رهبر حزب شطرنجی Cymru می گوید حزب آماده است تا مشکل زن ستیزی را حل کند | سیمرو شطرنجی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رهبر موقت Plaid Cymru در میان هشدارهایی که پس از استعفای آدام پرایس، رئیس “یک بار در نسل” خود با “مسائل وجودی” مواجه است، وعده داده است که این حزب آماده است تا با رسوایی زن ستیزی خود مقابله کند.

Llyr Gruffydd، که مسئولیت حزب طرفدار استقلال ولز را در حالی که جستجو برای یک رهبر جدید برگزار می شود، بر عهده خواهد گرفت، گفت که این یک نقطه عطف برای Plaid بود و مصمم بود که صدای زنان را “تقویت” کند.

اما بسیاری از درون حزب نگران هستند که هیچ نامزد مشخصی برای تصدی رهبری دائمی وجود نداشته باشد و کارشناسان گفتند که علاوه بر برخورد با رسوایی زن ستیزی، رئیس جدید کار سختی برای تنظیم مجدد حزب در زمان مقرر خواهد داشت. انتخابات عمومی بعدی

گرافید در پاسخ به سوال آبان نیوز که آیا رهبر بعدی باید یک زن باشد، گفت: «ما نباید مهارت‌های متنوع در گروه سند را فراموش کنیم و آنچه را که برای حزب بهتر است اولویت دهیم. ضروری است که ما محیطی فراگیر ایجاد کنیم که در آن زنان توانمند شوند و صدای آنها بلند شود.

«این فقط مربوط به یک فرد نیست. این در مورد تقویت صدای زنان در هر سطح از حزب است، از حوزه های انتخابیه گرفته تا گروه های شورا، کارکنان، و ساختارهای رهبری ما. این لحظه نقطه عطفی برای حزب ما است. دیگر هیچ احساس رضایتی در مورد هیچ یک از موضوعاتی که در گزارش به آنها اشاره شده وجود نخواهد داشت.»

آدام پرایس.
آدام پرایس. عکس: بن برچال/ پی

حزب همچنین با سؤالاتی در مورد اینکه چرا برخی از سلسله مراتب حزب تلاش کردند تا قیمت را متقاعد کنند که پس از اینکه گزارشی در مورد فرهنگ Plaid شواهدی از زن ستیزی، آزار و اذیت و قلدری یافت، را به ماندن در این حزب متقاعد کنند.

این گزارش به رهبری نریس ایوانز، عضو سابق Plaid Senedd، فقدان رهبری در حزب را محکوم کرد و 82 توصیه لازم برای “سم زدایی” از فرهنگ حزب را ارائه کرد.

مشخص شده است که هنگام انتشار، پرایس به سلسله مراتب حزب گفت که احساس می کند “از نظر اخلاقی ملزم به کناره گیری است” اما ایوانز، رئیس حزب، مارک جونز، و رهبر آن وست مینستر، لیز ساویل رابرتز، گفتند که او بهترین موقعیت را برای رانندگی دارد. تغییر کند و باید بماند

با این حال، برخی از اعضای گروه سنند این حزب ناراضی بودند و چهارشنبه شب پرایس اعلام کرد که استعفا می دهد زیرا از “حمایت متحد” همکارانش برخوردار نیست.

گرافید، که انتظار می‌رود نقش او به‌عنوان رهبر موقت روز شنبه تأیید شود، گفت: «معلوم شد که او اعتماد برخی از اعضای گروه سنند را نداشت و روایت حاصل باعث شد که حواس‌پرتی از مسائل مهم در دست باشد.»

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

ساویل رابرتز گفت که حزب “زمان دلخراش” را پشت سر گذاشته است. او گفت: “ما باید مطمئن شویم که صدای زنان بسته نمی شود، صدای زنان محفوظ است.”

در میان چهره هایی که به عنوان رهبر احتمالی بعدی از آنها یاد می شود، Rhun ap Iorwerth، عضو Ynys Môn است، اما او قرار است به عنوان نماینده مجلس انتخاب شود، که او را واجد شرایط نمی کند. احتمال دیگر Delyth Jewell است که نماینده جنوب ولز شرق است، اما او تنها در سال 2019 به عنوان Senedd انتخاب شد.

پرایس با برکناری لیان وود به عنوان رهبر در سال 2018 قول داد که پلید را به قدرت برساند، اما این حزب تنها سومین حزب بزرگ در سند است و تنها سه نماینده دارد.

لورا مک آلیستر، استاد سیاست عمومی در دانشگاه کاردیف، گفت که این یک لحظه مهم برای پلید بود. او گفت: “این یک سینی بسیار سنگین و مشکل ساز برای رهبر بعدی است. مشکلی که Plaid دارد این است که سیاستمداران بهتر و با تجربه‌تر آن تمایل دارند در وست مینستر باشند – و احتمالاً دیگری در راه است – بنابراین شما با یک انتخاب بسیار محدود روبرو هستید. هیچ رقیب مشخصی برای رهبری وجود ندارد.

«پلید مدتی است که ثابت مانده است و احتمالاً به عقب می رود و هدفش چیست؟ آیا برای پیروزی در انتخابات است یا نزدیک شدن یا حضور در انتخابات؟ Plaid برای چه چیزی است، یک سؤال وجودی است. آیا پلید تبدیل به یک گروه فشار یا دستیار کارگر غالب ولز می شود؟ یا قرار است یک جنبش باشد یا یک تحریک کننده؟»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …