نقض قوانین FBI برای جستجوی داده های نظارتی، یافته های حسابرسی

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

طبق داده‌های دفتر حسابرسی این دفتر، تغییرات اخیر توسط دفتر تحقیقات فدرال به‌نظر می‌رسد که به‌طور قابل‌توجهی انطباق با قوانین محدودکننده زمانی که مأموران ممکن است به ارتباطات رهگیری شده تحت قانون نظارت بر اطلاعات خارجی دسترسی داشته باشند، بهبود بخشیده است.

در سال قبل از اعمال تغییرات، حدود 18 درصد از پرس و جوها یا جستجوهای پایگاه داده فاقد توجیه کافی یا تعریف نادرست بودند، طبق بررسی دفتر از یک نمونه گیری. به گفته این دفتر، در یک دوره 9 ماهه پس از تغییرات، حدود 4 درصد از قوانین پیروی نکردند.

این مطالعه پرسش‌های مربوط به داده‌های رهگیری را که تحت دو برنامه مختلف جمع‌آوری شده بود، موشکافی کرد. اولین مورد، رهگیری های سنتی FISA، شامل دستورات دادگاه فردی است که هدف قرار دادن افراد در خاک داخلی را بر اساس قانون 1978 تایید می کند. دوم، به اصطلاح بخش 702 رهگیری، شامل نظارت بدون مجوز از خارجیان خارج از کشور تحت اصلاحات FISA است که کنگره در سال 2008 تصویب کرد.

اف‌بی‌آی در تلاش است کنگره را متقاعد کند که می‌توان به قدرت‌های نظارتی امنیت ملی اعتماد کرد. در سال 2019، یک بازرس کل متوجه شد که اف‌بی‌آی درخواست‌ها برای دریافت دستورات FISA از دادگاهی را که مشاور سابق کمپین ترامپ در سال 2016، کارتر پیج (Carter A. Page) را در جریان تحقیقات روسیه هدف قرار داده بود، ناکام گذاشته است.

دلیل فشار آن این است که بخش 702 قرار است در پایان سال 2023 منقضی شود مگر اینکه کنگره قانون جدیدی برای تمدید آن تصویب کند. قانون‌گذاران آن را در سال‌های 2012 و 2018 تمدید کردند، اما انتظار می‌رود که در این چرخه با موانع شدیدتری مواجه شود. طرفداران آزادی های مدنی که مدت ها از این قانون متنفر بودند، این بار جمهوری خواهانی که در خصومت دونالد جی. ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا با FBI و جاسوسی مشترک هستند، پیوستند.

در حالی که نظارت بخش 702 با نوع FISA که FBI برای دریافت دستورات دادگاه برای استراق سمع از آقای پیج استفاده می کرد متفاوت است، قانونگذاران این دو را با هم ترکیب کرده اند.

پس از یافته‌های بازرس کل در سال 2019، FBI تحت دولت ترامپ تغییرات متعددی از جمله با ایجاد دفتر حسابرسی داخلی ایجاد کرد.

تقریباً در همان زمان، دادگاه نظارت اطلاعات خارجی، FBI را به دلیل یافته‌هایی مبنی بر اینکه مقامات محدودیت‌هایی را در مورد زمانی که مأموران می‌توانند رهگیری‌های بخش 702 در مورد آمریکایی‌ها را پرس و جو کنند، نقض کرده‌اند، سرزنش می‌کرد. آنها تنها زمانی می توانند این کار را انجام دهند که دلیلی وجود داشته باشد مبنی بر اینکه جست و جو اطلاعات خارجی یا شواهد جنایت را بازمی گرداند، اما گاهی این کار را برای مقاصد دیگر انجام داده اند، مانند بررسی کارکنان تعمیر و نگهداری برای تاسیسات دفتر.

در سال 2021، این دفتر پیش از مبارزه قانونی مورد انتظار بر سر تمدید بخش 702، شیوه های FISA خود را بیشتر تغییر داد. برای یک، سیستم های رایانه ای آن اکنون هر دو نوع اطلاعات خام FISA را به طور پیش فرض حذف می کنند، مگر اینکه آنها بخواهند آنها را شامل شوند. . همچنین آموزش در مورد قوانین را تقویت کرد.

در گزارشی که ماه گذشته منتشر شد، تعداد شناسه‌های آمریکایی‌ها – مانند نام یا آدرس ایمیل – که توسط FBI برای پرس‌وجو از مخزن بخش 702 استفاده می‌شد، به شدت کاهش یافت و از نزدیک به سه میلیون در سال 2021 به 119,383 در سال گذشته رسید.

گزارش جدید، بر اساس نمونه‌هایی از دسته‌های خاص، نشان می‌دهد که میزان پرسش‌های مشکل‌ساز هر دو نوع رهگیری FISA نیز به شدت کاهش یافته است.

یکی از مشاوران ارشد FBI که خواست نامش فاش نشود، در یک جلسه توجیهی با خبرنگاران، این گزارش را “مهم و قابل توجه” توصیف کرد. اما برخی از حامیان حریم خصوصی که از کنگره می‌خواهند قبل از اینکه FBI اطلاعات آمریکایی‌ها را در مخزن بخش 702 استعلام کند، از کنگره خواسته شود، ابراز تردید کردند که تغییرات اخیر به اندازه کافی پیش رفته است.

الیزابت گویتین از مرکز عدالت برنان در دانشکده حقوق دانشگاه نیویورک، گفت که با توجه به تعداد کل درخواست‌ها برای اطلاعات آمریکایی‌ها، حتی 4 درصد عدم رعایت استانداردها به معنای “تعداد تکان دهنده نقض” است.

مشاور ارشد اف‌بی‌آی همچنین گفت که این دفتر قصد دارد بیشتر از این پیش برود. این مقام گفت که ممیزان 11 توصیه به کریستوفر ای. رای، مدیر اف بی آی ارائه کردند که به دفتر دستور داد تا از این امر پیروی کند.

این تغییرات شامل الزام مقامات FBI به نگه داشتن سوابق همزمان در مورد اینکه چرا هر درخواستی که انجام می دهند با استانداردها مطابقت دارد، و ایجاد سیستمی برای ممیزی مستمر چنین سؤالاتی است.

در همین حال، در حالی که اعضای کنگره بحث می کنند که آیا قوانینی را تصویب کنند که بخش 702 را تمدید می کند یا خیر، آنها همچنین در حال بررسی این هستند که آیا محدودیت های جدیدی برای هر یک یا هر دو نوع نظارت FISA اعمال شود یا خیر.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …