ریس موگ، سوناک را به شکستن قول خود در مورد “آتش” قوانین اتحادیه اروپا متهم کرد | جیکوب ریس-موگ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جیکوب ریس موگ نخست وزیر را متهم کرده است که در مورد تصمیم خود مبنی بر لغو نکردن هزاران قانون اتحادیه اروپا تا پایان سال، قول خود را زیر پا گذاشته است.

روز چهارشنبه، وزیر تجارت، کیمی بادنوچ، تغییراتی را در “آتش آتش” فرضی قوانین اتحادیه اروپا بیان کرد، که در اصل به این معنی بود که هزاران قانون به طور خودکار در 31 دسامبر تحت یک ضرب الاجل بحث برانگیز “بند غروب آفتاب” با تبر مواجه می شوند.

دولت اکنون قصد دارد به جای 3700 قانونی که قبلا گفته بود 800 قانون و مقررات را حذف کند.

اینها شامل قوانین مربوط به حقوق مسافران و غرامت برای پروازهای لغو شده، برابری در اشتغال، و استانداردها و حمایت های زیست محیطی بود.

به عنوان بخشی از پیشنهاد رهبری خود، ریشی سوناک قول داده بود که قوانین اتحادیه اروپا را در 100 روز اول ریاست جمهوری خود بازبینی یا لغو کند.

طرح جدید پس از آن آشکار شد که بادنوک در نشستی در ماه آوریل به نمایندگان پارلمان اروپا شکاک در گروه تحقیقاتی اروپا اطلاع داد.

ریس موگ در گفتگو با برنامه امروز رادیو 4 بی بی سی گفت که سوناک “کلام خود را شکسته است” که “بسیار جدی” بود.

او گفت: «سیاستمداران تحویل نداده‌اند. این به وعده نخست وزیر در ویدئوی خود در جریان مبارزات انتخاباتی رهبری اش برمی گردد که او گفته بود این کار را انجام خواهد داد.

«به خاطر داشته باشید که در آن زمان، او قبلاً با لایحه قانونی اتحادیه اروپا موافقت کرده بود. در این مورد به او توضیح داده بودم. [The prime minister] می دانست که آسان نیست او می‌دانست که تلاشی برای انجام آن در یک مهلت کمی طولانی‌تر در آن نقطه خواهد بود. او ضرب الاجل سال 2023 را پذیرفت.

ریس ماگ به حمله خود به نخست وزیر ادامه داد و او را متهم کرد که “مانند بورگیا رفتار می کند”.

وی گفت: «سیاستمداران باید به آنچه گفته اند انجام دهند پایبند باشند.

زمانی که ریشی سوناک استعفا داد [as chancellor]او در نامه استعفای خود به بوریس جانسون گفت که معتقد است مردم آماده شنیدن حقیقت هستند – مردم ما می‌دانند که اگر چیزی بیش از حد خوب است که واقعیت داشته باشد، درست نیست.

او سپس چیزی گفت که افرادی مانند من می خواستند بشنوند و نتوانسته آن را ارائه دهد.

“من می ترسم که مقدس تر از تو بودن خوب نیست اگر در نهایت مانند بورگیا رفتار کنی.”

ریس موگ در ادامه از دولت دفاع کرد که در ابتدا ضرب الاجلی تا پایان سال برای لغو هزاران قانون اتحادیه اروپا تعیین کرده بود و لغو آن را “فرصت از دست رفته بزرگ” خواند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

او گفت: “بانک انگلیس بعداً تشکیل جلسه خواهد داد و احتمالاً نرخ بهره را افزایش می دهد زیرا ما مشکل تورمی داریم.

یکی از راه‌های دیگر برای کمک به مقابله با مشکلات تورمی، اصلاحات سمت عرضه است – یعنی حذف مقرراتی که اقتصاد را عقب نگه می‌دارد.

در طول چندین دهه، ما قوانینی را از اتحادیه اروپا معرفی کردیم که باعث شد رقابت اقتصادی ما کاهش یابد.

“تعیین یک ضرب الاجل از نظر تئوری باعث می شود وایت هال کار کند – بدون مهلت، هیچ اتفاقی نمی افتد و ما این قوانین را برای مدت طولانی حفظ خواهیم کرد.”

تصمیم بادنوک برای عدم کنار گذاشتن هزاران مقررات مربوط به دوران اتحادیه اروپا با بدحجابی محافظه کاران مواجه شد.

به نظر می رسد بادنوک مقامات وایت هال را مقصر این حرکت می داند. در مقاله ای برای تلگراف، وزیر گفت که موقعیتی را به ارث برده است که در آن تمرکز بر حفظ قوانین است، «به جای پیگیری اصلاحات معنی دار دولت و کسب و کارها که می خواهند ببینند».

او نوشت: «به این نتیجه رسیدم که رویکرد جدیدی لازم است. قانونی که تضمین می کند وزرا و مقامات آزاد می شوند تا بر اصلاحات بیشتر REUL (قانون حفظ شده اتحادیه اروپا) تمرکز کنند و آن را سریعتر انجام دهند.

حزب کارگر این اقدام را یک “چرخش تحقیرآمیز” از یک “دولت ضعیف و دوپاره” توصیف کرد، در حالی که لیبرال دموکرات ها وزیران را متهم کردند که “ابهام زیادی” در وضعیت قانون ایجاد کرده اند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …