نخست وزیر یونان اعتراف کرد که شنود تلفن اشتباه بوده است

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

میتسوتاکیس اعتراف کرد که با نزدیک شدن انتخابات سراسری، هیچ توضیح کافی برای نظارت یک رهبر مخالف وجود ندارد.

کیریاکوس میتسوتاکیس، نخست وزیر یونان، در جریان مناظره روز چهارشنبه اعتراف کرد که هیچ دلیل امنیت ملی مهمی برای شنود تلفنی مخالفان سیاسی وجود ندارد.

میتسوتاکیس قبلاً ادعا کرده بود از فعالیت های نظارتی بی اطلاعبا وجود اینکه پس از انتخابش اداره اطلاعات کشور را تحت کنترل خود درآورد.

او در این مناظره که قبل از انتخابات سراسری در 21 مه برگزار شد، گفت: «توضیحات ارائه شده برای این نظارت کافی نبود.

نخست وزیر یونان پس از اینکه فاش شد که سرویس های مخفی ماه ها تلفن سیاستمداران، بازرگانان و روزنامه نگاران مخالف را مورد انتقاد قرار داده اند، مورد انتقاد قرار گرفته است.

نیکوس آندرولاکیس، رهبر حزب سوسیالیست یونان، مدعی شد که پس از بررسی سرویس‌های پارلمان اتحادیه اروپا، تلاش شده است تا گوشی او را با نرم‌افزارهای جاسوسی شناسایی کنند.

با این حال، نخست‌وزیر یونان دیروز گفت که او “مطمقاً هیچ خطری برای امنیت ملی کشور ندارد و هرگز نباید تحت نظر قرار می‌گرفت.”

حزب حاکم دموکراسی نوین ادعای رهبر اپوزیسیون را پذیرفت اما دست داشتن در این تلاش را رد کرد.

این رسوایی که اکنون به طور گسترده به عنوان “واترگیت یونانی” شناخته می شود، سر و صدایی در میان اعضای اتحادیه اروپا و انجمن های روزنامه نگاران آنها ایجاد کرده است.

به نظر می رسد که این تحول بر انتخابات آتی تأثیر بگذارد و میتسوتاکیس در هفته های اخیر بیشتر در مورد این موضوع صحبت کرده است.

میتسوتاکیس که در تلویزیون OPEN درباره انتخابات ترکیه صحبت می کرد، از استراتژی “وطن آبی” ترکیه انتقاد کرد – این ایده که ترکیه باید قدرت دریایی را در دریای مدیترانه بازیابد.

او گفت: «وطن آبی» در سال‌های اخیر یکی از سازه‌های توسعه‌طلبی ترکیه بوده و تهدیدی بالقوه برای میهن ما بوده است.

علیرغم بهبود روابط پس از حمایت یونان از تلاش‌های امدادی زلزله، نخست‌وزیر برنامه‌های همکاری بیشتر را بدون توجه به اینکه چه کسی انتخاب می‌شود، تایید نکرد.

وی گفت: “سیاست ترکیه یک شبه تغییر نمی کند. من از بهبود نسبی آب و هوا پس از زلزله های ویرانگر در ترکیه استقبال می کنم، اما هیچ توهمی ندارم.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …