جنگ در اوکراین: با عقب نشینی نیروهای روسی، کیف در اطراف باخموت دست به حملات متقابل زد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

کیف مدعی است که یکی از تیپ های نمادین روسیه را شکست داده است، در حالی که مسکو می گوید نیروهای هوابرد این کشور در حال مهار پیشروی اوکراین در اطراف باخموت هستند.

آخرین ارزیابی موسسه مطالعات جنگ می گوید که نیروهای اوکراینی ضدحمله های موفقی را در اطراف باخموت انجام داده اند. [ISW]. اینها پس از اظهارات ارتش اوکراین مبنی بر عقب راندن نیروهای روسی در باخموت تا 2 کیلومتر در برخی مناطق صورت گرفت.

تصاویر جغرافیایی نشان می‌دهد که نیروهای اوکراینی احتمالاً ضدحمله‌های محدودی را در شمال خرومووه، بلافاصله در غرب باخموت و شمال غربی بیلا هورا، که در 14 کیلومتری جنوب غربی باخموت قرار دارد، انجام داده‌اند. و در این زمینه ها پیشرفت های حاشیه ای داشتند.

منابع اوکراینی در 9 مه ادعا کردند که نیروهای کیف دو گروه از تیپ 72 تفنگ موتوری از سپاه سوم ارتش را در نزدیکی باخموت منهدم کردند. یک گروهان از 200 سرباز تشکیل شده است.

گزارش یورونیوز را در پخش کننده ویدیوی بالا تماشا کنید تا درباره جنگ اوکراین بیشتر بدانید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …