محکومیت تعلیقی زن روسی به خاطر یادداشت توهین آمیز روی قبر والدین پوتین | روسیه

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دادگاهی در روسیه به زنی در سن پترزبورگ که یادداشتی روی قبر والدین ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گذاشته بود، به دو سال حبس تعلیقی محکوم کرد که در آن نوشته شده بود آنها “یک آدم عجیب و غریب و یک قاتل بزرگ کرده اند”.

دادگاه ایرینا تسیبانوا 60 ساله را به دلیل هتک حرمت مکان های دفن با انگیزه نفرت سیاسی مجرم تشخیص داد. وکیل او گفت که او به دلیل اینکه قبر را به طور فیزیکی هتک حرمت نکرده یا به دنبال تبلیغات برای اقدام خود نبوده است، گناهکارش را قبول نکرده است.

یادداشتی که تسیبانوا در آستانه تولد پوتین در ماه اکتبر روی قبر محافظت شده گذاشت، این بود: «والدین یک دیوانه، او را به جای خود ببرید. او باعث درد و رنج بسیار می شود. همه دنیا برای مرگش دعا می کنند. مرگ بر پوتین تو یک آدم عجیب و غریب و یک قاتل بزرگ کردی.»

از زمانی که پوتین در فوریه 2022 نیروهای خود را به اوکراین فرستاد، دولت سرکوب مخالفان را آغاز کرده است که از دوران شوروی دیده نشده است.

در مورد دیگری، یک آژانس دولتی روسیه، هنرپیشه، آرتور اسمولیانیف و مشاور سابقی که دفتر رئیس جمهور اوکراین را مشاوره می‌داد، به فهرست «افراطی‌ها و تروریست‌ها» اضافه کرد.

اسمولیانیف در مصاحبه ای در ژانویه با نشریه اروپای روزنامه مستقل روسی نوایا گازتا اظهار داشت که به صورت فرضی، او در خصومت ها فقط از طرف اوکراین شرکت خواهد کرد.

اولکسی آرستویچ، مشاور ریاست جمهوری اوکراین پس از اعلام آنلاین مبنی بر اینکه موشک روسی که منجر به کشته شدن 45 نفر در شهر دنیپرو شد، در نتیجه پدافند هوایی اوکراین به یک ساختمان مسکونی اصابت کرد، استعفا داد.

به طور جداگانه، یک دادگاه نظامی روسیه نیکیتا توشکانوف، معلم تاریخ اهل کومی را به دلیل اظهارنظرهایی که در مورد انفجار سال گذشته پل کرچ که شبه جزیره کریمه اوکراین را به سرزمین اصلی روسیه وصل می‌کند، به پنج سال و نیم زندان محکوم کرد. توشکانوف به دلیل توجیه تروریسم و ​​”بی اعتبار کردن” ارتش روسیه مجرم شناخته شد. این معلم در ماه اکتبر با انتشار پست هایی در شبکه های اجتماعی، انفجار پل را “هدیه تولد” برای پوتین خواند.

در همین حال، الکسی ناوالنی، رهبر اپوزیسیون زندانی در توییتر گزارش داد که تنها یک روز پس از آزادی از سلول انفرادی به سلول انفرادی بازگردانده شده است. او حدس نمی زد که چرا. ناوالنی، 46 ساله، که فساد رسمی را افشا کرد و تظاهرات گسترده ضد کرملین را سازماندهی کرد، در ژانویه 2021 پس از بهبودی در آلمان از مسمومیت با عامل اعصاب که کرملین را مسئول آن می‌دانست، در مسکو دستگیر شد.

او ابتدا به دلیل تخلف از آزادی مشروط به دو سال و نیم حبس محکوم شد. او سال گذشته به اتهام کلاهبرداری و اهانت به دادگاه به 9 سال حبس محکوم شد. او دوران محکومیت خود را در یک زندان فوق امنیتی در 250 کیلومتری شرق مسکو می گذراند.

کمپین سرکوب گسترده کرملین، انتقاد از جنگ را جرم انگاری کرده است. علاوه بر جریمه ها و مجازات های زندان، متهمان اخراج شده اند، در لیست سیاه قرار گرفته اند، به عنوان “عوامل خارجی” شناخته شده اند یا از روسیه گریخته اند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …