آتش‌نشانان انگلیس برای ثبت تعداد آتش‌سوزی‌های جدی در فضای باز در تابستان 2022 فراخوان دادند | آتش سوزی های جنگلی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

خدمه آتش نشانی در تابستان 2022 در انگلیس در تعداد بی سابقه آتش سوزی های فضای باز شرکت کردند، زیرا دمای سوزان باعث شد تعداد آتش سوزی های طبیعی طبیعی افزایش یابد.

ارقام منتشر شده توسط وزارت کشور نشان می دهد که بین ژوئیه و سپتامبر، در طول دوره دمای بی سابقه تابستان، 4017 آتش سوزی جدی در فضای باز رخ داده است – تقریباً سه برابر بیشتر از مدت مشابه در سال 2021.

این رقم همچنین 22 درصد بیشتر از سال 2018 است – رکورد قبلی تابستان برای آتش سوزی در فضای باز، زمانی که آتش نشانان و ارتش به آتش سوزی گسترده در مناطق مرتفع شمالی در اطراف منچستر بزرگ فراخوانده شدند.

از هر سه آتش‌سوزی، یک مورد عمداً شروع شده و اکثر آنها تصادفی بوده‌اند. با این حال، 301 مورد از آتش‌سوزی‌ها به‌عنوان «رویداد طبیعی» علامت‌گذاری شده‌اند – تقریباً دوبرابر تعداد در سال 2018، و بسیار بیشتر از هر سال ثبت شده دیگری. بین جولای و سپتامبر 2021، فقط 33 آتش سوزی طبیعی در فضای باز ثبت شد.

یک سری موج گرما در سال گذشته باعث شد که انگلستان خشک ترین جولای از سال 1935 و گرم ترین تابستان تاریخ را تجربه کند.

نمودار میله ای: آتش سوزی های طبیعی در فضای باز در انگلستان، فصلی

ارقام وزارت کشور آتش‌سوزی‌های جدی‌تری را که خدمه آتش‌نشانی در آن حضور دارند، پوشش می‌دهد، آتش‌سوزی‌هایی که تلفات دارند، برای مقابله با پنج پمپ یا بیشتر نیاز دارند، یا در مکان‌های بیرونی مانند پل‌ها، جعبه‌های تلفن، قایق‌ها یا قطارها رخ می‌دهند.

آتش‌سوزی‌های بیشتری در فضای باز اتفاق می‌افتد که با حضور خدمه آتش‌نشانی یا تلفات جانی یا مقدار زیادی آب برای خاموش کردن همراه نیست. ارقام جداگانه به دست آمده توسط PA Media نشان می دهد که خدمات آتش نشانی حداقل 24316 آتش سوزی در علفزارهای بیرونی در انگلیس را از ژوئن تا آگوست سال گذشته ثبت کرده اند.

ارقام جداگانه منتشر شده توسط وزارت کشور نشان داد که خدمات آتش نشانی کندترین زمان حضور خود را در سال منتهی به دسامبر 2022 داشته اند. میانگین کل زمان پاسخگویی به آتش سوزی های اولیه در انگلیس 9 دقیقه و 13 ثانیه بوده است که طولانی ترین زمان از زمان شروع آمارهای قابل مقایسه است.

350 آتش سوزی اولیه در فضای باز بین ژوئیه و سپتامبر در لندن بزرگ رخ داد – بیش از هر منطقه آتش نشانی دیگری، که 20 ژوئیه شلوغ ترین روز خدمات از زمان جنگ جهانی دوم است. پس از آن همپشایر و جزیره وایت (256 آتش سوزی در فضای باز)، اسکس (216)، نورفولک و کنت (هر دو 185 نفر) قرار گرفتند.

حدود 227 مورد از آتش‌سوزی‌های جدی در فضای باز تابستان گذشته به دلیل کبریت، 207 مورد به دلیل مواد دود کردن و 129 مورد توسط فندک ایجاد شد.

پروفسور هانا کلوک، محقق مخاطرات طبیعی و آب و هوا در دانشگاه ریدینگ، گفت که مردم در بریتانیا می توانند از مناطق مستعد آتش سوزی در استرالیا یا اسپانیا یاد بگیرند تا از شروع و گسترش آتش جلوگیری کنند. او گفت: «تعداد و مقیاس آتش‌سوزی‌هایی که در سال گذشته شاهد بودیم در بریتانیا معمول‌تر خواهد شد، زیرا دوره‌های گرم و خشک با ادامه گرم شدن آب و هوا رایج‌تر می‌شوند.

بهترین راه برای جلوگیری از بدترین اثرات آتش‌سوزی‌های جنگلی در درازمدت، البته مهار فوری انتشار گازهای گلخانه‌ای است. تحقیقات نشان داده است که کاهش سریع انتشار گازهای گلخانه‌ای در جهان در حال حاضر به معنای روزهای کمتری از خطر آتش‌سوزی در بریتانیا تا پایان قرن خواهد بود.

در حال حاضر، هیچ سیستم هشدار اضطراری برای آتش‌سوزی‌های جنگلی در بریتانیا وجود ندارد. تجربه ما از خطرات طبیعی در سراسر جهان نشان می دهد که یک سیستم هشدار اولیه با دقت طراحی، اجرا و آزمایش شده برای نجات جان انسان ها و حفاظت از اموال حیاتی است.

ما باید تغییرات بزرگی در نحوه طراحی ساختمان‌ها و زیرساخت‌هایمان ایجاد کنیم تا آنها را در برابر آتش مقاوم‌تر کنیم و مدیریت زمین را برای کاهش خطر آتش‌سوزی بهبود ببخشیم. در آینده، ممکن است به ارتشی از داوطلبان نیاز داشته باشیم که برای مقابله با آتش‌سوزی‌های جنگلی در هر کجا که اتفاق می‌افتند آموزش دیده باشند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …