دخیا دروازه بان کامل مدرن نیست اما منچستریونایتد باید از او حمایت کند | فوتبال

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

Lروزهایی که کار دروازه بان این بود که سیو کند، سانترها را بگیرد و توپ را تا جایی که ممکن است به بالای زمین بزند، گذشته است. تجسم مدرن شماره 1 نقش پیچیده ای است که ما گاهی اوقات آن را دست کم می گیریم. دروازه بان ها در کنار شوت ایست کردن، باید ارتباطات خوبی داشته باشند، در مالکیت توپ راحت باشند و دانش تاکتیکی عمیقی داشته باشند.

تاکید زیادی بر بازی از پشت و حفظ مالکیت است که مربیان 10 بازیکن بیرون زمین و یک دروازه بان نمی خواهند، آنها 11 بازیکن بیرون زمین می خواهند که واقعا راحت با توپ در پای خود راحت باشند. وقتی یک دروازه‌بان مدرن توپ را در اختیار داشته باشد، می‌تواند به عنوان یک بازیکن بیرونی اضافی بازی کند، به این معنی که مدافعان میانی می‌توانند بالاتر از زمین حرکت کنند و همه به سمت بالا حرکت کنند. از لحاظ تاریخی، مدافعان میانی بیشترین ضربه را دارند و مسئول شروع تمرین هستند، اما اگر دروازه بان بتواند این کار را انجام دهد، عنصر دیگری به تیم می دهد. تیم‌ها اغلب پرس‌های بالایی دارند و این برای دروازه‌بان‌ها واقعاً دشوار است، زیرا آنها باید قبل از یافتن پاس، توپ را تحت فشار در نزدیکی دروازه خود دریافت کنند و به همان اندازه باید کارهای اساسی خود را با دستان خود انجام دهند.

کمی شبیه شطرنج است، جایی که شما باید به این فکر کنید که طرف مقابل چه کاری انجام خواهد داد تا تصمیم شما را تعیین کند. شخصی مانند ادرسون حریفی را می بیند که پرس می کند، همانطور که آرسنال در پیروزی منچسترسیتی در اتحاد ماه گذشته انجام داد، و می داند که ارلینگ هالند در زمین بازی است، و او این توانایی را دارد که از یک لینک رد شود و مستقیماً به سمت مهاجم برود. پاس برای قرار دادن آرسنال روی پای عقب. به همین ترتیب، زمانی که حریف عمیق‌تر بازی می‌کند، می‌داند که آن را کوتاه‌تر بازی کند و حرکت را با صبر بیشتری آغاز کند. دروازه بان ها باید حریف را بخوانند و بدانند بازیکن ذخیره کجاست و چگونه توپ را به روشی امن اما نافذ به دست آنها برسانند. معمولاً بازیکن ذخیره یک مدافع میانی خواهد بود اما ممکن است شخص دیگری باشد و دروازه بان باید آنها را پیدا کند.

ادرسون دروازه بان منچسترسیتی
ادرسون دروازه بان منچسترسیتی با پاس دادن خود راحت است یا کوتاه می رود. عکس: خوزه برتون / نور عکس / شاتر استوک

ما شاهد مشکلاتی بودیم که داوید دخیا در تلاش برای تطبیق با سیستم اریک تن هاگ که می‌خواست دروازه‌بانش توپ را به بیرون ارسال کند، انطباق پیدا کرد. دخیا چهار بار در منچستریونایتد جایزه بهترین بازیکن فصل از جمله فصل گذشته را در منچستریونایتد به دست آورده است و چهار جایزه بهترین بازیکن سال را از طرف هواداران دریافت کرده است زیرا او توپچی فوق العاده ای است، اما تن هاگ می خواهد که او سطح خود را بالا ببرد. با توپ در پای او ما ادرسون، آلیسون و دیوید رایا را دیده‌ایم که در مالکیت توپ فوق‌العاده هستند، با پاهای خود اشتباه می‌کنند، بنابراین باید بفهمیم که پس از یک دوران طولانی و موفقیت‌آمیز حرفه‌ای از دخیا خواسته می‌شود که به شیوه‌ای متفاوت انجام دهد.

خطایی که دخیا در وستهام انجام داد و منجر به شکست 1-0 تیمش شد، مربوط به بازی از عقب نبود، اما فکر می‌کنم یونایتد باید مراقب باشد که در مورد جایگزینی اسپانیایی چه آرزویی دارد. یونایتد همیشه در حال تجزیه و تحلیل است تا ببیند آیا فردی مناسب تر برای یک نقش وجود دارد و اهداف بالقوه دروازه بانی خواهد داشت، اما تمرکز تن هاگ روی اعتماد به دخیا و کار روی آنچه از او برای بهبود دخیا و تیم می خواهد خواهد بود. پیدا کردن تناسب کامل دشوار است، بنابراین وقتی فردی با کیفیت دخیا را دارید، بهتر کردن او یک راه حل معقول به نظر می رسد.

اگر به چلسی نگاه کنید، آنها کپا آریزابالاگا را دارند که با پاهایش عالی است و ادوارد مندی که یک دروازه بان سنتی بزرگ است. شما می توانید تفاوت را زمانی ببینید که یکی از آنها بازی می کند و هر دو دارای نقاط قوت و ضعف هستند، اما هیچکدام باعث نشده اند تا جایگاه شماره 1 را به خود اختصاص دهند و به نظر برسد که چلسی در تابستان برای یافتن جایگزینی آماده است.

ادوارد مندی بازیکن چلسی
ادوارد مندی از چلسی، دروازه بان سنتی تری نسبت به کپا آریزابالاگا است، اما به نظر می رسد که هیچ کدام به عنوان شماره 1 در آنجا مورد نظر نباشد. عکس: پل الیس / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ

جنبه روانی همه چیز برای یک دروازه بان جذاب است. می توان آنها را به مدت 88 دقیقه اضافی دانست و سپس از آنها خواسته شد تا یک سیو فوق العاده انجام دهند که نیاز به تمرکز قابل توجهی دارد. نمی‌توانستم این کار را انجام دهم – می‌خواستم دائماً در این عمل شرکت کنم.

هرگاه یک دروازه بان مرتکب اشتباه شود، آن را برجسته می کنند زیرا اغلب منجر به گل می شود. برای اینکه بتوانید از آن بازیابی کنید، یک ذهنیت خاص و یک شخصیت قوی لازم است. اگر اشتباهی مرتکب شدم، می‌توانم به سرعت آن را اصلاح کنم. اگر توپ را از دست می دادم، می توانستم فشار بیاورم تا آن را پس بگیرم و اگر ضربه ای را از دست دادم، می توانستم برای گل بعدی تلاش کنم. برای یک دروازه بان، ممکن است منتظر شوت بعدی طولانی باشد و باید خطای قبلی خود را علیرغم اینکه زمان کافی برای پرداختن به آن دارد، از ذهن خود خارج کند، بنابراین بر عملکرد آنها تأثیری نمی گذارد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

دروازه بان ها نیز باید ارتباطات خوبی داشته باشند. در طول همه گیری، من خوش شانس بودم که به بازی ها می رفتم و چون خیلی ساکت بود، واقعاً می توانستم بشنوم که چه کسانی ارتباط برقرار می کنند. من به مسابقه زیر 21 ساله های انگلیس رفتم و آرون رمزدیل اساساً مربی بازیکنان بیرون زمین بود و مدام در حال حرکت بود. ریو فردیناند می‌گوید بهترین مدافعان مجبور نیستند دفاع کنند زیرا سازماندهی شده‌اند، و این برای دروازه‌بان‌ها هم همین‌طور است، زیرا آنها سعی می‌کنند همه را در جای مناسب قرار دهند تا مطمئن شوند که با ضربات زیاد برخورد نمی‌کنند.

وقتی به تیم های موفقی که بخشی از آنها بودم نگاه می کنم، همیشه یک دروازه بان بزرگ داشتیم. شما باید آنها را بسیار تحسین کنید زیرا هیچ کس دیگری نمی تواند کاری را که آنها انجام می دهند انجام دهد. ممکن است قبلاً کار آنها را دست کم گرفته باشم، اما دیگر آن اشتباه را مرتکب نمی شوم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …