رهبران فرانسه نسبت به درگیری های سمی بر سر مهاجرت پس از حمله آتش افراطی راست افراطی هشدار دادند | فرانسه

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پس از استعفای شهردار یک شهر ساحلی در پی تهدید به مرگ و آتش‌سوزی به خانه‌اش و اعتراض گروه‌های راست افراطی به یک مرکز پناهجویان در این کشور، سیاستمداران فرانسوی در مورد خطر ناشی از درگیری‌های خشونت‌آمیز و سمی فزاینده این کشور بر سر مهاجرت هشدار داده‌اند. شهر او

یانیک مورز هفته‌ها پس از اینکه خانه‌اش هدف آتش‌سوزی قرار گرفت که دو خودرو و قسمت جلویی آن را به آتش کشید، اعلام کرد که از سمت شهردار سن بروین له‌پن در غرب فرانسه کناره‌گیری می‌کند و باید کار خود را به عنوان یک پزشک محلی متوقف کند. از خانه خانوادگی اش آتش سوزی هنوز تحت بررسی است، اما مورز از “عدم حمایت دولت” شکایت کرد.

سن بروین، یک شهر ساحلی در دهانه رودخانه لوآر در نزدیکی شهر غربی نانت، ماه ها با اعتراضات علیه برنامه هایی برای انتقال اقامتگاه های موجود، دولتی و پناهجویان به مکانی نزدیک به یک مدرسه ابتدایی مواجه بود. اما مردم محلی گفتند که معترضان عمدتاً از بیرون شهر آمده بودند. این تظاهرات عمدتاً توسط جنبش Reconquête کارشناس سابق تلویزیون و نامزد شکست خورده ریاست جمهوری اریک زمور سازماندهی شده بود.

مورز در ماه مارس گفت که در طول سال‌های متمادی که پناهجویان در شهرش میزبانی می‌کردند، «هرگز کوچک‌ترین مشکلی» با پناهجویان وجود نداشته است. سن بروین برای اولین بار در سال 2016 از پناهجویان استقبال کرد، زمانی که یک کانکس بدنام و گسترده در نزدیکی کاله در سواحل شمالی فرانسه برچیده شد و افرادی که امیدوار بودند کامیون ها را برای رسیدن به انگلیس مستقر کنند، در سراسر فرانسه اسکان داده شدند.

امانوئل مکرون حملات به مورز را محکوم کرد و آن را “ظالمانه” خواند. الیزابت بورن، نخست وزیر، گفت که این “بسیار تکان دهنده” است و افزود که این پرونده “افزایش افراط گرایی” در فرانسه “از هر دو طرف” را نشان می دهد. این باعث خشم چپ شد، زیرا سیاستمداران سوسیالیست گفتند که بورن راست افراطی و چپ را در یک دسته قرار می دهد.

آروره برگه، رئیس گروه پارلمانی حزب میانه‌روی مکرون، رنسانس، گفت: به محض اینکه از مهاجرت به فرانسه صحبت می‌کنید، همه چیز متشنج و کمی متفاوت می‌شود.

مکرون وعده داده است تا تابستان قانون جدیدی در مورد مهاجرت وضع کند، اما سردرگمی و کشمکش های سیاسی در مورد نحوه ارائه آن و عدم اطمینان در مورد نحوه تصویب آن در شرایطی که میانه روهای مکرون اکثریت مطلق در پارلمان ندارند وجود دارد. باید دید که آیا قانون جدید می تواند ارائه مدارک قانونی به کارگران فاقد مدرک را در مشاغلی که کمبود نیروی کار وجود دارد، همانطور که در ابتدا دولت قصد داشت، ساده کند.

نظرسنجی توسط BVA برای اندیشکده ژان ژورس در ماه گذشته نشان داد که 69 درصد فرانسوی‌ها احساس می‌کنند «مهاجران زیادی در فرانسه وجود دارند» که در پنج سال گذشته 6 درصد افزایش یافته است.

حمایت از راست افراطی در سراسر فرانسه افزایش یافته است، جایی که تجمع ملی ضد مهاجرت مارین لوپن اکنون بزرگترین حزب مخالف در پارلمان است. احزاب دیگر به دنبال هدایت احساسات ضد مهاجرتی در یک محیط سیاسی متشنج و قطبی هستند.

سیاستمداران جناح چپ به دولت به دلیل ناتوانی در محافظت از مورز و دفاع از مراکز پناهجویان حمله کردند.

اولیویه فاور، رئیس حزب سوسیالیست، در توییتی نوشت: شرم آور است که دولت مقیاس آنچه را که در حال رخ دادن است درک نکرده است. [Morez] و از او حمایت نکرد. ادامه عادی سازی راست افراطی شرم آور است.»

رافائل گلوکسمن، عضو پارلمان اروپا، گفت: «این یک فاجعه، پیروزی نفرت و خشونت راست افراطی علیه انسان‌گرایی جمهوری است.»

لوپن که حزب راست افراطی اش بر حضور پارلمانی خود در آستانه رقابت های انتخابات ریاست جمهوری 2027 تمرکز دارد و تلاش می کند از تظاهرات خیابانی و تجمعات گروه های کوچک راست افراطی فاصله بگیرد، در مورد استعفای مورز اظهار نظری نکرده است. اما قانونگذاران جناح چپ از حزب لوپن انتقاد کردند که پس از استعفای مورز به دیگر قانونگذاران در پارلمان برای ادای احترام به او نپیوستند.

دولت به دلیل راهپیمایی ها و تظاهرات خیابانی توسط گروه های راست افراطی و گروه های برتری طلب سفید پس از تظاهرات جنجالی این هفته در پاریس تحت فشار است. سناتور سوسیالیست دیوید آسولین به دولت گفت: «این غیرقابل قبول است که به 500 نئونازی و فاشیست اجازه رژه در قلب پاریس داده شود.»

جرالد دارونین، وزیر کشور، گفت که از روسای پلیس خواسته است تا همه تجمعات افراطی راست افراطی در آینده را ممنوع کنند، و افزود که تعیین اینکه آیا می توان آنها را برگزار کرد به عهده دادگاه است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …