شکایت سرمایه دار روسی از دولت بریتانیا برای بازگرداندن قایق تفریحی 38 میلیون پوندی | اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک سرمایه دار روس از دولت بریتانیا به دلیل توقیف قایق تفریحی 38 میلیون پوندی خود در لندن، اندکی پس از حمله روسیه به اوکراین در سال گذشته شکایت کرد.

سرگئی جورجیویچ نائومنکو، یک توسعه‌دهنده املاک که در لیست تحریم‌های روسیه بریتانیا قرار ندارد، شکایتی را علیه وزارت حمل‌ونقل (DfT) به دادگاه عالی ارائه کرده و خواستار آزادی قایق تفریحی 58.5 متری (192 فوت) خود و پرداخت خسارت شده است.

توقیف کشتی در مارس 2022 توسط وزیر حمل و نقل وقت، گرانت شاپس، اعلام شد و گفت که توقیف آن «نمادی از قدرت و ثروت روسیه را به هشداری واضح و صریح تبدیل کرده است. [Vladimir] پوتین و دوستانش.»

شاپس اضافه کرد: «توقیف فی باز هم ثابت می‌کند که ما می‌توانیم و قوی‌ترین اقدام ممکن را علیه کسانی که به دنبال سود بردن از ارتباط با رژیم پوتین هستند، انجام خواهیم داد.»

افسران آژانس ملی جرم و جنایت در مارس 2022 در Canary Wharf سوار کشتی شدند و از آن زمان تاکنون در بازداشت باقی مانده است.

یکی از خدمه کمان سوپر قایق تفریحی PHI را تمیز می کند.
یکی از خدمه کمان سوپر قایق تفریحی PHI را تمیز می کند. عکس: جاستین تالیس / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ

در آن زمان، دولت گفت که قانون مورد استفاده برای توقیف کشتی نیازی به مدرک یا سوء ظن ندارد که مالک آن با رژیم پوتین ارتباط نزدیکی داشته باشد، صرفاً اینکه آنها یک تبعه روسیه هستند.

این کشتی برای یک رویداد هیئت داوری جوایز جهانی سوپرقایق، که در هتل پنج ستاره Bulgari در نایتزبریج برگزار شد، در لندن بود.

یک قاضی بر جلسه دادگاه عالی مقدماتی نظارت کرده و استدلال های وکلایی که نماینده نائومنکو و وزیر حمل و نقل، مارک هارپر هستند، شنیده است.

آقای جاستیس چمبرلین در یک جلسه مقدماتی گفت: «به دنبال تهاجم روسیه به اوکراین در فوریه 2022، آژانس ملی جنایت و اداره اطلاعات دریایی نیروی مرزی کشتی‌هایی را که با روسیه ارتباط داشتند، بررسی کردند. فی به عنوان یک کشتی مورد علاقه شناسایی شد.

«در 28 مارس 2022، وزیر امور خارجه وقت، نماینده پارلمان Rt Hon Grant Shapps، از اختیارات … برای بازداشت فی، به این دلیل که مالکیت، کنترل یا اداره آن توسط شخصی مرتبط با روسیه است، استفاده کرد. چمبرلین گفت که یک “جلسه اساسی” برای تصمیم گیری درباره سرنوشت قایق تفریحی در ماه جولای برگزار خواهد شد.

سخنگوی DfT گفت که این وزارت در مورد اقدامات قانونی فعال اظهار نظر نخواهد کرد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

توقیف این قایق تفریحی در حالی صورت گرفت که دولت بریتانیا تحت فشار بود تا اقدامات قطعی تری علیه روس های ثروتمند انجام دهد. دولت‌های آمریکا و اروپا ده‌ها قایق تفریحی متعلق به الیگارش‌های روس را که تحت تحریم هستند، بازداشت کرده‌اند. تصور می شود که ارزش کل سوپرقایق های توقیف شده در حال حاضر بیش از 4 میلیارد دلار (3.2 میلیارد پوند) باشد.

Phi سومین قایق تفریحی بزرگی است که توسط کشتی‌سازان رویال هویسمن ساخته شده است و شامل چیزی است که سازندگان آن را «سرخاب شراب بی‌نهایت» و استخر شنای آب شیرین به ثبت رسیده است.

گای بوث، نیوزیلندی مستقر در برایتون، کاپیتان فی است و چندین عکس از این کشتی در فید اینستاگرام خود منتشر کرده است.

بوث، یک دریانورد باتجربه قایق‌های تفریحی، به‌عنوان «نماینده مالک» و «کاپیتان ساخت» برای نظارت بر ساخت قایق در سال 2019، بر اساس پروفایل لینکدین خود منصوب شد. او به درخواست ها برای اظهار نظر در مورد هویت مالک پاسخ نداد.

بوث قبلاً گفته بود که مالک «هزاران ایده دیوانه‌کننده» را برای آنچه از قایق تفریحی می‌خواست، از جمله یک آپارتمان «پنت‌هاوس» در عرشه بالایی پیشنهاد کرده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …