ژاپن و گرجستان در پنجمین روز IJF طلا را به خانه بردند

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

نیزوئه ساکی و لوکا مایسورادزه در یک رقابت خشمگین بر حریفان خود غلبه کردند تا کشورشان را سربلند کنند.

قطر اخیرا میزبان رویدادهای بزرگ ورزشی جهان بوده است و این امر با برگزاری رویداد شاخص خود یعنی مسابقات جهانی جودو در دوحه توسط IJF تثبیت شده است.

ترکیب فرهنگ منطقه با هنر ملایم جودوی ژاپن، این چیزی بیش از یک رویداد ورزشی است.

هیچ رویدادی که برای تماشاگران در سراسر جهان پخش می‌شود، بدون اشتیاق نسل بعدی که ورزشگاه را در پنجمین روز از مسابقات جهانی پر کرده‌اند، کامل نمی‌شود.

نیزوئه ساکی از ژاپن به دوحه آمد تا پچ پشتی قرمز خود را به دست آورد. در مسیر رسیدن به فینال، او با یک قهرمان سابق و همچنین قهرمان جهان روبرو شد که روز آسانی نبود.

جووانا اسکوکیمارو از آلمان در تمام مراحل مقدماتی در بهترین فرم بود و به اولین فینال جهانی خود در سطح بزرگسالان راه یافت.

در فینال، تجربه برتر نیزوئه با پرتاب وازا آری به دست آمد و راه خود را به عنوان قهرمانی جهان حفظ کرد و مدال برنز 2022 خود را بهبود بخشید. او که مورد تشویق طرفدارانش قرار گرفت، غرق در احساسات شد.

شیخ حمد بن عبدالعزیز آل ثانی، مدیر رسانه و پخش مسابقات جهانی جودو دوحه 2023، مدال ها را اعطا کرد.

Niizoe گفت: “من واقعا خوشحالم و انتظار داشتم در ne-waza برنده شوم، بنابراین این چیزی است که اشک های خوشحالی من را درآورد.”

لاشا بکوری از توکیو به دنبال اضافه کردن عنوان قهرمانی جهان به عنوان قهرمانی المپیک خود بود. او تمام روز را با اشتیاق واقعی گرجی پرتاب کرد تا جایگاه خود را در فینال تضمین کند.

هم تیمی گرجستانی او مایسورادزه برای بهبود دو برنز جهانی خود با گرفتن پشتیبان قرمز به خانه و اثبات اینکه او در صدر این رده است، آنجا بود. او با ارائه تکنیک عالی در تمام صبح، جایگاه خود را در فینال به دست آورد.

بنابراین یک فینال کاملاً گرجستانی در وزن کمتر از 90 کیلوگرم، و این مایسورادزه بود که صدرنشین شد. طرفداران احساساتی در میان جمعیت نام او را تشویق کردند تا او به عنوان قهرمان جهان انتخاب شود.

او و بکوری، بدون شک پادشاهان دسته خود، ارزش های واقعی جودو را در احترام خود به یکدیگر به نمایش گذاشتند.

مدال او توسط نایب رئیس IJF، آقای عبید العنزی، در مقابل جمعیت پرشور اهدا شد.

“وقتی شنیدم که نامم به عنوان قهرمان جهان اعلام شد، وای، به زمان نیاز دارم تا آن را غرق کنم تا بفهمم اینجا چه اتفاقی افتاد و چه کردم. دوحه مکانی فوق العاده است و من هرگز این مکان و این احساسات را فراموش نمی کنم. هرگز هرگز،” لوکا مایسورادزه گفت.

فردا دو قهرمان دیگر جهان در وزن های زیر 100 و زیر 78 کیلوگرم تاج گذاری می شوند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …