قوانین جدید ایالات متحده می تواند از انتشار گازهای گلخانه ای از نیروگاه های زغال سنگ و گاز جلوگیری کند | آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ایالات متحده قرار است استانداردهای آلودگی کربنی جدیدی را بر نیروگاه های زغال سنگ و گاز خود اعمال کند، اقدامی که دولت بایدن از آن به عنوان گامی بزرگ در مقابله با بحران آب و هوا استقبال کرده است.

بر اساس قوانین جدید ارائه شده توسط آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA)، نیروگاه های جدید و موجود باید مجموعه ای از استانداردهای جدید را برای کاهش انتشار گازهای گرم کننده سیاره خود رعایت کنند. EPA پیش‌بینی می‌کند که این امر باعث می‌شود که تأسیسات به سمت انرژی پاک‌تر مانند باد و خورشید، نصب فناوری جذب کربن که به ندرت استفاده می‌شود یا به طور کامل خاموش شوند، تحریک می‌شود.

در مجموع، EPA پیش‌بینی می‌کند که استانداردها از انتشار 617 میلیون تن دی اکسید کربن از کارخانه‌های زغال‌سنگ و گاز در دو دهه آینده جلوگیری می‌کنند، که معادل انتشار سالانه حدود نیمی از خودروهای ایالات متحده است. یا تقریباً دو برابر آنچه که کل بریتانیا در یک سال منتشر می کند.

به گفته مایکل ریگان، مدیر سازمان حفاظت محیط زیست، قانون جدید – اگر از طیفی از چالش های قانونی مورد انتظار جان سالم به در ببرد – به “حفاظت از سیاره برای نسل های آینده” کمک خواهد کرد.

ریگان گفت: «این پیشنهاد نه تنها کیفیت هوا را در سراسر کشور بهبود می‌بخشد، بلکه بهبود قابل توجهی در سلامت جوامع در سراسر این کشور به‌ویژه جوامعی که به ناحق بار آلودگی را به دوش کشیده‌اند، به همراه خواهد داشت.» “مزایای عمومی و زیست محیطی این قانون فوق العاده خواهد بود.”

این قانون جدید توسط گروه‌های زیست‌محیطی به‌عنوان یک لحظه بالقوه محوری مورد استقبال قرار گرفته است که باید در ترکیب با حمایت از انرژی پاک در قانون کاهش تورم سال گذشته، انتشار گازهای گلخانه‌ای در بخش برق را کاهش دهد که حدود یک چهارم از کل گازهای گلخانه‌ای ایالات متحده را تامین می‌کند. آلودگی

محققان هشدار داده اند که بدون تنظیم بیشتر منابع اصلی آلودگی، ایالات متحده – بزرگترین تولیدکننده گازهای گرمایش سیاره در تاریخ – اهداف آب و هوایی خود را از دست خواهد داد و خطر تشدید موج گرما، خشکسالی، سیل و تحولات اجتماعی در داخل و خارج از کشور را تهدید خواهد کرد.

دن لاشوف، مدیر مؤسسه منابع جهانی در ایالات متحده، گفت: «قاعده پیشنهادی EPA یک سیگنال صریح به اپراتورهای نیروگاه آمریکایی می فرستد: دوران آلودگی نامحدود کربن به پایان رسیده است. از نیروگاه ها تا سال 2040.

لاشوف گفت: «این روز برای کتاب‌های تاریخ است، زیرا ایالات متحده جهشی عظیم به سوی آینده‌ای مرفه، پاک و عادلانه انجام می‌دهد.

قانون آب و هوا یک ماه فعالیت جنون آمیز توسط EPA را متوقف می کند، که مجموعه ای از مقررات جدید را با هدف مهار سموم هوا از تاسیسات صنعتی و محدود کردن گازهای گرمایش سیاره از خودروها و کامیون های جدید صادر کرده است.

به گفته برایان موری، کارشناس سیاست های زیست محیطی در دانشگاه دوک، در ترکیب، این حرکت ها «پتانسیل پیشرفت قابل ملاحظه ای در تولید برق پاک در ایالات متحده دارند». این علیرغم مجموعه ای از تصمیمات بحث برانگیز اخیر دولت بایدن است که خطر تضعیف برنامه آب و هوایی خود را دارد، مانند تصویب پروژه نفت بید در آلاسکا و ایجاد صنعت صادرات رو به رشد برای گاز طبیعی مایع.

لنا موفیت، مدیر اجرایی Evergreen، یک گروه کمپین زیست محیطی، گفت که رای دهندگان جوان به ویژه از دولت بایدن می خواهند که «آلایندگان را وادار به پاکسازی رفتارشان کند. در واقع آنها از او می خواهند که جلوتر و سریعتر برود. وسایل نقلیه و نیروگاه‌ها دو بخش آلاینده‌ترین بخش در ایالات متحده هستند و چوب‌هایی که EPA می‌تواند در اینجا به کار گیرد ضروری است.

تلاش آژانس برای مقابله با بحران آب و هوا هنوز با موانع قابل توجهی روبرو است.

دادگاه عالی تحت تسلط جناح راست، که در تابستان گذشته دامنه اقدامات اقلیمی EPA را در حکمی محدود کرد، ممکن است پس از دعواهای تقریباً اجتناب ناپذیری که ایالت های جمهوری خواه غنی از زغال سنگ احتمالاً راه اندازی خواهند کرد، دوباره مداخله کند. دادگاه عالی قبلاً تلاش قبلی، هرچند گسترده تر، برای تنظیم نیروگاه های برق توسط دولت باراک اوباما را متوقف کرد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

مقامات EPA گفته اند، با این حال، آنها مطمئن هستند که این قانون در چارچوب دیدگاه دادگاه از اختیارات آژانس است. ریگان گفت: «ما واقعاً احساس خوبی داریم که در این محدوده هستیم.

در همین حال، رئیس جمهور آینده جمهوری خواه، شاید حتی دونالد ترامپ، می تواند مقررات آلودگی را لغو کند. قانون جدید آب و هوا در حال حاضر یک دشمن متعهد کنگره به شکل سناتور جو مانچین، دموکرات میانه رو که شخصاً در زادگاهش ویرجینیای غربی دارای منافع زغال سنگ است، دارد.

مانچین که به‌عنوان رئیس این سازمان قول داد، گفت: «این دولت مصمم است برنامه‌های آب و هوایی رادیکال خود را پیش ببرد و روشن کرده است که تمام تلاش خود را برای تنظیم مقررات از بین بردن نیروگاه‌های زغال‌سنگ و گاز انجام می‌دهند.» کمیته انرژی و منابع طبیعی سنا، برای جلوگیری از همه نامزدهای EPA در اعتراض به این قانون.

این لفاظی توسط انجمن ملی معدن منعکس شد، که ادعا کرد که “بی توجهی EPA به پیامدهای بازنشستگی زودرس کارخانه زغال سنگ” خطرات جدی ایجاد می کند.

با این حال، چندین تحلیل نشان داده است که زغال سنگ در ایالات متحده عمدتاً توسط نیروهای اقتصادی، مانند گاز ارزان تر، به جای مقررات زیست محیطی جابجا می شود. تلفات سوخت‌های فسیلی نیز بسیار زیاد است – و همچنین برانگیختن بحران آب‌وهوایی، سوزاندن سوخت‌های فسیلی تخمین زده می‌شود که هر ساله حدود 9 میلیون نفر را در سراسر جهان به دلیل آلودگی هوا می‌کشد.

EPA پیش بینی می کند که قانون جدید آب و هوا تا سال 2042 دارای 85 میلیارد دلار مزایای آب و هوایی و سلامت عمومی خواهد بود و تنها در سال 2030 با کاهش آلاینده های مضر هوا مانند دی اکسید گوگرد و دی اکسید نیتروژن از حدود 1300 مرگ زودرس و 300000 حمله شدید آسم جلوگیری می کند.

قانون جدید آب و هوا قبل از اجرای نسخه نهایی توسط EPA، قبل از انتخابات ریاست جمهوری سال آینده، یک دوره نظرات عمومی را طی خواهد کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …