قوانین جدید اهدای خون به مردان همجنس گرا اجازه می دهد تا در ایالات متحده اهدا کنند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن — طبق یک سیاست فدرال که روز پنجشنبه توسط تنظیم‌کننده‌های سلامت نهایی شد، مردان همجنس‌گرا و دوجنس‌گرا در روابط تک‌همسری می‌توانند بدون پرهیز از رابطه جنسی در ایالات متحده خون اهدا کنند.

دستورالعمل های سازمان غذا و دارو، محدودیت های چند دهه ای را که برای محافظت از خون در برابر HIV طراحی شده اند، کاهش می دهد. این آژانس برنامه‌هایی را برای این تغییر در ژانویه اعلام کرد و گفت این هفته رویکرد جدید اکنون می‌تواند توسط بانک‌های خون اجرا شود.

دستورالعمل های به روز شده این شرط را که مردانی که با مردان رابطه جنسی دارند، سه ماه قبل از دادن خون از رابطه جنسی خودداری کنند، حذف می کند.

درعوض، همه اهداکنندگان بالقوه – صرف نظر از گرایش جنسی، جنسیت یا جنسیت – با یک پرسشنامه جدید غربالگری خواهند شد که خطرات فردی آنها را برای HIV بر اساس رفتار جنسی، شرکای اخیر و سایر عوامل ارزیابی می کند. اهداکنندگان بالقوه ای که در سه ماه گذشته رابطه مقعدی با شرکای جدید خود را گزارش کنند، تا تاریخ بعدی از دادن جنسی منع خواهند شد.

FDA گفت: این سیاست جدید منعکس کننده آخرین شواهد علمی است و مطابق با قوانین بریتانیا و کانادا است.

این آخرین اقدام FDA برای گسترش واجد شرایط بودن اهداکنندگان با پتانسیل افزایش کمک های مالی است.

دکتر پیتر مارکس، مدیر مرکز درمان های بیولوژیکی FDA در بیانیه ای گفت: «اجرای این توصیه ها نقطه عطف مهمی برای آژانس و جامعه LGBTQI+ خواهد بود.

گروه‌های حقوق همجنس‌گرا مدت‌هاست که با محدودیت‌های عمومی در مورد اهدای خون مخالفت می‌کنند و می‌گویند که آنها تبعیض قائل هستند. انجمن‌های پزشکی از جمله انجمن پزشکی آمریکا نیز گفته‌اند که با توجه به پیشرفت‌هایی که در آزمایش خون انجام شده است، چنین حذف‌هایی غیرضروری است.

هر کسی که تا به حال آزمایش HIV مثبت داشته باشد، همچنان واجد شرایط اهدای خون نخواهد بود. مصرف قرص هایی برای جلوگیری از HIV از طریق تماس جنسی نیز تا سه ماه پس از آخرین دوز ممنوع خواهد بود. FDA خاطرنشان کرد که داروهایی که به عنوان PrEP شناخته می شوند، می توانند تشخیص ویروس را در آزمایش های غربالگری به تاخیر بیندازند.

FDA الزامات و رویه هایی را برای بانک های خون ایالات متحده تعیین می کند. همه اهداکنندگان بالقوه به سوالاتی در مورد سابقه جنسی، مصرف مواد مخدر تزریقی و هرگونه خالکوبی یا سوراخ کردن اخیر، از جمله عوامل دیگری که می‌توانند در گسترش عفونت‌های منتقله از طریق خون کمک کنند، پاسخ می‌دهند. سپس خون اهدایی برای HIV، هپاتیت C، سیفلیس و سایر بیماری های عفونی آزمایش می شود.

در سال 2015، FDA ممنوعیت مادام العمر اهدایی از سوی مردانی که با مردان رابطه جنسی دارند را لغو کرد و آن را با یک شرط پرهیز یک ساله جایگزین کرد. سپس در سال 2020، پس از کاهش شدید کمک‌ها در طول همه‌گیری کووید-19، آژانس دوره پرهیز را به سه ماه کاهش داد.

تنظیم کننده ها گفتند که در نتیجه این تغییرات هیچ تاثیر منفی بر عرضه خون نداشته است.

___

بخش سلامت و علم آسوشیتدپرس از گروه رسانه های علمی و آموزشی موسسه پزشکی هاوارد هیوز حمایت می شود. AP تنها مسئول تمام محتوا است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …