بر اثر ریزش پل در فنلاند ده ها زخمی از جمله کودکان زخمی شدند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

این حادثه صبح روز پنجشنبه زمانی رخ داد که گروهی از دانش‌آموزان مدرسه‌ای در حال عبور از پل ساختمانی موقت در نزدیکی یک مرکز خرید در شهر جنوبی تاپیولا بودند.

پلیس و رسانه ها اعلام کردند که بر اثر ریزش یک پل موقت عابر پیاده در شهر اسپو در جنوب فنلاند، 22 نفر که بسیاری از آنها دانش آموز بودند، زخمی شدند.

پلیس اعلام کرد پل عبوری از محل ساخت و ساز در محله تاپیولا در اسپو در ساعت 09:30 به وقت محلی فروریخت. کسی کشته نشد، اما 24 نفر زخمی شدند که حال 10 نفر از آنها وخیم است.

اسپو دومین شهر بزرگ فنلاند است و در چند کیلومتری غرب پایتخت هلسینکی قرار دارد.

پلیس در بیانیه‌ای گفت: “در اثر ریزش پل چندین نفر چند متر سقوط کردند. وضعیت در حال بررسی است.”

پلیس می‌گوید که اطلاعات دقیق‌تری در مورد وضعیت افرادی که روی پل بودند، در دست ندارد، پل که به عنوان بخشی از بازسازی سال‌ها مرکز اصلی شهر تاپیولا در دهه 1950 مورد استفاده قرار می‌گرفت.

نیروهای امدادی در حال انجام تحقیقات فنی در منطقه هستند.

بسیاری از مجروحان به بیمارستان دانشگاه هلسینکی منتقل شدند.

بیمارستان در بیانیه‌ای با بیان اینکه مجروحان متعلق به یک گروه مدرسه هستند، گفت: «این جراحات بیشتر شکستگی‌های اندام هستند.

رئیس جمهور فنلاند ساولی نینیستو توییت کرد: “خبر تکان دهنده در مورد تصادف در تاپیولا. ارائه پشتیبانی و کمک در حال حاضر مهم است.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …