شهر ماهواره ای: چرا مالکان لیگ برتر مشتاق KV Oostende هستند | فوتبال باشگاهی اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

Oاین روزها به جز ورزشگاهی که بعد از مسابقات به کلوپ شبانه تبدیل می‌شود و تا ساعت 5 صبح باز می‌ماند، چیز زیادی برای KV Oostende وجود ندارد. De Kustboys که در سال 2017 پس از باخت در فینال جام بلژیک در اولین فصل حضور خود در دیاز آرنا، به دور مقدماتی لیگ اروپا رسید، ماه گذشته پس از یک دهه حضور در ژوپیلر لیگ به سقوط سقوط کرد و میانگین تماشاگران تنها 3700 نفر را به خود اختصاص داد. خانه 8400 ظرفیتی آنها.

KVO برای مدت کوتاهی مجوز حرفه ای خود را در سال 2020 پس از مشکلات مالی تحت رژیم قبلی پس گرفت، قبل از خرید توسط Pacific Media Group، یک صندوق سرمایه گذاری مستقر در ایالات متحده که نیس را در سال 2019 به سر جیم رتکلیف فروخت و در چندین باشگاه اروپایی دیگر از جمله سهام دارد. تیم لیگ یک بارنزلی، نانسی در فرانسه و کایزرسلاترن آلمان. با گزارش بدهی های KVO 6 میلیون یورو، اخیراً این نگرانی وجود داشت که درخواست مجوز آنها دوباره رد شود و آنها بتوانند سرنوشت رویال اکسل موسکورون، باشگاه سابق Jupiler League که در دسامبر پس از اعلام ورشکستگی منحل شد را دنبال کنند.

PMG – که بنیانگذاران آن پل کانوی و چین لی پس از سقوط به لیگ یک تابستان گذشته در بارنزلی از هیئت مدیره حذف شدند و گفته می شود دیگر هیچ دخالتی روزانه در تصمیم گیری در باشگاه ندارند – از آن زمان تاکنون متعهد به تسویه بیش از نیمی از بدهی ها برای مشارکت KVO در ردیف دوم است. تا فصل آینده، به نظر می رسد که مالکان جدیدی در این شهر ساحلی در کمتر از 40 کیلومتری مرز فرانسه که میزبان مسابقات قایقرانی در المپیک 1920 بود، وجود داشته باشد.

مالکان سه باشگاه لیگ برتری – بورنموث، نیوکاسل و وولوز – در چند ماه گذشته در حال بررسی KVO بوده‌اند تا در مورد اینکه آیا باشگاهی را که هنوز موفق به کسب یک جام بزرگ نشده است، غوطه‌ور کنند یا خیر. در پایان ماه مارس، نمایندگانی از مالک وولوز، فوسون، از بلژیک دیدن کردند، و بلافاصله مقامات بلک نایت ورزش و سرگرمی مالک بورنموث، بیل فولی، از بلژیک دیدن کردند. در شکست 4-0 KVO توسط لوون در 15 آوریل، زمانی که سقوط قطعی شد، نوبت به نمایندگان صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان سعودی که 80 درصد سهام نیوکاسل را در اختیار دارد، در سفری که شامل بازدید از زمین تمرین بود، رسید.

دیاز آرنای KV Oostende دارای 8400 نفر است اما میانگین تماشاگران فصل گذشته نزدیک به 3700 نفر بود.
دیاز آرنای KV Oostende دارای 8400 نفر است اما میانگین تماشاگران فصل گذشته نزدیک به 3700 نفر بود. عکس: Plumb Images/Getty Images

علاقه PIF پس از آن صورت گرفت که آماندا استاویلی در نشست کسب و کار فوتبال فایننشال تایمز در ماه مارس به صراحت اعلام کرد که نیوکاسل به دنبال ایجاد یک شبکه چند باشگاهی است. این هیئت همچنین به تماشای استاندارد لیژ رفتند که متعلق به شرکت آمریکایی 777 Partners است که با استاویلی و مالک مشترک چلسی تاد بوهلی در مورد سرمایه گذاری بالقوه در شبکه های چند باشگاهی آنها مذاکره کرده است. مشخص است که PIF قبلاً چندین باشگاه در پرتغال را صدا کرده و با باشگاه فرانسوی دیژون مذاکره کرده است.

جذابیت اصلی KVO برای سه باشگاه انگلیسی، چشم انداز تاسیس یک باشگاه اقماری در کشوری است که یکی از پربارترین مراکز پرورش اروپا است و محدودیت های مجوز کار کمتری نسبت به لیگ برتر دارد. بازیکنانی که واجد شرایط دریافت مجوز کار تحت سیستم GBE لیگ برتر نیستند، می‌توانند در لیگ بلژیک قرار بگیرند تا امتیاز کافی را کسب کنند تا از آستانه عبور کنند، همانطور که در مورد کائورو میتوما، که فصل گذشته به صورت قرضی در یونیون سنت گذرانده شد، بود. گیلویز و از زمان بازگشت به برایتون پیشرفت کرده است.

USG، متعلق به تونی بلوم از برایتون، پس از بازگشت به لیگ برتر بلژیک در سال 2021 برای اولین بار پس از 50 سال، در این فصل به مرحله یک چهارم نهایی لیگ اروپا رسید. RWD Molenbeek در فصل آینده به آنها ملحق خواهد شد – متعلق به جان تکستور، بزرگترین سهامدار کریستال پالاس و رئیس جدید لیون پس از جدایی ژان میشل اولاس. SK Beveren، متعلق به دیوید بلیتزر، سهامدار کاخ Textor، امیدوار است به آنها بپیوندد.

PMG اعلام کرده است که حداقل 11 میلیون یورو برای تجارت KVO می خواهد. مشخص است که دیدار برنامه ریزی شده دیگری از سوی نمایندگان PIF در جمعه گذشته لغو شد، زیرا آنها تصمیم گرفتند به جای دیگر باشگاه ها قوانین را اجرا کنند، اما آنها و شرکت چینی Fosun همچنان پیشتاز هستند. بارت تاملین، شهردار اوستنده، از هر کسی که این مسئولیت را بر عهده می‌گیرد، خواسته است تا “یک برنامه قوی برای آینده باشگاه فوتبال ما” ارائه کند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

او گفت: «شهر اوستنده در این داستان نقش دارد. استادیوم در زمین شهر ساخته شده است. در قرارداد اجاره آمده است که KVO باید فوتبال حرفه ای بازی کند، بنابراین در سطح اول یا دوم فعال باشید. در غیر این صورت ورزشگاه به مالکیت شهر در می آید اما این خطر وجود دارد که هیچ تیمی در آن بازی نکند. دقیقاً به همین دلیل است که می‌خواهم برنامه‌های آینده سرمایه‌گذاران فعلی آمریکایی را بدانم.»

تاملین گفت که اخیراً با کانوی صحبت نکرده است اما پس از آن که باشگاه محلی والیبال به دلیل نگرانی های مالی مجبور به تعطیلی شد، نگرانی هایی داشته است. او گفت: “من نمی خواهم شاهد تعطیلی یک باشگاه دیگر باشم.” در گذشته، سرمایه گذاران قول داده بودند که یک داستان ارتباطی بین شهر و باشگاه بنویسند، اما موفقیت چندانی حاصل نشد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …