع خواهد کرد!

پس از اعلام این خبر، سهام تسلا حدود 2 درصد افزایش یافت. سهامداران شرکت خودروهای الکتریکی او نگران این هستند که چقدر از توجه او در توییتر صرف شده است.

دوران تصدی ماسک در راس توییتر بی نظم بوده است و او وعده ها و اعلامیه های مختلفی داده است که از آنها عقب نشینی کرده یا هرگز آنها را پیگیری نکرده است.

او اولین روز خود را با اخراج مدیران ارشد شرکت و پس از آن تقریباً 80 درصد از کارکنان آن آغاز کرد.

از آن زمان، او سیستم راستی‌آزمایی پلت‌فرم را ارتقا داده و تعدیل محتوا و اقدامات حفاظتی در برابر انتشار اطلاعات نادرست را کاهش داده است.

“هیچ کس شغل را نمی خواهد”

ماسک در ماه دسامبر با طرفداران توییتر بدبینی خود را نسبت به چشم انداز مدیر عامل جدید ابراز کرد و گفت که این شخص برای اداره شرکتی که “در مسیر ورشکستگی قرار گرفته است” “باید دردسرهای زیادی را دوست داشته باشد”.

هیچ کس شغلی را نمی خواهد که بتواند توییتر را زنده نگه دارد. جانشینی وجود ندارد» ماسک گفت به هنگام.

دو روز بعد، او در توییتی نوشت: «به محض اینکه کسی را به اندازه کافی احمق پیدا کنم که بتواند این کار را بپذیرد، از سمت مدیرعاملی استعفا خواهم داد. این تعهد پس از آن صورت گرفت که میلیون‌ها کاربر توییتر از او خواستند در نظرسنجی توییتری که خودش ایجاد کرده بود کناره‌گیری کند و قول داده بود به آن پایبند باشد.

در ماه فوریه، او در کنفرانسی گفت که پیش‌بینی می‌کند «احتمالاً در پایان سال جاری» یک مدیرعامل برای توییتر مستقر در سانفرانسیسکو پیدا کند.

نوامبر گذشته، او در دادگاه در مورد اینکه چگونه وقت خود را بین تسلا و سایر شرکت‌هایش، از جمله اسپیس ایکس و توییتر تقسیم می‌کند، مورد بازجویی قرار گرفت. ماسک پاسخ داد که او هرگز قصد ندارد مدیرعامل تسلا شود و نمی‌خواهد مدیر اجرایی هیچ شرکت دیگری نیز باشد و ترجیح می‌دهد خود را یک مهندس ببیند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …