مقامات کانزاس برای حل و فصل قانونی با تجارت بر سر محدودیت های COVID-19 در نظر بگیرند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

TOPEKA، کان. فرماندار کانزاس و قانونگذاران ارشد ایالتی قرار بود روز پنجشنبه برای بررسی یک توافق قانونی پیشنهادی بین ایالت و صاحب یک استودیوی تناسب اندام ویچیتا که در ماه‌های اول شیوع ویروس کرونا مجبور به تعطیلی آن شده و سپس تحت محدودیت‌ها فعالیت کند، ملاقات کنند.

موافقت لورا کلی، فرماندار دموکرات، شش رهبر جمهوری‌خواه مجلس قانونگذاری تحت کنترل جمهوری‌خواهان و دو دموکرات ارشد آن، به شکایت دادگاه ایالتی که در دسامبر 2020 توسط رایان فلوید و کسب‌وکارش، شرکت Omega Bootcamps ارائه شده بود، پایان می‌دهد. برای محاکمه در دادگاه ناحیه شهرستان Sedgwick در ویچیتا، و یک قاضی در حال بررسی درخواست ایالت در سال 2021 برای رد آن است. قانون کانزاس به تایید فرماندار و قانونگذاران ارشد در مورد شهرک نیاز دارد.

این دادخواست استدلال می‌کرد که دولت از دارایی خصوصی فلوید و کسب‌وکار او «به نفع عموم» استفاده می‌کرد، زمانی که دولت و مقامات محلی محدودیت‌هایی را برای بررسی شیوع COVID-19 اعمال کردند. محدودیت‌های سراسری با دستور کلی شروع شد که اکثر مشاغل را به مدت پنج هفته تعطیل کردند، از اواخر مارس 2020 شروع شد.

در این دادخواست به بخشی از قانون مدیریت اضطراری ایالت اشاره شده است که می گوید اگر اموال آنها توسط مقامات ایالتی یا محلی “تحت فرمان یا استفاده دیگری قرار گیرد” می توانند در دادگاه درخواست غرامت کنند. هیچ حکمی در مورد اینکه تعطیل کردن یا محدود کردن یک کسب و کار نشان دهنده استفاده از دارایی آن است وجود ندارد.

بر اساس گزارش اداره کسب و کار کوچک ایالات متحده، Omega Bootcamps دو وام کمک به بیماری همه گیر به مبلغ 24000 دلار در سال های 2020 و 2021 دریافت کرد. فلوید در مورد شکایت خود گفته است که می خواهد یک ارزیاب برای تعیین میزان خسارت تعیین شود.

مقامات ایالتی جزئیات توافق را پیش از دیدار کلی با قانونگذاران ارشد فاش نکردند و دفتر دادستان کل ایالت کریس کوباخ بلافاصله به ایمیلی که در آن جزئیات درخواست شده بود، پاسخ نداد. رایان کریگ شاوزر، وکیل مدافع فلوید و کسب و کارش، گفت که نمی تواند قبل از جلسه درباره جزئیات توافق صحبت کند.

کوباخ، یک جمهوری خواه، سال گذشته به عنوان دادستان کل انتخاب شد، اما از سال 2011 تا 2019 به عنوان وزیر امور خارجه، مقام ارشد انتخابات کانزاس خدمت کرد و کریگ شاوزر در سال های 2011-2011 به عنوان وکیل و معاون سیاست گذاری برای او کار کرد. وکلای خارج از دفتر دادستانی کل دفاع ایالت در این دعوی را انجام داده اند.

جلسه کانزاس همزمان با پایان رسمی اورژانس ملی بهداشت عمومی ایالات متحده برای COVID-19 برگزار شد. در کانزاس، رهبران قانونگذاری جمهوریخواه در ژوئن 2021، حدود سه ماه زودتر از زمانی که کلی می خواست، به وضعیت اضطراری پایان دهند. قوه مقننه همچنین از قدرت فرماندار و مقامات محلی برای بستن یا محدود کردن مشاغل یا اعمال ماسک در هنگام همه گیری جلوگیری کرد.

وزارت بهداشت ایالتی در هفت روز منتهی به چهارشنبه 485 مورد جدید و 18 مورد مرگ و میر جدید را گزارش کرد که به طور میانگین روزانه 69 مورد جدید گزارش می شود. این ایالت از اولین مورد گزارش شده خود در اوایل مارس 2020، نزدیک به 946,000 مورد و بیش از 10,200 مرگ و میر را گزارش کرده است – یک مورد برای هر سه ساکن و یک مورد مرگ به ازای هر 287 ساکن.

این شکایت در سال 2021 توسط قاضی به تعویق افتاد تا کریگ شاوزر بتواند از قانونگذاران کانزاس بخواهد که از بودجه فدرال کمک به COVID-19 برای جبران خسارات مالی شرکت‌های کوچک در طول همه‌گیری استفاده کنند. قانون‌گذاران جمهوری‌خواه طرحی را تصویب کردند که می‌توانست ده‌ها میلیون دلار را کنار بگذارد، اما کلی آن را وتو کرد، با این استدلال که این اقدام «خوش‌نیت» قانون ملی امداد کرونا را نقض می‌کند.

در سال 2022، کلی و قانونگذاران بر سر بازپرداخت تا سقف 50 میلیون دلار از مالیات‌های دارایی محلی پرداخت شده توسط مشاغل «فروشگاهی» خرده‌فروشی که در طول همه‌گیری تعطیل یا محدود شده‌اند، توافق کردند. اما منتقدان گفته‌اند که روند دریافت این کمک دشوار است و سقف 5000 دلاری کسب‌وکارها را از درخواست منصرف می‌کند.

___

جان هانا را در توییتر دنبال کنید: https://twitter.com/apjdhanna

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …