قاضی درخواست برای برگزاری یک محاکمه برای هر 10 متهم به مرگ بیمار روانپزشکی را رد کرد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دینوید، ویرجینیا — قاضی حکم داد که هفت معاون کلانتر و سه کارمند یک بیمارستان روانی در ویرجینیا نمی توانند همه با هم در مورد مرگ مردی که هنگام بستری شدن به زمین چسبانده شده بود محاکمه شوند، در حالی که امکان محاکمه مشترک برای برخی از متهمان باز است. .

جوزف تیفی جونیور، قاضی دایره دینویدی، روز چهارشنبه به درخواست دو کارمند بیمارستان دولتی مرکزی برای محاکمه جداگانه از سایر متهمان پاسخ داد. هنوز مشخص نیست که آیا هشت متهم باقی مانده با هم محاکمه خواهند شد یا خیر. در جلسه دادگاه، قاضی محاکمه همزمان برخی از آنها را رد نکرد.

وکلای این دو کارمند بیمارستان استدلال کردند که ناعادلانه خواهد بود که موکلان خود را ملزم به محاکمه با برخی از متهمان دیگر، از جمله معاونان کلانتر که نقش فعال تری در مهار ایروو اوتینو، 28 ساله داشتند. قتل در مرگ اوتینو در 6 مارس.

روندا کوالیانا، وکیل مدافع امنیتی بیمارستان ساداریوس ویلیامز، در مقالات دادگاه استدلال کرد که مشارکت ویلیامز “به طور قابل توجهی متفاوت بود و محکومیت برای قتل درجه دوم را تایید نمی کند.”

تیفی درخواست ویلیامز برای محاکمه جداگانه از سایر متهمان را پذیرفت و با درخواست مشابهی از سوی وکیل کارمند بیمارستان داریان بلکول موافقت کرد. واشنگتن پست گزارش داد که وکلای این دو مرد گفته اند که با یکدیگر محاکمه خواهند شد.

در طول جلسات قبلی و در اظهارات، وکلای چند نفر از متهمان استدلال کرده اند که اوتینو مبارز بود و نمایندگان در تلاش برای مهار او بودند. آنها گفته اند که مشتریانشان در حین مهار در نزدیکی پای اوتینو قرار داشتند و متوجه نشدند که او مشکل تنفسی دارد.

ویدئویی از بیمارستان نشان می‌دهد که اعضای مختلف گروه تلاش می‌کنند اوتینو را – که با دستبند و پابند بسته بود – را برای حدود 20 دقیقه مهار کنند. در بیشتر آن زمان، اوتینو روی زمین بود و توسط گروهی که در یک نقطه به نظر می رسید شامل 10 نفر بود، نگه داشته می شد.

کالبد شکافی نشان داد که اوتینو در حالی که دستبند و قید فلزی پایش را بسته بود و حدود 11 دقیقه روی زمین نگه داشته بود بر اثر خفگی جان باخت.

آن کبل باسکرویل، وکیل دادگستری مشترک المنافع دینویدی، در درخواستی که به دنبال برگزاری یک محاکمه واحد برای هر 10 متهم بود، استدلال کرد که آنها “با هم عمل کردند” و باید با هم محاکمه شوند.

خانواده اوتینو که سیاه‌پوست بود، گفته‌اند که او در حالی که یک بحران سلامت روانی را تجربه می‌کرد، چه در بیمارستان و چه زمانی که چندین روز قبل از آن در بازداشت بود، به طرز وحشیانه‌ای مورد بدرفتاری قرار گرفت.

این خانواده توسط بن کرامپ، یک وکیل برجسته حقوق مدنی که همچنین وکالت خانواده جورج فلوید را بر عهده داشت و گفته است که رفتار اوتینو مشابه قتل فلوید توسط پلیس مینیاپولیس در سال 2020 است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …