یک افسر پلیس در حین دستگیری در ولز به نظر می رسد که مکرراً به سر مرد ضربه می زند | پلیس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پس از اینکه یک افسر پلیس در ولز از یک افسر پلیس در ولز که به نظر می رسید قبل از دستگیری مردی را مکرراً به سرش مشت می کند، تحقیقات مستقلی را آغاز کرده است.

دفتر مستقل رفتار پلیس (IOPC) گفت که فیلم این حادثه در رسانه های اجتماعی دست به دست می شود و باعث “نگرانی عمومی” قابل توجهی شده است.

این حادثه روز چهارشنبه در حین دستگیری یک مرد 34 ساله از منطقه Pensyflog در Porthmadog در شمال ولز، پس از فراخوانی افسران به آدرسی در رابطه با یک حادثه خانگی رخ داد.

تماشاچیان از این تعامل فیلم گرفتند و فیلم های ویدئویی نشان می دهد که مظنون توسط یک پلیس مرد و یک زن به صورت روی زمین چسبانده شده است.

سپس افسر مرد بازوی خود را دور گردن مرد در یک قفل سر قرار می دهد و به نظر می رسد که 9 ضربه به پهلوی سر او می زند.

مظنون را می توان دید که در حال مبارزه و ناله از شدت درد در حالی که افسر زن او را در دستبند می گذارد.

در ویدیوی دوم، مرد دستگیر شده در حالی که او را در ون پلیس می‌گذارند، چهره‌ای خون آلود و متورم دارد. این ویدیو بیش از 100000 بار در شبکه های اجتماعی دیده شده است.

IOPC گفت که تحقیقات برای “تعیین اینکه آیا سطح زور استفاده شده در طول دستگیری معقول و متناسب با شرایط است” در جریان است.

گرت دیویس، عضو محافظه‌کار Senedd برای Vale of Clwyd، پس از برچسب‌گذاری در این پست، به آماندا بلیکمن، رئیس پلیس شمال ولز، و وزیر کشور، سوئلا براورمن، توییت کرد: «این وحشیگری پلیس است. چه کار می کنی؟ حتما ما بهتر از این هستیم؟»

نیا جفریس، یکی از اعضای شورای شهر گویند، گفت که این حادثه اعتماد مردم به پلیس را متزلزل کرده است.

پلیس ولز شمالی گفت که این مرد قبل از انتقال به بازداشتگاه برای مداوا به بیمارستان منتقل شد. این نیرو تایید کرد که ارجاع به IOPC انجام شده است و گفت این موضوع به طور کامل بررسی خواهد شد.

این سازمان افزود که فقط شاهدان حادثه باید با آنها تماس بگیرند و به کسانی که مایل به شکایت هستند به وب سایت IOPC دستور داد.

دیوید فورد، مدیر IOPC در ولز، گفت: «فیلم در رسانه‌های اجتماعی که بخشی از تعامل بین افسران پلیس و مرد دستگیر شده را به تصویر می‌کشد، به‌طور قابل‌توجهی باعث جلب توجه و نگرانی عمومی شده است.

این مهم است که ما به طور کامل و مستقل درباره کل حادثه تحقیق کنیم تا مشخص کنیم که آیا سطح زور به کار رفته در حین دستگیری معقول و متناسب با شرایط بوده است یا خیر.

اندی دانبابین، پلیس ولز شمالی و کمیسر جنایات، گفت: «ویدیویی که از دستگیری مردی در پورتمداگ در حال پخش است، نگران‌کننده است. من امروز صبح درباره این حادثه با فرمانده پلیس صحبت کردم و او تأیید کرد که این موضوع به درستی توسط پلیس ولز شمالی در حال بررسی است، که در زمان مناسب به‌روزرسانی‌های بیشتری را منتشر خواهد کرد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …