ترس از هرج و مرج در مرز ایالات متحده و مکزیک با جایگزینی قوانین پناهندگی اضطراری دوران COVID-19

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده اعتراف کرد که ممکن است هرج و مرج در مرز ایالات متحده با مکزیک رخ دهد، زیرا قوانین پناهندگی اضطراری موسوم به عنوان 42 با قوانین جدید مهاجران در پنجشنبه شب جایگزین می‌شوند.

ترس از صحنه های هرج و مرج در مرز ایالات متحده و مکزیک وجود دارد، زمانی که قانون معروف به عنوان 42 در پنجشنبه شب منقضی می شود.

قانون اضطراری در سال 2020 در زمان دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده معرفی شد و هدف آن به طور رسمی دور نگه داشتن مهاجران مبتلا به کووید-19 از ایالات متحده بود. در واقع، این یک راه آسان برای اجتناب از درخواست پناهندگی شد.

با پایان همه گیری، عنوان 42 حذف می شود. اما با سیاست‌های جدیدی جایگزین می‌شود که برخی از آن بیم دارند تلاش‌ها برای ورود به ایالات متحده را دشوارتر کند.

ویلین دیاز، یک مهاجر از ونزوئلا گفت: «آنها می گویند که بعد از یازدهم ما نمی توانیم وارد شویم. به همین دلیل است که مردم اینقدر عجله دارند.

مهاجران باید برای درخواست پناهندگی از طریق درخواست وقت ملاقات بگیرند. در صورت عدم انجام این کار، ممکن است آنها را اخراج کرده و به مدت پنج سال از ورود به کشور منع شوند.

روز چهارشنبه، وزارت امنیت داخلی ایالات متحده قانونی را اعلام کرد که برای افرادی که از کشور دیگری مانند مکزیک سفر می کنند، واجد شرایط بودن برای پناهندگی را بسیار دشوار می کند.

این کشور همچنین مقررات منع رفت و آمد با ردیابی GPS را برای خانواده هایی که قبل از غربالگری اولیه پناهندگی در ایالات متحده منتشر می شود، معرفی می کند.

با نزدیک شدن به موعد مقرر، تعداد بی سابقه ای از مردم به سمت مرز حرکت کرده اند که امیدوارند اجازه ورود پیدا کنند.

حتی رئیس جمهور جو بایدن نیز اذعان کرده است که وضعیت ممکن است “آشوب” باشد. دولت فدرال بیش از 24000 مامور و پلیس را در مرز بسیج کرده است.

آدریانا جاسو، مدافع حقوق بشر، توضیح داد: «ما زنان بسیار بیشتری را با بچه می بینیم. “اگر نگاهی بیندازید، ما به موارد بسیار کوچک نگاه می کنیم [children]مانند نوزادان، از 2 تا 3 سال، 5، 6، شاید 10 سال.”

مهاجرت با فناوری روبرو می شود

از روز جمعه، مهاجران بالقوه باید نام، تاریخ تولد و جزئیات مدارک سفر خود را ثبت کنند و عکسی را در اپلیکیشنی به نام CBP One آپلود کنند. این برنامه همچنین می تواند موقعیت مکانی و جزئیات دستگاه آنها را ثبت کند.

اما تلفن های قدیمی و قدیمی این روند را سخت می کنند. هنوز هم برای کسانی که تلفن هایشان در مسیر طولانی شمال شکسته یا دزدیده شده است سخت تر است.

آنتونیو سانچز ونتورا در خیابان‌های سیوداد خوارز بدون هیچ چیزی زندگی می‌کند و فقط چیزی را می‌خورد که می‌تواند بخرد. تنها تمرکز او اکنون جمع آوری پول برای خرید تلفن و دانلود برنامه است.

وی گفت: این آرزوی هر انسانی است که برای کمک به بستگان خود به آمریکا برود.

وحشت در مرز

به گفته یک مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، گشت مرزی حدود 10000 مهاجر را در روز سه شنبه متوقف کرد که یکی از شلوغ ترین روزهای تاریخ بود.

این تقریباً دو برابر میانگین روزانه حدود 5200 عدد در ماه مارس است، آخرین داده‌های در دسترس عموم، و نزدیک به 11000 عددی است که مقامات ایالات متحده پیش‌بینی کرده‌اند، حد بالایی افزایشی است که آنها پس از عنوان 42 پیش‌بینی می‌کنند.

این مقام گفت که بیش از 27000 نفر در بازداشتگاه گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده بودند که بسیار بالاتر از ظرفیت است.

در ماه مارس، 8600 نفر در بازداشت بودند.

به گفته این مقام، به ماموران گشت مرزی دستور داده شد که رهاسازی مهاجران را در هر بخش مرزی که به 125 درصد ظرفیت نگهداری آن رسیده است، با دستورالعمل‌هایی که ظرف 60 روز به اداره مهاجرت گزارش کنند، آغاز کنند.

همچنین به آنها گفته شد که اگر میانگین زمان بازداشت از 60 ساعت بیشتر شد یا اگر در هر روز 7000 مهاجر در سراسر مرز بازداشت شدند، آزادسازی را آغاز کنند.

سیاست های جدید با هدف نظم بخشیدن به مهاجرت

دولت ایالات متحده می گوید که سیاست های جدید این کشور راه هایی را برای پناهجویان قانونی و مجازات های سختی را برای افرادی که از قوانین پیروی نمی کنند ارائه می دهد.

حداکثر 30000 نفر در ماه از هائیتی، کوبا، نیکاراگوئه و ونزوئلا می توانند در صورت درخواست آنلاین با یک حامی مالی و ورود از طریق فرودگاه وارد شوند.

مراکز پردازش در گواتمالا، کلمبیا و جاهای دیگر در حال افتتاح هستند. روزانه تا 1000 نفر می‌توانند از طریق گذرگاه‌های زمینی با مکزیک وارد شوند، اگر موفق به گرفتن قرار ملاقات در برنامه آنلاین شوند.

برای رائول پینتو، وکیل شورای مهاجرت آمریکا، مشکلات زیاد این اپلیکیشن لایه دیگری از ناامیدی غیرضروری را اضافه می کند.

او به خبرگزاری AFP گفت: «این ناامیدکننده است که این فرآیند مهم در اختیار فناوری قرار می گیرد که اغلب می تواند مشکل ساز باشد و برای همه قابل دسترسی نیست.

دولت اعلام کرد که این هفته به‌روزرسانی‌های این برنامه را منتشر می‌کند و تعداد قرار ملاقات‌های موجود را افزایش می‌دهد تا از این مشکل جلوگیری کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …