کارگران مواد غذایی در بریتانیا گرسنه می شوند – گزارش

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک گزارش جدید نشان می‌دهد که کارگران در صنایع غذایی بریتانیا به طور فزاینده‌ای در خط نان زندگی هستند.

نظرسنجی توسط اتحادیه غذای نانوایی و کارگران متحد (BFAWU) نشان داد که تقریباً از هر پنج کارگر مواد غذایی یک نفر به بانک مواد غذایی متکی است، در حالی که کمتر از نیمی از آنها وعده های غذایی خود را حذف کرده اند زیرا پول کافی ندارند.

نویسندگان این گزارش می‌گویند که نتایج «هیجان‌انگیز» ناشی از دستمزدهای پایین و قبض‌های فزاینده انرژی است.

اعضای ما با 10 سال ریاضت اقتصادی و کاهش دستمزدها، یک بیماری همه گیر و اکنون با بحران هزینه زندگی مواجه بوده اند که در آن تورم دستمزدهای گذشته را افزایش داده است و بسیاری را بدون ابزاری برای پرداخت نیازهای اولیه خود مانند هزینه های غذا، انرژی و مسکن رها کرده است. چه رسد به اینکه برای چیزهایی که باعث شادی، لذت و رضایت می شود، مانند زندگی اجتماعی، فعالیت های تفریحی و خانوادگی، درآمدی داشته باشند.

از حدود 370 کارگر در تولید، توزیع و خرده فروشی مواد غذایی از سراسر بریتانیا سؤالاتی در مورد غذا، انرژی و مسکن آنها پرسیده شد.

تعداد افرادی که کمتر غذا می خورند از 35 درصد به 57 درصد در مقایسه با سال 2021 رسیده است، در حالی که 55 درصد نگران تمام شدن غذا بودند و 80 درصد نیز وعده های غذایی ارزان تر و ناسالم می خورند.

در این گزارش آمده است: «افرادی که غذای ما را پرورش می دهند، توزیع می کنند و عرضه می کنند، اغلب نمی توانند همان غذایی را که تولید می کنند، خریداری کنند. کارگران از آنجایی که درآمد کافی برای تغذیه خود و خانواده‌شان ندارند، دچار ناامنی غذایی می‌شوند.»

بریتانیا، مانند بسیاری از کشورهای اروپایی، در سال گذشته تحت تأثیر تورم قرار گرفته است و در نوامبر به بالاترین حد خود در 41 سال گذشته رسیده است.

بر اساس گزارش دفتر آمار ملی شاخص قیمت مصرف کننده، غذا و نوشیدنی در ماه مارس 19.1 درصد گران تر از سال قبل بوده است، در حالی که مسکن و قبوض نسبت به مدت مشابه 26.1 درصد افزایش داشته است.

افراد فقیرتر نسبت بیشتری از درآمد خود را صرف مایحتاج اولیه مانند غذا و انرژی می کنند، به این معنی که این افزایش قیمت عوارض سنگین تری را به همراه دارد.

این بحران هزینه زندگی تا حد زیادی به جنگ اوکراین نسبت داده شده است، اگرچه عوامل دیگری – مانند تغییرات آب و هوا و مسائل ساختاری در بخش انرژی بریتانیا – نیز نقش داشته اند.

در این نظرسنجی، مشخص شد که 88 درصد از کارگران مواد غذایی برای صرفه جویی در هزینه، گرمایش را کاهش می دهند، که به گفته نویسندگان گزارش، تأثیرات «بسیار قابل توجهی» بر سلامت روحی و جسمی آنها دارد.

یکی از پاسخ‌دهندگان شرایط خانواده‌شان را «سرد و فقیر» خلاصه کرد و توضیح داد که چگونه خانه «کمی زندان» شده است.

در حالی که بحران کنونی هزینه زندگی مطمئناً تا بحران‌های حاد قابل ردیابی است، ریشه این مشکل رکود طولانی‌مدت دستمزدها است، به طوری که 63 درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی گفته‌اند درآمدشان برای «تامین نیازهای اولیه» کافی نیست.

تجزیه و تحلیل بنیاد رزولوشن نشان داد که کارگران در بریتانیا سالانه 12700 یورو بدتر هستند، پس از 15 سال رشد ناچیز دستمزدها، که بریتانیا را به طور قابل توجهی پس از کشورهای قابل مقایسه مانند آلمان قرار می دهد.

کسانی که پشت گزارش در مورد کارگران مواد غذایی بودند، از وضعیت موجود انتقاد کردند و خواستار تغییرات گسترده شدند.

نویسندگان این گزارش نوشتند: «رنج اعضای ما، کارگران کلیدی که مردم را در طول همه‌گیری همه‌گیر تغذیه می‌کردند و همچنان تضمین می‌کردند که مردم همیشه غذا می‌خورند، یک ننگ ملی است. این وضعیتی است که نمی توان اجازه داد ادامه یابد.»

آنها متعهد شدند که “برای حق داشتن غذا به مبارزه بپردازند تا هیچ کودک یا بزرگسالی در پنجمین کشور ثروتمند جهان گرسنه یا احساس ناامنی غذایی نداشته باشد”، راه حل های مختلفی را برای این بحران پیشنهاد می کنند، از جمله افزایش حداقل دستمزد به حداقل 17.20 یورو در روز. ساعت

این گزارش می افزاید: «داده های ما به وضوح نشان می دهد که مردم در رنج هستند و راه حل های اساسی لازم است.

در ماه آوریل، دولت حداقل دستمزد کارگران 23 سال یا بیشتر را 9.7 درصد از 10.93 یورو به 11.99 یورو در ساعت افزایش داد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …