قوانین جدید اهدای خون در ایالات متحده به مردان همجنس گرا و دوجنسه بیشتر اجازه می دهد | اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مردان همجنس گرا و دوجنسه در روابط تک همسری می توانند در ایالات متحده بدون خودداری از رابطه جنسی تحت دستورالعمل های بهداشتی به روز شده فدرال که بر رفتار اهداکنندگان متمرکز است، نه گرایش جنسی آنها، خون بدهند.

دستورالعمل‌های سازمان غذا و دارو (FDA) که روز پنجشنبه نهایی شد، محدودیت‌های چند دهه‌ای را که برای محافظت از خون در برابر HIV طراحی شده بود، کاهش می‌دهد.

این آژانس برنامه‌هایی را برای این تغییر در ژانویه اعلام کرد و گفت این هفته رویکرد جدید اکنون می‌تواند توسط بانک‌های خون اجرا شود.

دستورالعمل های به روز شده این شرط را که مردانی که با مردان رابطه جنسی دارند، سه ماه قبل از دادن خون از رابطه جنسی خودداری کنند، حذف می کند.

درعوض، همه اهداکنندگان بالقوه – صرف نظر از گرایش جنسی، جنسیت یا جنسیت – با یک پرسشنامه جدید غربالگری خواهند شد که خطرات فردی آنها را برای HIV بر اساس رفتار جنسی، شرکای اخیر و سایر عوامل ارزیابی می کند.

اهداکنندگان بالقوه ای که در سه ماه گذشته رابطه مقعدی با شرکای جدید خود را گزارش کنند، تا تاریخ بعدی از دادن جنسی منع خواهند شد.

FDA گفت: این سیاست جدید منعکس کننده آخرین شواهد علمی است و مطابق با قوانین بریتانیا و کانادا است.

این آخرین اقدام FDA برای گسترش واجد شرایط بودن اهداکنندگان با پتانسیل افزایش کمک های مالی است.

دکتر پیتر مارکس، مدیر مرکز درمان های بیولوژیکی FDA گفت: «اجرای این توصیه ها نقطه عطف مهمی برای آژانس و جامعه LGBTQ+ خواهد بود.

گروه‌های حقوق همجنس‌گرا مدت‌هاست که با محدودیت‌های عمومی در مورد اهدای خون مخالفت می‌کنند و می‌گویند که آنها تبعیض قائل هستند. انجمن های پزشکی از جمله انجمن پزشکی آمریکا گفته اند که با توجه به پیشرفت هایی که در آزمایش خون انجام شده است، محرومیت ها غیرضروری است.

هر کسی که تا به حال آزمایش HIV مثبت داشته باشد، همچنان واجد شرایط اهدای خون نخواهد بود. مصرف قرص هایی برای جلوگیری از HIV از طریق تماس جنسی تا سه ماه پس از آخرین دوز ممنوع خواهد بود. FDA خاطرنشان کرد که داروهایی که به عنوان PrEP شناخته می شوند، می توانند تشخیص ویروس را در آزمایش های غربالگری به تاخیر بیندازند.

کمپین حقوق بشر، یک گروه حمایت از LGBTQ+، اعلامیه روز پنجشنبه را “گامی واقعی رو به جلو” خواند و افزود که “می توان و باید کارهای بیشتری انجام داد تا افرادی که PrEP می گیرند نیز بتوانند کمک مالی کنند”.

FDA الزامات و رویه هایی را برای بانک های خون ایالات متحده تعیین می کند. همه اهداکنندگان بالقوه به سوالاتی در مورد سابقه جنسی، مصرف مواد مخدر تزریقی و خالکوبی یا پیرسینگ اخیر، از جمله عوامل دیگری که می‌توانند در گسترش عفونت‌های منتقله از طریق خون کمک کنند، پاسخ می‌دهند. سپس خون اهدایی برای HIV، هپاتیت C، سیفلیس و سایر بیماری های عفونی آزمایش می شود.

در سال 2015، FDA ممنوعیت مادام العمر اهدایی از سوی مردانی که با مردان رابطه جنسی دارند را لغو کرد و آن را با یک شرط پرهیز یک ساله جایگزین کرد. در سال 2020، پس از کاهش شدید کمک‌های مالی در طول همه‌گیری کووید-19، آژانس دوره پرهیز را به سه ماه کاهش داد.

تنظیم کننده ها گفتند که در نتیجه این تغییرات هیچ تاثیر منفی بر عرضه خون نداشته است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …