استخرهای سنگ مصنوعی در جنوب انگلستان با موفقیت موجودات دریایی را جذب می کنند | زندگی دریایی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

استخرهای صخره ای مصنوعی در بورنموث و جزیره وایت با موفقیت موجودات دریایی را جذب کرده اند که آنها را به خانه خود تبدیل کرده است.

دانشمندان از این کشف استقبال کرده‌اند و می‌گویند شکاف‌های کاذب را می‌توان به دفاع از دریا و دیگر پیشرفت‌های خط ساحلی ساخته‌شده توسط انسان اضافه کرد تا زیستگاهی برای جانوران دریایی مانند خرچنگ‌ها، خرچنگ‌ها، نرم تنان، ماهی‌های کوچک، گل‌های دریایی و جلبک‌های دریایی ایجاد کند.

محققان از دانشگاه بورنموث، 114 حوض سنگ مصنوعی را – به شکل یک سینک حمام معمولی – در سه مکان در سال 2020 نصب کردند.

آنها گونه هایی را که از استخرها استفاده می کنند نظارت کرده اند و آنها را با گونه هایی که از دیواره دریا استفاده می کنند مقایسه می کنند. دانشمندان 65 گونه مختلف را شمارش کردند که از 45 حوض سنگ مصنوعی نصب شده بر روی دیواره دریا در Sandbanks استفاده کردند، از جمله صدف بومی محافظت شده صدف میخوری. این در مقایسه با 40 گونه موجود در شکاف ها و شکاف های دیوار بندر است.

جس بون، محقق دکترا در دانشگاه بورنموث، گفت: «با توسعه‌تر شدن سواحل ما، گونه‌های دریایی می‌بینند که زیستگاه‌های طبیعی‌شان با دفاع‌های دریایی جایگزین می‌شود که استعمار آنها سخت‌تر است». “افزایش سطح دریا نیز مشکل را تشدید می کند و زیستگاه آنها را به فضاهای کوچکتر و کوچکتر می کشاند. ما می‌خواستیم ببینیم که آیا دادن راک‌پول‌های بیشتر به آنها می‌تواند راه نجاتی برای آنها در مواجهه با این چالش‌ها باشد یا خیر.»

راکپول ها زیستگاه مهمی برای موجودات دریایی کوچک هستند زیرا در هنگام جزر آب را در خود نگه می دارند و ماهی ها به دلیل داشتن پناهگاه و غذا از آنها به عنوان مهد کودک استفاده می کنند. گونه های متحرک، مانند ماهی و میگو، می توانند با خیال راحت در هنگام خاموش شدن جزر و مد غوطه ور بمانند.

باس – گونه‌ای مهم برای صنعت ماهیگیری محلی – در هنگام جزر و مد در استخرها بررسی می‌شد.

Bone توضیح داد: «در زمان جزر، ما متوجه شدیم که استخرهای سنگی بهشتی برای گونه‌های مرکب مانند آب‌های دریایی و اسفنج‌ها فراهم می‌کنند که روی دیواره دریا خشک می‌شوند و زنده نمی‌مانند.» به طور مشابه، آنها به گونه‌های ظریفی مانند ماهی‌های آبی و برخی از جلبک‌های دریایی ظریف کمک کردند که توسط امواج روی دیواره دریا کوبیده می‌شوند و زنده نمی‌مانند.»

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

دانشمندان گفتند که امیدوارند در آینده حوضچه های سنگ مصنوعی بیشتری برای کمک به طبیعت در محیط های توسعه یافته ساخته شود.

این پروژه نشان داده است که چگونه استخرهای سنگی می توانند به ما کمک کنند تا اطمینان حاصل کنیم که طبیعت می تواند در فضاهای ساحلی شهری ادامه حیات دهد. آنها همچنین به ساکنان این فرصت را می دهند تا با طبیعت ارتباط برقرار کنند و در مورد ثروت حیات وحش در لبه بندر و نقشی که در حفظ محیط طبیعی ما ایفا می کند بیشتر بیاموزند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …