سناتور جمهوری‌خواه درباره ناسیونالیست‌های سفیدپوست نظامی: «من آنها را آمریکایی می‌خوانم» | ارتش آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تامی توبرویل، سناتور آلاباما به دلیل اظهاراتی در مورد ملی‌گرایان سفیدپوست در ارتش ایالات متحده مجبور به دفاع شد.

در مصاحبه ای با ایستگاه آلاباما WBHM که روز دوشنبه منتشر شد، از توبرویل پرسیده شد: “آیا معتقدید که آنها باید به ملی گرایان سفیدپوست اجازه حضور در ارتش را بدهند؟”

او پاسخ داد: «خب به اینها می گویند. من آنها را آمریکایی می نامم.»

عضو کمیته نیروهای مسلح سنا افزود: «ما در ارتش خیلی سریع شکست می‌خوریم. و چرا؟ من می توانم به شما بگویم چرا. زیرا دموکرات‌ها به ارتش ما حمله می‌کنند و می‌گویند که ما باید افراط‌گرایان سفیدپوست، ملی‌گرایان سفیدپوست، افرادی که به دستور کار ما، به‌عنوان دستور کار جو بایدن، باور ندارند، بیرون بیاوریم.»

توبرویل در حال حاضر با مسدود کردن ترفیعات و انتصابات در اعتراض به قوانین پنتاگون در مورد دسترسی به سقط جنین، در تلاش است تا دستور کار خود را به ارتش ایالات متحده تحمیل کند.

در میان جنجال بر سر اظهار نظر ملی گرایان سفید پوست، شریلین ایفیل، رئیس سابق صندوق دفاع قانونی انجمن ملی پیشرفت رنگین پوستان (NAACP)، گفت“امیدوارم آنقدر بی حس نشویم که از درخواست همکاران آقای توبرویل در سنا برای محکوم کردن اظهارات او خودداری کنیم.”

روز چهارشنبه، سخنگوی Tuberville گفت که او “به این تصور که ملی‌گرایان سفیدپوست در ارتش وجود دارند، بدبین است، نه اینکه معتقد است آنها باید در ارتش باشند.”

توبرویل معتقد است که اعضای ارتش “وطن پرست” هستند، این سخنگوی به NBC گفت که توبرویل “نوعی شوخ طبعی دارد” و “در مورد اینکه این مشکل در ارتش است ابراز تردید می کند”.

گزارش‌ها نشان می‌دهند که ارتش آمریکا با ناسیونالیسم سفید و برتری سفیدپوستان مشکل دارد، علی‌رغم اینکه پنتاگون از سال 1996 «مشارکت فعال» در گروه‌های افراطی را ممنوع کرده است.

در اکتبر 2020، گزارش پنتاگون در مورد مشکلی با برتری طلبان سفیدپوست در ارتش به کنگره ارسال شد. در سال 2021 منتشر شد.

در فوریه 2022، مرکز حقوقی جنوب فقر، که افراط گرایی را رصد می کند، اسنادی را منتشر کرد که نشان می داد از هر پنج متقاضی یکی از گروه های برتری طلب سفیدپوست، یک نفر مدعی ارتباط با ارتش ایالات متحده است.

راستی‌آزمایی Tuberville، WBHM، یک ایستگاه NPR، به تلاش‌های پنتاگون برای دور نگه داشتن افراط‌گرایان، به‌ویژه فاشیست‌ها، از ارتش اشاره کرد.

این ایستگاه همچنین اظهارنظری را در مورد “چه [Joe Biden’s] با ایده های بیدار، با ارتش ما انجام شد [critical race theory] که ما در ارتش خود تدریس می کنیم.

نظریه نژاد انتقادی یک رشته دانشگاهی است که به بررسی شیوه های عمل نژادپرستی در قوانین و جامعه ایالات متحده می پردازد. جمهوری خواهان آن را به یک مسئله انتخاباتی تبدیل کرده اند.

WBHM گفت: “ارتش ایالات متحده نیازی به آموزش CRT ندارد و شواهد کمی وجود دارد که نشان دهد این موضوع در رده ها زیاد مورد بحث قرار گرفته است. به گفته Military Times، نمونه ای که در آن در یک محیط آموزشی استفاده می شود، در آکادمی نظامی ایالات متحده در وست پوینت است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …