آنچه در مورد سیاست های ترامپ در تاون هال جنجالی آموختیم

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در میان رگبار دروغ ها و هیاهوها، دونالد جی. ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، در جلسه تالار شهر سی ان ان در چهارشنبه شب نکاتی را درباره چندین موضوع مهم و تفرقه افکن مطرح کرد.

آقای ترامپ از اقدامات متعددی صحبت کرد که در صورت انتخاب مجدد ممکن است انجام دهد، در برخی مواقع با ویژگی‌هایی که اغلب در سخنرانی‌ها و مصاحبه‌های دوستانه‌تر طفره می‌رود. او همچنین بسیاری از افکار خود را در مورد مواضعی که احتمالاً حزبش را متلاشی می کند، از جمله جنگ در اوکراین و دسترسی به سقط جنین فاش کرد.

در اینجا نگاهی به برخی از سخنان آقای ترامپ در مورد سیاست می اندازیم:

آقای ترامپ در پاسخ به این سوال که آیا به سیاست جدا کردن کودکان مهاجر از والدینشان پس از رسیدن به مرز بازخواهد گشت، آن را رد نکرد.

او گفت: “خب، وقتی شما این سیاست را دارید، مردم نمی آیند.” “اگر خانواده ای بشنوند که قرار است از هم جدا شوند، خانواده خود را دوست دارند، نمی آیند.”

آقای ترامپ اذعان کرد که این سیاست “خشن به نظر می رسد” اما مدعی شد که وضعیت آن را تضمین می کند.

حدود 5500 کودک خارج از کشور و صدها شهروند آمریکایی، طبق سیاست موسوم به تحمل صفر دولت ترامپ، که والدین مهاجر را به دلیل عبور از مرز بدون مجوز زندانی و جنایی متهم می کرد، از والدین خود جدا شده اند.

آقای ترامپ پس از یک اعتراض بین المللی در سال 2018 این سیاست را کنار گذاشت.

پرزیدنت بایدن کمیسیونی را تشکیل داد تا والدین را با فرزندان خود که برخی از آنها سال ها را در سرپرستی سپری کرده اند، متحد کند. او همچنین متعهد شد که خانواده‌ها را در مرز از هم جدا نکند و به سرعت به بازداشت خانواده‌ها پایان داد، هرچند گفته می‌شود که دولت در حال بررسی بازداشت برخی خانواده‌ها در میان موج‌های اخیر در مرز است.

وقتی از آقای ترامپ پرسیده شد که آیا از اقدامات خود که منجر به شورش در ساختمان کنگره ایالات متحده در 6 ژانویه 2021 شد پشیمان است یا خیر، آقای ترامپ اصرار داشت که هیچ اشتباهی انجام نداده و با حامیان خود که در آن شرکت کردند همدردی کرد.

یک وکیل بازنشسته حاضر در جلسه از آقای ترامپ پرسید که آیا او برای اغتشاشگرانی که به خاطر جرایم فدرال محکوم شده اند عفو صادر می کند.

آقای ترامپ گفت: «من تمایل دارم بسیاری از آنها را عفو کنم. نمی‌توانم برای تک تک آنها بگویم، زیرا احتمالاً چند نفر از آنها از کنترل خارج شده‌اند.»

بیش از 900 نفر به عنوان بخشی از حمله به ساختمان کنگره متهم شده اند، از جمله چهار عضو گروه راست افراطی پسران مغرور، که اوایل ماه جاری به اتهام فتنه محکوم شدند.

آقای ترامپ عفو آنها را رد نکرد و گفت که باید شرایط فردی آنها را بررسی کند.

او گفت: “من نمی دانم.” من باید به پرونده آنها نگاه کنم، اما در واشنگتن دی سی می گویم، شما نمی توانید یک محاکمه عادلانه داشته باشید، نمی توانید. درست مانند شهر نیویورک، شما نمی توانید محاکمه عادلانه ای داشته باشید.»

آقای ترامپ مکرراً از سؤالات درباره این که آیا اگر جمهوری خواهان موفق به هدایت آن در کنگره دوپاره شده شوند، ممنوعیت سقط جنین فدرال را امضا خواهد کرد، کنار گذاشته شد. او همچنین نگفت که چند هفته پس از بارداری ممکن است سقط جنین را ممنوع کند.

او گفت: “من به دنبال راه حلی هستم که کارساز باشد.” «مسئله بسیار پیچیده برای کشور. شما در هر دو طرف یک موضوع افرادی دارید، اما ما اکنون در موقعیت بسیار قوی هستیم. افراد طرفدار زندگی در موقعیتی قوی هستند که می توانند معامله ای را انجام دهند که برای آنها خوب و رضایت بخش خواهد بود.”

آقای ترامپ در دوران ریاست جمهوری خود سه قاضی محافظه کار را به دیوان عالی منصوب کرد و راه را برای این دادگاه برای حذف حق فدرال برای سقط جنین هموار کرد. اما او از آن زمان در برابر کشیده شدن به این بحث مقاومت کرده و به طور خصوصی نگران واکنش های سیاسی است.

آقای ترامپ با توصیف دیدگاه‌های خود درباره محدودیت‌های سقط جنین مشابه دیدگاه رونالد ریگان، گفت که او به استثناهایی برای تجاوز جنسی، زنای با محارم و نجات جان یک مادر معتقد است.

آقای ترامپ وقتی چندین بار از او پرسیده شد که آیا می‌خواهد اوکراین پس از تهاجم روسیه در سال گذشته در جنگ پیروز شود، از این موضوع دوری کرد.

او گفت: “من به برد و باخت فکر نمی کنم.” من فکر می‌کنم از نظر حل و فصل آن، از کشتن همه این افراد دست برداریم.»

رئیس جمهور پیشین مدعی شد که در صورت بازگشت به قدرت، جنگ را در 24 ساعت به پایان خواهد رساند، اما به طور مشخص نگفت که برای میانجیگری صلح چه خواهد کرد.

او ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه را جنایتکار جنگی نمی خواند، همانطور که آقای بایدن گفته است، و گفت که انجام این کار پایان دادن به خصومت بین دو کشور را دشوارتر می کند.

آقای ترامپ گفت که آقای پوتین با حمله به اوکراین “اشتباه بدی مرتکب شده است”.

آقای ترامپ چهارشنبه شب پیشنهاد کرد که جمهوری خواهان در کنگره باید از افزایش سقف بدهی فدرال بدون کاهش بودجه خودداری کنند، حتی اگر این به معنای عدم پرداخت بدهی کشور باشد.

او گفت: «من به جمهوری‌خواهان – کنگره‌ها، سناتورها- می‌گویم که اگر کاهش‌های گسترده به شما ندهند، باید یک پیش‌فرض انجام دهید».

فهرست رو به رشدی از اقتصاددانان و تحلیلگران درباره عواقب احتمالی آن هشدار داده اند که اگر کنگره حد وام را افزایش ندهد قبل از اینکه دولت دیگر نتواند صورتحساب های خود را بپردازد، از جمله از دست دادن گسترده مشاغل، رکود اقتصادی و رکود در وال استریت.

آقای ترامپ پیش‌بینی کرد که دموکرات‌ها در مواجهه با انتخاب بین پذیرش کاهش هزینه‌ها و نکول، «کاملاً تسلیم خواهند شد». با این حال، هنگامی که از او خواسته شد توضیح دهد که آیا او یک پیش فرض را تایید می کند، او گفت که این کار را خواهد کرد.

او گفت: «ممکن است اکنون این کار را انجام دهیم زیرا شما بعداً این کار را انجام خواهید داد.

وقتی خانم کالینز اشاره کرد که آقای ترامپ زمانی که رئیس جمهور بود گفته بود که استفاده از سقف بدهی به عنوان یک گوه مذاکره نمی تواند اتفاق بیفتد، او گفت که شرایط تغییر کرده است.

او گفت: «زیرا الان رئیس جمهور نیستم.

در شبی که آقای ترامپ ادعاهای دروغ خود مبنی بر تقلب در انتخابات 2020 را دو و سه برابر کرد، بدون قید و شرط از گفتن اینکه در صورت نامزدی جمهوری خواهان برای ریاست جمهوری، نتایج انتخابات سال آینده را می پذیرد، خودداری کرد.

او گفت: «اگر فکر می‌کنم که این یک انتخابات صادقانه است، افتخار می‌کنم.

آقای ترامپ بیشتر مصاحبه را صرف تجدیدنظر در مورد شکست خود کرد و با هشداری درباره انتخابات بعدی پایان داد.

او در مورد پذیرش نتایج گفت: «اگر انتخابات صادقانه باشد، تصحیح می‌کنم.

آلیس مک فادن و مایکل دی. شیر گزارش کمک کرد

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …