“ما نمی توانیم اینقدر پرداخت کنیم”: افزایش نرخ بهره بریتانیا به خانه رسید | وام مسکن

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دبلیوراب، 35 ساله، از Trowbridge در Wiltshire، و همسرش اولین خانه خود را به قیمت 375000 پوند در سال 2021 خریداری کردند، آنها نمی توانستند تصور کنند که 18 ماه بعد بانک مرکزی انگلیس نرخ بهره را به 4.5٪ افزایش دهد – بالاترین نرخ از سال 2008 تا کنون. .

او می‌گوید: «ما پس از یک دهه پس‌انداز، زمانی که قیمت خانه 10 درصد در سال افزایش می‌یافت و نرخ وام مسکن ناچیز بود، یک خانه چهار خوابه خریدیم. «ما احساس می‌کردیم که اگر خرید نمی‌کردیم، با بالا رفتن قیمت‌ها، شروع به حرکت به سمت عقب می‌کردیم، و از اجاره‌نشینی خسته شده بودیم، به خصوص که دو فرزند خردسال داریم.

از آنجایی که نرخ پایه بانک انگلستان در تمام زندگی بزرگسالان ما تقریباً ثابت بوده است، ما فقط دو سال است که ثابت کرده‌ایم و اکنون شروع به شروع به رهن مجدد کرده‌ایم. بدیهی است که اکنون آرزو می‌کنم برای مدت طولانی‌تری اصلاح می‌کردم.»

با پیش‌بینی‌ها مبنی بر اینکه بانک می‌تواند در تابستان امسال مجبور شود نرخ بهره را تا 5 درصد افزایش دهد، به نظر می‌رسد که بازپرداخت ماهانه این زوج که کمتر از 1200 پوند است، به طور چشمگیری افزایش خواهد یافت.

راب می‌گوید: «هدف اصلی ما این بود که پس از دو سال بازپرداخت‌های ماهانه کاهش یابد، زیرا این بخش قابل توجهی از درآمد ما است. ما امیدوار بودیم که به اندازه کافی اضافه پرداخت کنیم تا از وام 90 درصدی به ارزش تبدیل شود [LTV] وام مسکن به 85 درصد برای کاهش نرخ ما.

اکنون، به نظر می‌رسد که اگر در مدت شش ماه اصلاح کنیم، یا مجبور باشیم نرخ متغیر استاندارد را که در حال حاضر حدود 8 درصد است، ریسک کنیم، هر ماه حداقل یک سوم بیشتر، بیش از 1600 پوند پرداخت خواهیم کرد. یا تقریباً 2000 پوند در ماه، به این امید که نرخ ها به سرعت کاهش یابد. به لطف رکود در رشد قیمت مسکن، مشخص نیست که آیا خانه ما اکنون کمتر از آنچه که برای آن خریده‌ایم ارزش دارد یا خیر، که ما را از براکت 85 درصدی LTV دورتر می‌کند.

من نگرانم که خانه‌ای را که مدت زیادی برای خرید آن پس‌انداز کرده‌ایم از دست بدهیم. این کاملا ممکن است نرخ بیشتر خواهد شد. من در واقع نمی دانم چه کار کنم.»

حتی ممکن است مجبور شویم از خانواده کمک بخواهیم

برای آنا، مشاور طراحی 50 ساله و مادر یک دختر 12 ساله، چاره ای جز تسویه وام مسکن او و شریکش برای خانه شان در شرق لندن با 4.4 درصد به مدت دو سال وجود نداشت.

او می گوید: «پرداخت ماهانه ما بیش از دو برابر شده و به 2700 پوند رسیده است، علیرغم اینکه ما بیش از 50 درصد سهام در خانه خود داریم. «این بهترین نرخ موجود برای ما بود، زیرا نمی‌توانستیم وام‌دهندگان را تغییر دهیم، و بخشی از بازپرداخت است، بخشی از بهره. با توجه به آخرین افزایش نرخ بهره، اکنون خوشحالیم که به دنبال وام مسکنی که کارگزار ما در ماه مارس پیشنهاد داد، نرفتیم، اما با این وجود – این کار برای ما سخت خواهد بود.

طرح جدید بازپرداخت وام مسکن این زوج، آنها را از نظر مالی در وضعیت ناپایدار قرار داده است.

«همه صورت‌حساب‌ها به‌شدت بالا رفته‌اند، و ما باید 1500 پوند اضافی در ماه برای پوشش وام مسکن پیدا کنیم. ما باید از پس انداز استفاده کنیم و حتی ممکن است مجبور شویم از خانواده کمک بخواهیم. این بدان معناست که ما دائماً هر ماه اضافه برداشت خواهیم داشت.»

آنا می‌گوید اگر تا سال 2025 نرخ بهره کاهش نمی‌یافت، خانواده باید بفروشند و ترک کنند.

بیش از دو سال دیگر نمی‌توانیم این مبلغ را پرداخت کنیم. اگر نرخ‌ها کاهش پیدا نکنند، لندن را ترک خواهیم کرد، یا به مقصد اروپا، یا جایی که بتوانیم به صورت نقدی ملکی بخریم – به شرطی که بتوانیم خانه خود را به ارزش بازار بفروشیم، که اگر خریداران نتوانند به راحتی وام مسکن دریافت کنند، ممکن است این اتفاق نیفتد.

«حقیقت این است که محافظه‌کاران مالکیت خانه را برای همه به غیر از 1 درصد برتر تبدیل کرده‌اند.»

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

“ما الان واقعا نگران هستیم”

لوئیس ویلکینسون
لوئیس ویلکینسون می‌گوید: «ما می‌توانیم بفروشیم و سایز خود را کاهش دهیم، اما احتمالاً به خانه‌ای که من اهل ایرلند شمالی هستم، برمی‌گردیم.» عکس: جزوه

این وضعیت برای لوئیس ویلکینسون، 40 ساله و همسرش، که آپارتمان دو تخته خود را در کتفورد، جنوب شرق لندن، در سال 2017 به قیمت 480000 پوند، با نرخ بهره 1.44 درصد و بازپرداخت ماهانه 1350 پوند خریداری کردند، مشابه است.

او می‌گوید: «ما فرآیند رهن مجدد خود را درست بعد از کریسمس آغاز کردیم، زیرا قرار است در این ماه منقضی شود. ما قصد داشتیم مسیر وام مسکن ثابت پنج ساله را دنبال کنیم تا کمی ثبات داشته باشیم، اما مشاور وام مسکن ما را تشویق کرد که به یک وام مسکن ردیاب نگاه کنیم که نرخ آن حدود 3.24٪ بود. ما ارقام را انجام دادیم و این برای ما قابل قبول بود. اکنون با افزایش نرخ پایه به 4.5 درصد، نرخ ما حدود 4.74 درصد خواهد بود. ما اکنون واقعاً نگران هستیم.»

این زوج که یک فرزند خردسال دارند، هنوز این گزینه را دارند که به نرخ ثابت وام مسکن روی بیاورند، اما مطمئن نیستند که آیا این امر باعث بهبود چشم انداز مالی آنها می شود یا خیر.

اوايل سال به ما توصيه شد كه نرخ پايه به اوج خود رسيده و پايين خواهد آمد و اكنون كارشناسان نيز همين را پيش بيني مي كنند. فکر می کنم بتوانیم حدود یک سال صبر کنیم و هر ماه با پس انداز وام مسکن را بپردازیم. ما فقط امیدواریم که نرخ کاهش یابد.»

با این حال، از نظر واقع بینانه، خانواده جوان به زودی گزینه های خود را از دست خواهند داد.

ما می‌توانیم بفروشیم و تعدادشان را کاهش دهیم، اما احتمالاً به خانه برمی‌گردیم به جایی که من اهل ایرلند شمالی هستم. وام مسکن چیزی حدود 1800 پوند در ماه، به اضافه 1520 پوند برای مراقبت از کودکان هزینه دارد – این مبلغ بسیار زیاد است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …