ترامپ پیشنهاد می کند که آگاهانه اسنادی را از کاخ سفید گرفته است

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دونالد جی. ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، روز چهارشنبه بیشتر از قبل اعتراف کرد که آگاهانه سوابق دولتی را از کاخ سفید حذف کرده و مدعی شده است که اجازه دارد هر چیزی را که می خواهد به عنوان سوابق شخصی با خود بردارد، به نظر می رسد که قانون را نادرست بیان می کند و برخی اظهارات را زیر پا می گذارد. وکلای خودش

اظهارات آقای ترامپ در یک رویداد تلویزیونی CNN در تالار شهر نیوهمپشایر، گسترده ترین سخنانی بود که او در هفته های اخیر در مورد نحوه رسیدگی به مطالب طبقه بندی شده پس از ترک پست خود بیان کرده است. جک اسمیت، بازرس ویژه منصوب شده از سوی وزارت دادگستری، ماه‌ها در حال تحقیق در مورد اینکه آیا آقای ترامپ به طور غیرقانونی اسناد دفاع ملی را در دارایی‌های خود – از جمله مار-آ-لاگو، باشگاه خصوصی و محل اقامتش در فلوریدا- نگهداری می‌کرده است یا خیر و اینکه آیا او مانع از این کار شده است یا خیر. تلاش های مکرر دولت در بیش از 18 ماه برای بازگرداندن مواد.

آقای ترامپ در پاسخ به پرسش‌های کیتلان کالینز، مجری شبکه سی‌ان‌ان، به نظر می‌رسید که در مواقعی بهانه‌ها و بهانه‌ها را برای موضوع کلیدی ارائه می‌کند که آیا پس از خروج از این کشور به‌طور نادرست از سوابق حساس دولتی استفاده کرده است یا خیر. کاخ سفید.

من اسناد را گرفتم. من اجازه دارم. این قانون که در سال 1978 پس از رسوایی واترگیت به تصویب رسید، کنترل سوابق ریاست جمهوری را به خود دولت – نه به رؤسای جمهور منفرد – داد.

کارشناسان حقوقی، تفسیر آقای ترامپ از این اقدام را «گیج‌آمیز» و «گیج‌کننده» خوانده‌اند. سال گذشته، در یک درگیری دادگاه با وکلای آقای ترامپ بر سر پرونده هایی که در نهایت توسط FBI از مار-آلاگو ضبط شده بود، وزارت دادگستری نیز این ادعاها را رد کرد و گفت که چنین قرائت گسترده ای از قانون «قانون اساسنامه را باطل می کند. تمام هدف.»

در نقطه‌ای دیگر، آقای ترامپ برای خانم کالینز توضیح داد که چگونه ظاهراً از کاخ سفید نه تنها از روی عمد، بلکه در معرض دید عموم قرار گرفته است.

او گفت: «وقتی واشنگتن را ترک کردیم، جعبه‌ها را در پیاده‌رو بیرون برای همه چیده بودیم. «مردم از آنها عکس می گیرند. همه می دانستند که ما آن جعبه ها را می بریم.»

این گزارش‌ها از جهاتی با آن‌هایی که وکلای او در نامه‌ای در ماه گذشته به کنگره ارائه کردند، در تضاد بودند و گزارش‌های خود را از نحوه پایان سوابق دولتی در مار-آلاگو ارائه کردند.

در این نامه – که خواستار حذف تحقیقات اسناد از دستان دادستان ها و قرار دادن آنها در دستان جامعه اطلاعاتی بود- وکلای دادگستری گفتند که در زمان خروج هرج و مرج آقای ترامپ از کاخ سفید، «کارمندان و کارمندان اداره خدمات عمومی به سرعت جمع شدند. همه چیز را در جعبه ها قرار داد و به فلوریدا فرستاد.»

وکلا استدلال کردند که «فرآیندهای نهادی کاخ سفید»، نه «تصمیمات عمدی رئیس جمهور ترامپ» مسئول انتقال مطالب حساس هستند.

سخنگوی آقای ترامپ به درخواست برای اظهار نظر یا توضیح بیشتر درباره اظهارات رئیس جمهور سابق در جریان حضور در CNN پاسخی نداد.

ماه‌ها قبل از اینکه وزارت دادگستری حتی تحقیقات خود را درباره آقای ترامپ آغاز کند، برخی از مشاوران و وکلای او از او می‌خواستند هر گونه پرونده‌ای را که از کاخ سفید برده است به آرشیو ملی بازگرداند و می‌گفتند در صورت بی‌توجهی ممکن است با عواقب جدی مواجه شود. انجام دهید.

با این حال، در همان زمان، آقای ترامپ از متحدان خارجی مانند تام فیتون از سازمان دیده بان قضایی، گروه فعال محافظه‌کار، توصیه می‌کرد که قانون سوابق ریاست‌جمهوری به او اجازه می‌دهد تا این مواد را به عنوان سوابق شخصی نگه دارد. آقای فیتون توسط دفتر بازپرس ویژه به عنوان بخشی از تحقیقات اسناد احضار شده است.

آقای ترامپ در جریان حضورش در سی ان ان، بدون ارائه مدرک، مدعی شد که «به طور خودکار» تمامی مطالب طبقه بندی شده ای را که با خود برده بود، از حالت طبقه بندی خارج کرده و عملاً آنها را بی ضرر کرده است. وکلای آقای ترامپ از طرح ادعاهای مشابه در دادگاه اجتناب کرده اند، جایی که آنها تحت بررسی دقیق قرار می گیرند.

آقای ترامپ همچنین به دنبال معطوف کردن توجه به رئیس جمهور بایدن بود و گفت که مواد طبقه بندی شده در اختیار او نیز یافت شده است، اما نپذیرفت که آقای بایدن فعالانه به دولت در مورد این مطالب هشدار داده است و از آن زمان با وزارت دادگستری همکاری نزدیکی داشته است. بازگرداندن آنها

در مقطعی به نظر می‌رسید که آقای ترامپ با ظرافت در مورد موضوعی که احتمالاً به دادستان‌هایی که زیر نظر آقای اسمیت کار می‌کردند علاقه مند می‌شد، قدم گذاشت.

وقتی خانم کالینز از آقای ترامپ پرسید که آیا تا به حال اسناد محرمانه را پس از خروج از کاخ سفید به کسی نشان داده است، او گفت: “در واقع نه.”

هنگامی که او را تحت فشار قرار داد که منظورش چیست، آقای ترامپ پاسخی مبهم داد: “نه – نه آن چیزی که فکرش را بکنم.”

در ماه‌های اخیر، بازرسان چندین شاهد را در مورد اینکه آیا آقای ترامپ اسنادی را که در اختیار داشت به مردم نشان داده یا خیر، کباب کرده‌اند. به گفته چندین نفر از افراد آشنا به این رویداد، آنها به طور خاص روی یک نقشه طبقه بندی شده متمرکز شده اند که اطلاعات حساسی روی آن وجود داشت.

آنها همچنین به دنبال تعیین این هستند که آیا آقای ترامپ ممکن است مطالبی را به اهداکنندگان جمهوری خواه نشان داده باشد یا نقشه را به کسی در هواپیما نشان داده باشد.

تلاش‌های آقای ترامپ برای کم‌اهمیت جلوه دادن یا توضیح نحوه کارش با اسناد در زمانی انجام شد که دفتر آقای اسمیت به طور فزاینده‌ای در حال بررسی این سوال کلیدی بود که آیا رئیس‌جمهور سابق به دنبال مخفی کردن برخی از اسنادی است که در اختیارش بود پس از دادگستری. وزارتخانه در ماه مه گذشته احضاریه ای صادر کرد و خواستار بازگشت آنها شد.

در هفته‌های اخیر، دادستان‌ها شهادت هیئت منصفه اعظم را از شاهدان متعددی به دست آورده‌اند تا تصویر کامل‌تری از نحوه برخورد آقای ترامپ و برخی از دستیارانش با اسناد ارائه کنند. از جمله موضوعاتی که دادستان ها به دنبال درک آن هستند، روش های نگهداری اسناد در مار-آ-لاگو، افرادی که به آنها دسترسی داشته اند، نحوه عملکرد سیستم دوربین های امنیتی در این ملک و آنچه که آقای ترامپ ممکن است به دستیاران و مشاوران گفته باشد، است. وکلا در مورد موادی که داشت و کجا بودند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …