وینسنت کمپانی: «بیایید سقفی برای اینکه چقدر می‌توانیم بالا برویم» | وینسنت کمپانی

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جیمحیط خوب این اصطلاح به طور مرتب در توصیف وینسنت کمپانی از برنلی وجود دارد. پرتره او فاش کننده است و به این موضوع می پردازد که چرا سرمربی مورد علاقه او یک قرارداد پنج ساله جدید امضا کرده است و سقفی در مورد اینکه قهرمانان قهرمانی او تا چه حد می توانند در لیگ برتر در فصل آینده پیشرفت کنند، قرار نخواهد داد.

کمپانی و بازیکنانش روز چهارشنبه از محیط خوب برنلی لذت بردند، زمانی که هزاران هوادار در مرکز شهر جمع شدند تا شاهد رژه اتوبوس های روباز برندگان عنوان به تورف مور باشند. این بازیکن 37 ساله اعتراف می کند که در ژوئن گذشته، زمانی که اولین شغل مدیریتی خود در فوتبال انگلیس را پذیرفت، برنامه ای برای بازپس گیری وضعیت باشگاه در لیگ برتر طی سه سال داشت. در آن زمان منطقی بود که محتاط باشیم. برنلی پس از سقوط 16 بازیکن خود را از دست داد – تنها چهار بازیکن با هزینه انتقال همراه شدند – و اولین پرداخت چتر نجات از لیگ برتر بدهی بازپرداخت شده به عنوان بخشی از تصاحب ALK Capital بود. ده ماه و 21 خرید بعد، برنلی بازگشت، شرکتی که تیم را تغییر داده بود، سبک بازی و خلق و خوی خیلی زودتر از موعد مقرر.

حالا او می‌خواهد نگاه به باشگاه را تغییر دهد. قرارداد جدید او که در اوج گمانه زنی ها مبنی بر ارتباط اسطوره منچسترسیتی با جاهای خالی چلسی و تاتنهام اعلام شد، بخشی از این استراتژی را تشکیل می دهد.

او می‌گوید: «من احتمالاً در مورد تصمیم‌هایی که برای حرفه‌ام باید بگیرم آگاه‌ترین خواهم بود. «سعی می‌کنم زیاد به آنچه دیگران فکر می‌کنند اهمیت ندهم. من همچنین 20 سال است که در سطح بالای فوتبال هستم، بنابراین می دانم که پیدا کردن یک محیط خوب واقعاً دشوار است و واقعاً دشوار است که در جایی باشید که در آن چیزی به دست آورده اید. از آنجایی که ما در این فصل به چیزی دست یافته ایم، فکر می کنم منطقی است که شما در محاصره افرادی باشید که به شما ایمان داشته باشند و کاری اضافی انجام دهند تا با هم از خط عبور کنند. آن محیط، به من اعتماد کنید، پیدا کردن آن در فوتبال بسیار دشوار است.

دلیل اینکه من هم قرارداد جدید را امضا کردم این بود که مردم به آنچه که شما می نویسید باور دارند، بنابراین وقتی سعی می کنم بازیکنی را متقاعد کنم تا برای باشگاه قرارداد امضا کند، آنها می گویند: “بله، اما مطمئناً شما می خواهید بروید، پس چرا من باید برای باشگاه امضا کنم. برنلی؟ ما باید این را برگردانیم و این به من کمک می کند. ما می‌توانیم به پیشرفت خود ادامه دهیم و اعتماد به نفس را در باشگاه افزایش دهیم و بعد از مدتی که نشان دادی باشگاه خوبی هستید، مردم برای باشگاه می‌آیند و نه لزوماً برای مدیر. این فقط برداشتن این مراحل است، ابتدا این اعتماد به نفس را افزایش می دهد، و امضای یک قرارداد جدید نشان می دهد که همه چیز حل شده است و همه چیز در اینجا آرام است.”

وینسنت کمپانی، سرمربی برنلی در اتوبوس رژه پیروزی این هفته
وینسنت کمپانی، سرمربی برنلی در اتوبوس رژه پیروزی این هفته. عکس: جیسون کرنداف/اکشن تصاویر/رویترز

رئیس برنلی، آلن پیس، داشتن کمپانی به عنوان مدیر را به «قرار گرفتن با زیباترین دختر شهر و دانستن اینکه احتمالاً هیچ شانسی برای ازدواج با شما وجود ندارد، تشبیه کرده است. اما بقیه می خواهند با او ازدواج کنند.» او امیدوار است که برنلی و کمپانی «برای مدت بسیار، بسیار، بسیار طولانی، زوج بمانند» و روشن است که چرا.

برنلی با 101 امتیاز صعود کرد و پر امتیازترین تیم چمپیونشیپ نیز بدترین دفاع خود را داشت. این عنوان با شیرین ترین پیروزی های خارج از خانه برابر رقیب سرسخت لنکاوی بلکبرن به دست آمد. کمپانی تاثیر فوری خود را به ترکیب مناسب تجربیات – جاش براونهیل، اشلی بارنز، جک کورک و جی رودریگز در میان کسانی که در لباس‌های کلریت و آبی غرق شده‌اند – و خریدهای زیرک و جوانی که زیر بار سقوط فصل قبل سنگینی نمی‌کنند نسبت می‌دهد. کمپانی می گوید: «داده های رسمی این است که معمولاً 40 درصد از نقل و انتقالات در سال اول موفقیت آمیز می شوند. “بنابراین وقتی 16 یا 17 انجام می‌دهید، خطر اشتباه کردن واقعاً بزرگ است، حتی اگر بازیکنانی را به دست آورید که به آنها اعتقاد دارید. ما خوش شانس بودیم که در سال اول اشتباهات بسیار کمی انجام دادیم.”

کاپیتان سابق بلژیک حتی قبل از رژه جام قهرمانی، افکار خود را به سمت فصل آینده معطوف کرد. جاه طلبی و رقابتی که مشخصه دوران بازیگری کمپانی بود، زمانی که او به بازگشت برنلی به لیگ برتر فکر می کرد مشهود بود.

هواداران برنلی با ماسک های وینسنت کمپانی در روز رژه، ترفیع خود را جشن می گیرند.
هواداران برنلی با ماسک های وینسنت کمپانی در روز رژه، ترفیع خود را جشن می گیرند. عکس: مارتین ریکت / پی

“داده های تاریخی نشان می دهد که همیشه شانس زیادی برای سقوط برای هر تیمی که صعود کرده است وجود دارد. [but] تعداد کمی از باشگاه‌ها هستند که بازی می‌کنند و این همان کسی است که ما باید بخواهیم باشیم.» او می‌گوید. من نمی توانم بیانیه ای درباره اینکه به کجا می رسیم ارائه کنم. بیایید سقفی بر آن قرار ندهیم، سقفی نگذاریم که چقدر می توانیم بلند شویم. موفقیت متفاوت از مسابقات قهرمانی تعریف می شود، من فکر می کنم این منصفانه است. همانطور که می توانید بگویید، من برای تلفظ کلماتی که موفقیت چگونه خواهد بود تلاش می کنم. نمی توانم بگویم که موفقیت، سقوط نکردن به دسته پایین خواهد بود. در ذات من نیست. من برای پاسخ دادن به این سوال تا چند ماه آینده از نظر جسمی مبارزه خواهم کرد. من فقط می خواهم بروم و رقابت کنم. سقفی روی آن قرار ندهید.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

نکته کلیدی من این است که طرف بزرگی از من وجود دارد که همه این بازیکنان را می شناسد که اکنون در سطح بالایی هستند – جک گریلیش چندی پیش در چمپیونشیپ حضور داشت، کایل واکر از شفیلد یونایتد رفت – ما چند بازیکن داریم. بازیکنانی که در این مسیر هستند. بچه هایی مثل انس زاروری. من نمی گویم که آنها قرار است به همان سطح برسند، اما در جایی که در حال حاضر با توجه به سن خود هستند، فکر نمی کنم کسی بتواند پیش بینی کند که آنها چه خواهند شد. سال آینده ما آن را از آنها خواهیم گرفت، بنابراین من برای آن هیجان زده هستم. امین الدخیل و امیدوارم به زودی برخی از بازیکنان دیگر را معرفی کنیم. بازیکنانی هستند که ممکن است هنوز 100% بازیکن لیگ برتر نباشند، اما اگر همین نگرش را داشته باشند، می توانند در آن لیگ شوت بزنند.

وینسنت کمپانی پس از آخرین بازی فصل برنلی در تورف مور با جام جشن گرفت.
وینسنت کمپانی پس از آخرین بازی فصل برنلی در تورف مور با این جام جشن می گیرد. عکس: گرت کپلی/گتی ایماژ

تغییراتی خواهد بود. پس از اینکه برنلی تصمیم گرفت قراردادش را تمدید نکند، بارنز پس از تقریباً یک دهه خدمت درخشان، به عنوان بازیکن آزاد می رود. کمپانی در مورد گردش مالی بالقوه تابستان امسال می گوید: “من کلمه بی رحم را دوست ندارم زیرا گاهی اوقات مفاهیم منفی دارد.” این وظیفه من است که تیم را بهبود بخشم، بنابراین چه توسعه بازیکنان باشد و چه آوردن بازیکنان جدید، وظیفه من توسعه تیم است. این چیزی است که من آن را وظیفه خود می دانم. اگر بتوانیم بازیکنانی بیاوریم که تیم را بهتر کنند… تیم می داند. آنها هرگز فقط با هم تیمی خود رقابت نمی کنند، آنها همیشه با هر کسی در جهان که در دسترس باشگاه فوتبال برنلی است رقابت می کنند. در پست خود، شما باید از هر بازیکنی که ما توانایی خرید آن را داریم بهتر باشید.”

کمپانی می افزاید: «400 میلیون نفر در جهان فوتبال بازی می کنند. استعداد در هر گوشه از هر خیابان از هر شهر بزرگ جهان وجود دارد. شما از کلمبیا به هر شهر آفریقا و هر جای انگلیس می روید، همه جا استعداد وجود دارد. قسمت سخت این است که ترکیبی از استعداد، میزان کار، ثبات و ذهنیت باشد. اما شما آنها را پیدا می کنید. فکر نمی‌کنم ما مثل سایر باشگاه‌ها رقابت کنیم. ما مشخصات مشخصی از بازیکن مورد نظر خود داریم و ممکن است آن مشخصاتی که سایر باشگاه‌ها می‌خواهند نباشد، بنابراین ما همیشه مجموعه‌ای از بازیکنان داریم که می‌توانیم از بین آنها انتخاب کنیم.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …