احزاب سیاسی امیدوارند بیش از نیم میلیون رای دهنده جوان را در انتخابات یونان به دست آورند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

انتخابات سراسری یونان در 10 مه به 440000 جوان اولین فرصت رای دادن را خواهد داد. یورونیوز با برخی از رای دهندگانی که برای اولین بار در این کشور رای می دهند صحبت کرد.

رای دهندگانی که برای اولین بار به عنوان یک هدف کلیدی برای همه احزاب شرکت کننده در انتخابات عمومی 21 مه در یونان ظاهر شده اند.

440000 جوان یونانی وجود دارند که به سن کافی برای رای دادن در آخرین انتخابات عمومی در سال 2019 نرسیده اند و تصمیم آنها در صندوق رای می تواند اهمیت بیشتری داشته باشد زیرا این اولین انتخابات یونان است که از نمایندگی نسبی استفاده می کند.

احزاب اصلی در رقابت برای کرسی های پارلمان یونان با 300 عضو، دموکراسی جدید نخست وزیر، یک حزب راست میانه در حال حاضر قدرت هستند. حزب چپ میانه سیریزا؛ جنبش سوسیالیستی پانهلنیک [PASOK]; و حزب کمونیست

حزب کمونیست تنها حزبی است که ائتلاف با سه حزب دیگر را رد می کند که در صورت لزوم آماده همکاری هستند.

روز چهارشنبه، رهبران احزاب اصلی سیاسی در یک مناظره تلویزیونی شرکت کردند. این پنل شامل: کیریاکوس میتسوتاکیس، رهبر و نخست وزیر دموکراسی نوین، الکسیس سیپراس رهبر سیریزا-اتحاد مترقی، پاسوک-جنبش برای تغییر بود. [KINAL] نیکوس آندرولاکیس، رهبر حزب کمونیست یونان، دیمیتریس کوتسومپاس، دبیرکل حزب کمونیست یونان، کیریاکوس ولوپولوس، رهبر راه حل یونان، و یانیس واروفاکیس، دبیر MeRA25.

یورونیوز یونان از دانشجویان دانشگاه پرسید که در مورد رای دادن برای اولین بار چه نظری دارند.

الکسیا آگلیدو، دانشجوی دانشگاه، گفت: «تصمیم من بر این اساس خواهد بود که کدام حزب بهترین برنامه را در زمینه اقتصاد و آموزش دارد، زیرا اینها مهمترین چیزهایی هستند که باید برای آنها بجنگیم.

کنستانتینوس کیاروس، دانشجوی دیگر، گفت که مشتاقانه منتظر اولین فرصت خود برای رای دادن است.

او گفت: “من سال ها در مورد آن فکر می کردم. کشور در حال بهبود است. ما می خواهیم همینطور ادامه دهیم. من معتقدم که جوانان باید بیرون بروند و رای دهند زیرا آنها آینده کشور ما هستند. آنها باید برای آینده خود تصمیم بگیرند.»

جیانیس کاتسوریس گفت که قبلا تصمیمش را گرفته است. در حال حاضر معتقدم که کشور تحت رهبری دموکراسی نوین در حال بهبود است. ما به یک دولت با ثبات نیاز داریم. این بهترین چیز برای کشور ماست.»

اما همه دانشجویانی که یورونیوز با آنها صحبت کرد مطمئن نبودند که به چه کسی رای خواهند داد. روبینی کالتسا باید متقاعد شود. او گفت: “بله، من رای می دهم. من هنوز با چه معیاری نمی دانم. من چندان مطلع نیستم.»

برخی از کارشناسان سیاسی در یونان معتقدند که اگر احزاب سیاسی این کشور نتوانند پس از رای اول با یکدیگر همکاری کنند، با فرض اینکه هیچ یک از آنها اکثریت مطلق را کسب نکنند، دانشجویان ممکن است شانس دوم یا حتی سوم را پیدا کنند.

در این صورت، انتخابات دیگری در اوایل ژوئیه برگزار خواهد شد. بازنگری دیگری در قوانین انتخابات به برنده آن رأی 30 کرسی پاداش می دهد. با این حال، حتی انتخابات دوم نیز ممکن است اکثریت را در پارلمان 300 نفره یونان ایجاد نکند.

در حال حاضر، صحبت از برگزاری سومین انتخابات مطرح شده است، اگرچه مقامات و صاحب نظران موافق هستند که دوره طولانی عدم اطمینان می تواند برای اقتصاد و اداره کل کشور مضر باشد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …