در Plaid Cymru چه اتفاقی می‌افتد؟ | سیمرو شطرنجی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

چرا Plaid Cymru گزارشی درباره فرهنگ حزب سفارش داد؟

برای ماه‌ها، پلید با ادعاهای مربوط به فرهنگ سمی تحت فشار بود و نوامبر گذشته مشخص شد که اتهام تجاوز جنسی علیه یکی از اعضای ارشد کارکنان مطرح شده است. در دسامبر، حزب از نریس ایوانز، عضو سابق Plaid Senedd خواست تا به مقیاس و دامنه مسائل نگاه کند.

گزارش چه می گفت؟

گزارش ایوانز، Prosiect Pawb (پروژه همه)، فرهنگ آزار جنسی، قلدری و زن ستیزی را یافت. قربانیان گفتند که احساس می کنند گزارش رفتار غیرقابل قبول اعضای منتخب فایده چندانی ندارد زیرا برای مدت طولانی تحمل شده است. این گزارش که در 3 مه منتشر شد، فقدان رهبری را محکوم کرد که به گفته آن به معنای بدتر شدن مشکلات در چند سال گذشته است. 82 توصیه مورد نیاز برای “سم زدایی” حزب ارائه شد.

چرا آدام پرایس بلافاصله از رهبری استعفا نداد؟

پرایس در انظار عمومی گفت که عمیقا متاسف است و به سلسله مراتب حزب گفت که احساس می کند «از نظر اخلاقی ملزم به کناره گیری است». اما ایوانز، و همچنین رئیس حزب، مارک جونز، و رهبر آن وست مینستر، لیز ساویل رابرتز، گفتند که او بهترین موقعیت را برای تغییر مسیر دارد و باید بماند. او موافقت کرد که خروج از این کشور یک “سلب مسئولیت” است و برنامه ریزی کرد که بماند.

چه چیزی تغییر کرد؟

همه اعضای Plaid در Senedd موافقت نکردند که پرایس بماند. پرایس در نامه استعفای خود گفت: اکنون مشخص است که دیگر از حمایت متحد همکارانم برخوردار نیستم. او روز چهارشنبه یک هفته پس از انتشار این گزارش از سمت خود کناره گیری کرد. ساویل رابرتز گفت که بحث های پیرامون او به یک حواس پرتی تبدیل شده است.

پرایس چه دستاوردی داشت؟

پرایس که توسط بسیاری در Plaid به عنوان یک سیاستمدار «یک بار در یک نسل» دیده می‌شود، در سال 2018 پس از برکناری Leanne Wood رهبر شد. او قبلاً زمانی که به عنوان نماینده پارلمان، تلاش ناموفقی را برای استیضاح نخست وزیر وقت، تونی بلر، به دلیل ادعاهایی مبنی بر داشتن سلاح های کشتار جمعی توسط رژیم صدام حسین در عراق، رهبری کرد، نشان خود را در سیاست بریتانیا گذاشته بود.

هنگامی که او به سیاست ولز بازگشت، یکی از اعلامیه های مبارزاتی او را “ماب داروگان” – پسر نبوت – نامید. او استقلال ولز را خط مقدم و مرکز قرار داد. پرایس همچنین حزب خود را به توافقی همکاری با دولت کارگری سوق داد که منجر به تعهد به ارائه وعده‌های غذایی رایگان در مدرسه برای همه کودکان دبستانی شد و تغییرات «رادیکال» در قوانین پیرامون خانه‌های دوم ایجاد کرد. مشکلات در بسیاری از مناطق که Plaid به طور سنتی قوی است، مانند شمال غربی ولز.

آیا او به دستاوردهای انتخاباتی که امیدوار بود دست یافت؟

نه – پلید در انتخابات عمومی 2019 چهار کرسی وست مینستر را به دست آورد. جاناتان ادواردز، یکی از نمایندگان مجلس که با یک برگه پلید انتخاب شده بود، پس از اخطار پلیس به دلیل تجاوز به همسرش از کار تعلیق شد و اکنون به عنوان یک نماینده مستقل نشسته است. Plaid با 12 عضو از 60 عضو، سومین حزب بزرگ در Senedd است. نظرسنجی‌ها نشان نمی‌دهد که در ماه‌های اخیر پیشرفت‌هایی داشته است.

چه کسی رهبری را بر عهده خواهد گرفت؟

در میان چهره‌هایی که به‌عنوان رهبر احتمالی بعدی معرفی می‌شوند، Rhun ap Iorwerth، عضو Ynys Môn (Anglesey) است، اگرچه او قرار بود به‌عنوان نماینده مجلس انتخاب شود و رهبر Plaid باید یکی از اعضای Senedd باشد. Delyth Jewell، نماینده جنوب ولز شرق، یکی دیگر از نامزدهای احتمالی است. Llyr Gruffydd که رهبری موقت را بر عهده خواهد گرفت، در رقابت رهبری شرکت نخواهد کرد. این یک کار بزرگ است که شامل اجرای 82 توصیه در Prosiect Pawb در کنار هدایت Plaid به انتخابات عمومی بعدی است.

آیا این پیامدهای گسترده تری دارد؟

آره. توافقنامه همکاری به دولت تحت رهبری حزب کارگر ثبات بخشیده است. اگر یک رهبر جدید در اشتیاق پرایس برای آن شریک نباشد، نگران خواهد شد. وزیر اول، مارک دریکفورد، روز پنجشنبه گفت: “توافقنامه همکاری توافقی بین دولت ولز و Plaid Cymru است – نه بین افراد. با توجه به تحولات اخیر، درباره این توافق بحث و گفتگو خواهد شد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …