Disney+ 4 میلیون مشترک خود را در میان خروج از بازار هند از دست داد | دیزنی +

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دیزنی که به خاطر فیلم‌های پیکسار، جنگ ستارگان و مارول شناخته می‌شود، اعلام کرد که سرویس پخش پرچم‌دار آن در سه ماه اول سال 4 میلیون مشترک از دست داده است.

تعداد مشترکین سرویس های دیزنی پلاس که خانه فیلم هایی مانند داستان اسباب بازی، هیولاها، ثور و پلنگ سیاه است، از ژانویه تا مارس به نزدیک به 158 میلیون نفر کاهش یافته است که در سه ماهه دوم از دست دادن مشتری پس از کاهش 2.4 میلیونی در سه ماه گذشته است. تحلیلگران انتظار داشتند Disney+ بیش از 1 میلیون مشتری در سه ماهه اضافه کند. سهام در معاملات پس از ساعت کاری نزدیک به 5 درصد سقوط کرد.

بیشتر مشترکین از دست رفته از Disney+ Hotstar در هند بودند، پس از اینکه این شرکت حقوق پخش مسابقات کریکت لیگ برتر را از دست داد. دیزنی همچنین پس از افزایش قیمت اشتراک در ماه دسامبر، 300000 مشتری را در ایالات متحده و کانادا از دست داد.

بر اساس گزارش سازمان تحقیقات بیننده بارب، تعداد خانوارهای بریتانیایی که مشترک دیزنی پلاس هستند در سال‌های اخیر به طور پیوسته افزایش یافته است و در پایان سال گذشته به بیش از 7 میلیون مشتری رسیده است که در مقایسه با 17 میلیون مشترک پیشرو صنعت نتفلیکس در بریتانیا است. Disney+ در بریتانیا 7.99 پوند در ماه یا هزینه سالانه 79.90 پوند هزینه دارد.

همه سرویس‌های پخش عمده مشتریان خود را از دست داده‌اند، زیرا رونق همه‌گیری از بین می‌رود و بحران هزینه‌های زندگی بالا می‌رود. به گفته شرکت تحقیقاتی Kantar، خانوارهای بریتانیایی در ابتدای سال در یک «حذف اشتراک» پس از کریسمس، پرداخت تقریباً 170000 سرویس استریم را متوقف کردند.

در همان زمان، تجارت استریم دیزنی عملکرد مالی بهتری را گزارش کرد. زیان عملیاتی خود را از 1.1 میلیارد دلار در سال گذشته به 659 میلیون دلار (523 میلیون پوند) کاهش داد، پس از افزایش قیمت و کاهش هزینه های بازاریابی.

پارک های موضوعی دیزنی عملکرد بهتری داشتند، زیرا تعداد بازدیدکنندگان بیشتر در شانگهای، پاریس و هنگ کنگ درآمد عملیاتی این بخش را با 23 درصد افزایش سالانه به 2.2 میلیارد دلار رساند. درآمد عملیاتی در کسب و کار تلویزیون سنتی آن با 35 درصد کاهش به 1.8 میلیارد دلار رسید.

این شرکت قصد دارد تا اواخر سال جاری یک برنامه جدید راه اندازی کند که ترکیبی از دیزنی پلاس و سرویس سرگرمی عمومی Hulu است.

باب ایگر، مدیر اجرایی والت دیزنی، گفت که این برنامه جدید تجربه مشاهده را برای مشترکین ساده می کند و فرصت های بیشتری را برای تبلیغ کنندگان ارائه می دهد. یک گزینه پشتیبانی از تبلیغات نیز تا پایان سال به Disney+ در اروپا اضافه خواهد شد.

ایگر، که در ماه نوامبر از بازنشستگی خارج شد و به مدت دو سال به عنوان مدیر اجرایی بازگشت، به تحلیلگران گفت: «ما تازه شروع کرده‌ایم تا سطح کاری را که می‌توانیم با تبلیغات در دیزنی پلاس انجام دهیم، انجام دهیم.»

او در ماه فوریه از کاهش هزینه ها برای صرفه جویی 5.5 میلیارد دلاری خبر داد که بخشی از آن از طریق 7000 کاهش شغل است. این شرکت اکنون انتظار دارد به پس انداز بزرگتری دست یابد.

دیزنی و دیگران در سال‌های اخیر میلیاردها دلار در خدمات استریم سرمایه‌گذاری کرده‌اند تا با نتفلیکس که ۲۳۲.۵ میلیون مشترک دارد، رقابت کنند.

ایگر اخیراً پیشنهاد کرده است که استودیو باید در مدیریت محتوای فرنچایز مانند جنگ ستارگان و مارول “بهتر باشد” زیرا “فوق العاده گران است”.

این خبر پس از آن منتشر شد که هفته گذشته هزاران فیلمنامه نویس تلویزیونی و سینمای هالیوود در انجمن نویسندگان آمریکا اولین اعتصاب خود را در 15 سال گذشته برگزار کردند. آنها خواهان حقوق و شرایط کاری بهتر هستند، زیرا رونق پخش جریانی بر صنعت سنتی تلویزیون و فیلم تأثیر گذاشته است. این اعتصاب دیزنی را مجبور کرد که تولیدات Marvel’s Blade و سریال جنگ ستارگان Andor را متوقف کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …