مجلس نمایندگان لایحه سختگیرانه مرزی جمهوری خواهان را در مورد حمله به بایدن در مورد مهاجرت تصویب کرد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جمهوری خواهان مجلس نمایندگان روز پنجشنبه لایحه امنیتی مرزی گسترده ای را تصویب کردند که در آن مهاجرت غیرقانونی را سرکوب می کند، مخالفان دموکرات را پشت سر می گذارد و از یک شورش شرم آور در صفوف خود در یکی از وعده های انتخاباتی میان دوره ای خود جلوگیری می کند.

جمهوری خواهان تصویب این مصوبه را که شانسی در سنا تحت رهبری دموکرات ها ندارد، تعیین کردند تا موضع تندرو خود را در مورد مهاجرت مورد توجه قرار دهند، درست در شرایطی که پرزیدنت بایدن با افزایش احتمالی مرزی با انقضای عنوان 42 پنجشنبه شب، قانون دوران همه گیر، مواجه است. امکان اخراج سریع مهاجران.

این لایحه انواع سیاست های مرزی مورد حمایت دولت ترامپ را احیا و تدوین می کند، از جمله ساخت دیوار مرزی، رویه «در مکزیک بمانید» برای نگه داشتن مهاجران متقاضی پناهندگی در بازداشتگاه ها یا در طرف مقابل مرز و تسریع در آن. اخراج کودکان بی سرپرست همچنین شرکت‌ها را موظف می‌کند تا از طریق برنامه‌ای به نام E-Verify کارمندانشان را تأیید کنند که واجد شرایط کار در ایالات متحده هستند و ماندن بیش از 10 روز ویزا را جرم انگاری می‌کند.

رای 219 به 213 برای تصویب این لایحه تنها پس از ماه ها درگیری داخلی جمهوری خواهان به پایان رسید که با یک دور نهایی و ماراتن چانه زنی در این هفته پایان یافت که تسلط ضعیف حزب بر اکثریت ناهموار خود را برجسته کرد و منجر به یک سری تغییرات در لحظه آخر برای پیروزی شد. بیش از انبارها دو جمهوری‌خواه، نمایندگان توماس ماسی از کنتاکی و جان دوارته از کالیفرنیا، به دموکرات‌ها در مخالفت با این قانون ملحق شدند و با استناد به مخالفت‌هایی با الزام E-Verify مخالفت کردند.

تقسیمات جمهوری خواه تهدید کرده بودند که بحثی را که حزب برای حداکثر مزیت سیاسی تعیین کرده بود، به هم می زند، که در آن قانونگذاران جمهوری خواه دولت بایدن را به دلیل افزایش موج مهاجرت که انتظار می رود پس از انقضای عنوان 42 افزایش بیشتری پیدا کند، محکوم کردند.

کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان روز چهارشنبه، ساعاتی پس از میانجی‌گری توافقی برای جلوگیری از انشعاب کنفرانسش گفت: «همه می‌دانند که ما روزها با فاجعه فاصله داریم.» او با خلاصه کردن کارنامه آقای بایدن به عنوان “قطعات بی سابقه، بی دقتی، هرج و مرج بی سابقه”، به خود می بالید که جمهوری خواهان “قوی ترین لایحه امنیت مرزی را که در بیش از 100 سال گذشته از طریق کنگره ارائه شده است” نوشته اند.

رئیس جمهور بایدن تهدید کرده است که این قانون را وتو خواهد کرد.

جرولد نادلر، نماینده دموکرات در کمیته قضایی نیویورک، نماینده دموکرات در کمیته قضایی، پنج شنبه در صحن علنی مجلس گفت: «این لایحه شانسی برای تصویب قانون ندارد و چیزی بیش از یک تئاتر سیاسی ناب نیست.» “به هم ریختگی متناقض و همپوشانی” که “اقتصاد ما را ویران می کند” و “سیستم پناهندگی را ویران می کند.”

دموکرات‌ها هشدار دادند که این لایحه با ممنوع کردن مهاجران از استفاده از برنامه تلفنی برای برنامه‌ریزی مصاحبه‌های مهاجرتی در بنادر ورودی، کارتل‌ها را تقویت می‌کند و به سطوح بی‌سابقه هرج‌ومرج در مرزها دامن می‌زند، زیرا مقرراتی برای مجازات بسیاری از سازمان‌های غیردولتی که به مهاجران کمک می‌کنند از طریق قطع دسترسی به آن‌ها بودجه وزارت امنیت داخلی

بنی تامپسون، نماینده می سی سی پی، دموکرات ارشد کمیته امنیت داخلی مجلس نمایندگان، روز چهارشنبه در صحن مجلس گفت که این لایحه “بی رحمانه، غیرانسانی و غیرقابل اجرا” است و افزود که “در یک اتاق طنین افراطی جمهوری خواهان MAGA نوشته شده است.”

اما برخی از جریان‌های اصلی جمهوری‌خواهان که با نسخه‌های قبلی این اقدام مخالفت کرده بودند، استدلال کردند که این اقدام دارای عناصر بازخریدکننده‌ای است که می‌تواند اساس سازش دو حزبی در آینده را تشکیل دهد.

در این بسته به اندازه کافی استخوان برای زمانی که به مجلس سنا می رود وجود دارد. تونی گونزالس، نماینده جمهوری‌خواه از تگزاس، گفت: سنا می‌تواند آن را انتخاب کند و بتواند چیزی بسازد. برای من، هرگز با 218 رای در مجلس ختم نشد. همیشه در مورد تصویب چیزی به قانون بود.»

آقای گونزالس یکی از اولین و پر سر و صداترین اعضای حزب خود بود که نسخه های اولیه این لایحه را محکوم کرد و خواستار تغییراتی در مقرراتی شد که به محض پر شدن مراکز بازداشت، عملاً سیستم پناهندگی را تعطیل می کرد. رهبران جمهوری خواه، با درک این موضوع که آقای گونزالس آماده رهبری مجموعه ای ویرانگر از انحرافات است که برای از بین بردن صورتحساب آنها کافی است، با کمرنگ کردن زبان پاسخ دادند تا کمی محدودتر باشد. او از آن زمان به یک تقویت کننده صدا تبدیل شده است.

آقای گونزالس این هفته با افتخار گفت: “من برنده شدم.” “وقتی برنده شدید، رای مثبت می دهید.”

اما سایر جناح‌های حزب تهدید کردند که حمایت خود را در این هفته متوقف خواهند کرد، و رهبران را مجبور کردند که جلسات را در روز چهارشنبه متوقف کنند، زیرا آنها تلاش می‌کردند دست‌ها را بپیچانند و تظاهرکنندگان را آرام کنند.

گروهی از اعضای فوق محافظه‌کار به زبانی که آنها استدلال می‌کردند تلاش‌های حزب برای محدود کردن درخواست‌های پناهندگی را تضعیف می‌کند، مخالفت کردند، در حالی که برخی از جمهوری‌خواهان جریان اصلی‌تر به الزامات صلاحیت کاری این قانون اعتراض کردند و استدلال می‌کردند که آنها صنعت کشاورزی را از بین می‌برند.

اگرچه آقای مک کارتی با یک پیروزی نازک ظاهر شد، اما این نشان دهنده مشکلاتی بود که او برای حفظ کنفرانس سرکش خود با آن مواجه است.

دانیل کرنشاو، نماینده جمهوری خواه تگزاس، اعضای حزب راستگرای آزادی را به جنجال اخیر بر سر ماده ای از لایحه ای که دولت را هدایت می کند تا بررسی کند که آیا کارتل های مواد مخدر مکزیکی باید به عنوان سازمان های تروریستی خارجی معرفی شوند، شلاق زد.

او استدلال کرد که این تغییر زمینه را برای پناهجویان بیشتر فراهم می کند تا از ایالات متحده حمایت کنند.

رهبران جمهوری‌خواه روز چهارشنبه موافقت کردند که این ماده را لغو کنند و آن را با زبانی جایگزین کنند که به کنگره دستور می‌دهد گزارشی در این زمینه تهیه کند. در این بین، انتظار می‌رود که مجلس نیز یک کارگروه برای بررسی این موضوع تشکیل دهد که انتظار می‌رود آقای کرنشاو در آن نقش اصلی را ایفا کند.

قانونگذاران جمهوری خواه که در مورد تأثیر الزامات صلاحیت کاری این لایحه بر صنعت کشاورزی که به شدت به نیروی کار مهاجر غیرقانونی متکی است، نگرانی هایی را مطرح کردند، امتیازات کوچک تری گرفتند. رهبران جمهوری خواه قطعنامه غیرالزام آور «احساس کنگره» را اضافه کردند که می گوید تأثیرات نامطلوب بر نیروی کار کشاورزی و امنیت غذایی قبل از نهایی شدن مأموریت در نظر گرفته می شود.

دن نیوهاوس، نماینده جمهوری‌خواه واشنگتن، که تلاش برای تسهیل صنعت کشاورزی را رهبری می‌کرد، گفت که این تغییرات کافی بود تا «بیشتر» اعضایی را که نگرانی‌هایش را با او در میان گذاشتند، وارد کشتی کند.

برخی از سناتورها گفتند که امیدوارند تصویب این لایحه بتواند به سنا برای تسریع تلاش‌ها برای لایحه مهاجرت گسترده‌تر و جامع‌تر کمک کند.

سناتور کیرستن سینما، مستقل از آریزونا، روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت: «من کمتر نگران عناصر لایحه جمهوری‌خواهان مجلس هستم و بیشتر نگران این هستم که آنها لایحه‌ای را به ما تحویل دهند.

خانم سینما، که همراه با سناتور تام تیلیس، جمهوری‌خواه از کارولینای شمالی، تلاش می‌کرد تا قوانینی را برای رسیدگی به امنیت مرزی و مهاجرت قانونی ایجاد کند، استدلال کرد که اقدام مجلس می‌تواند به سنا کمک کند «به شیوه‌ای دوحزبی و دو مجلسی کار کند. یک بسته نهایی را شکل دهید.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …