وزیر دفاع بریتانیا می گوید که موشک های دوربرد طوفان سایه به اوکراین ارسال می کند | سیاست دفاعی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بریتانیا به اولین کشور غربی تبدیل شده است که موشک های کروز دوربرد طوفان سایه را در اختیار اوکراین قرار می دهد که کیف می خواهد شانس خود را در یک حمله متقابل مورد انتظار افزایش دهد و کرملین را تهدید به پاسخ نظامی کند.

چند ساعت پس از اینکه ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین گفت که برای اطمینان از پیروزی در تابستان امسال به سلاح‌های غربی بیشتری نیاز دارد، بن والاس، وزیر دفاع بریتانیا به نمایندگان مجلس گفت که موشک‌ها – که هر کدام بیش از 2 میلیون پوند قیمت دارند – «اکنون وارد می‌شوند. ، یا در خود کشور هستند».

والاس اضافه کرد که اهدای این موشک ها توسط ایالات متحده حمایت می شود، اگرچه پیش از این واشنگتن از دادن موشک های دوربرد خود به اوکراین خودداری کرده بود، زیرا می ترسید که نتیجه ممکن است خصومت ها را در جنگ 15 ماهه تشدید کند.

با انعکاس چنین نگرانی هایی، وزیر گفت که این تصمیم «پاسخی مدون و متناسب» به تهاجم روسیه و به ویژه هدف قرار دادن مکرر غیرنظامیان اوکراینی توسط مسکو است.

والاس گفت که حداقل 23000 غیرنظامی کشته یا زخمی شده اند. او افزود که روسیه «788 حمله به مراکز بهداشتی، بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها، مراکز پزشکی» انجام داده است و در بسیاری موارد غیرنظامیان را در حملات موشکی کشته است.

والاس به نمایندگان پارلمان گفت: «استفاده از سایه طوفان به اوکراین اجازه می‌دهد تا نیروهای روسیه مستقر در قلمرو مستقل اوکراین را عقب براند.» وی افزود: «روسیه باید بپذیرد که اقدامات آنها به تنهایی منجر به ارائه چنین سیستم‌هایی شده است.»

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، در یک کنفرانس مطبوعاتی در مسکو گفت که روسیه دیدگاه نسبتاً منفی نسبت به اقدام بریتانیا دارد. او گفت: «این مستلزم پاسخ کافی از سوی ارتش ما است که… تصمیمات مناسب را اتخاذ خواهد کرد.»

والاس نگفت چه تعداد موشک Storm Shadow به اوکراین داده شده است، اگرچه تخمین زده می شود که بریتانیا بین 700 تا 1000 موشک دارد. بریتانیا با همکاری چهار کشور دیگر، مناقصه‌ای را برای خرید «موشک‌ها یا راکت‌های دوربرد با برد 100 تا 300 کیلومتر» (62 تا 186 مایل) صادر کرد.

طبق گفته سازنده آن، گروه تسلیحاتی اروپایی MBDA، برد طوفان سایه «بیش از 250 کیلومتر» است. این به طور قابل توجهی فراتر از موشک‌اندازهای موشک‌انداز هیمارس ایالات متحده است که در حال حاضر به‌شدت توسط اوکراین استفاده می‌شود و بر موشک‌هایی با برد ۴۷ مایل متکی هستند. هیمارها از آنجایی که مهاجمان روسی ذخایر نیروها و تجهیزات را از محدوده خود خارج کرده اند، کارایی کمتری پیدا کرده اند.

نگرانی هایی وجود دارد که موشک های طوفان سایه می توانند برای حمله به اهدافی در عمق مرزهای بین المللی روسیه مورد استفاده قرار گیرند. کاخ سفید از تامین موشک‌های دوربرد مشابه ATACMS که می‌توانند در سامانه‌های هیمارس نصب شوند، به اوکراین خودداری کرده است.

والاس گفت که ایالات متحده “به طرز باورنکردنی” از تصمیم بریتانیا حمایت می کند و گفت که موشک های ATACMS به اندازه Storm Shadow که برای حمله به مواضع دفاعی در زیر زمین طراحی شده است، مناسب نیستند.

یک مقام آمریکایی گفت که “هر کشور تصمیمات مستقل خود را در مورد سلاح هایی که به اوکراین بدهد، می گیرد و تاکید کرد که دولت بایدن از کمک های “بیش از 50 کشور از جمله بریتانیا” در حمایت از کیف در تلاش هایش قدردانی می کند. برای بیرون راندن مهاجمان روس

فرماندهان اوکراینی در صحنه گفته‌اند که کیف هنوز فاقد تسلیحات حیاتی است که برای موفقیت یک کمپین در مقیاس بزرگ لازم است. اینها شامل موشک های دوربرد می شود. بدون آنها، بیم آن می رود که از ذخایر عمیق برای خنثی کردن سریع هر گونه حمله متقابل اوکراینی در صورت احتمال شکستن آن استفاده شود.

پیش از این، زلنسکی در یک مصاحبه تلویزیونی گفت که اوکراین به زمان بیشتری نیاز دارد تا بتواند حمله متقابل مورد انتظار خود را آغاز کند و همچنان منتظر رسیدن سلاح های کلیدی است.

رئیس جمهور گفت که تیپ های تازه تشکیل شده آماده حمله هستند، اما اگر اکنون این کار را انجام دهند، در معرض خطر تلفات بسیار زیاد هستند. ما می توانیم جلو برویم و موفق باشیم. اما ما افراد زیادی را از دست خواهیم داد. من فکر می‌کنم که این غیرقابل قبول است.» “پس باید منتظر بمانیم. ما هنوز به زمان بیشتری نیاز داریم.»

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

اظهارات او واضح‌ترین نشانه‌ای است که نشان می‌دهد فشار نظامی اوکراین، که ممکن است نتیجه جنگ به آن بستگی داشته باشد، بعید است در چند هفته آینده انجام شود. حملات دوربرد به سایت‌های مهم نظامی روسیه در کریمه و جاهای دیگر در عمق اراضی اشغالی، احتمالاً مقدمه‌ای برای هر حمله خط مقدم است.

جاستین برانک، تحلیلگر هوانوردی در اندیشکده روسی، Storm Shadow را به عنوان یک سلاح گران قیمت برای اهداف استراتژیک مانند مراکز فرماندهی، مراکز تدارکات یا سایر سایت‌های ثابت با ارزش بالا توصیف کرد.

کارشناسان می گویند که طوفان سایه می تواند برای حمله به اهدافی مانند مرکز راه آهن و لجستیک ژانکوی در شمال کریمه و همچنین پایگاه دریایی در سواستوپل و فرودگاه ساکی مورد استفاده قرار گیرد. غیرقابل استفاده کردن آنها، عقب راندن روسیه در برابر هرگونه ضدحمله اوکراینی را دشوارتر می کند.

رهبران اوکراین علناً گفته‌اند که از موشک‌های دوربرد در داخل روسیه استفاده نخواهند کرد، اگرچه اسناد افشا شده پنتاگون بر اساس شنود الکترونیکی گزارش دادند که زلنسکی به طور خصوصی از فرمانده ارشد خود شکایت کرده است که اوکراین «موشک‌های دوربردی ندارد که بتواند به استقرار نیروهای روسی برسد. در روسیه”.

اوکراین به‌تدریج تانک‌ها و خودروهای زرهی غربی را جمع‌آوری می‌کند، زیرا به دنبال ایجاد یک نیروی ضدحمله متشکل از 12 تیپ با هدف شکستن خطوط روسیه و نشان دادن این موضوع است که کی‌یف می‌تواند مهاجمان را از کشور خارج کند.

برانک گفت که اگرچه تسلیحات استاندارد ناتو، طوفان سایه‌ها را می‌توان زیر جت‌های استاندارد شوروی که توسط نیروی هوایی اوکراین استفاده می‌شود، نصب کرد و مانند هر موشک کروز دیگری، می‌توان از روی زمین از قبل برنامه‌ریزی کرد.

نیروی هوایی کوچک بازمانده اوکراین حدود 12 ماموریت در روز انجام می دهد، خلبانان آن اغلب چند متر بالاتر از زمین پرواز می کنند تا از شناسایی فرار کنند.

منابع بریتانیایی گفتند که دادن موشک های طوفان سایه با امضای بریتانیا به رژیم کنترل داوطلبانه فناوری موشکی که هدف آن محدود کردن تکثیر موشک های کروز است، سازگار است.

اگرچه این موشک‌ها جزو سلاح‌های رده 1 محسوب می‌شوند، و بنابراین “فرض قوی” وجود دارد که آنها به کشورهای دیگر صادر نخواهند شد، مقامات به این واقعیت اشاره کردند که در موارد نادری می‌توان استثنا قائل شد که در آن موارد قابل اثبات وجود دارد. نیاز داشتن.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …