درس های بهداشت عمومی از همه گیری ویروس کرونا آموخته شده است

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در طول همه‌گیری ویروس کرونا، بسیاری از موارد اشتباه پیش رفت، زیرا این ویروس در یک کشور قطبی شده نفوذ کرد و رهبران بهداشت عمومی، سیاست‌گذاران و مقامات منتخب در تلاش برای پاسخگویی بودند.

سرمایه گذاری کم مزمن در بهداشت عمومی در سطوح فدرال، ایالتی و محلی فقط اوضاع را بدتر کرد. در مجموع، بیش از 1.1 میلیون نفر بر اثر کووید-19 در ایالات متحده جان خود را از دست داده اند و بیش از 1000 نفر همچنان هر هفته جان خود را از دست می دهند.

بیش از سه سال پس از اینکه دولت ترامپ در ژانویه 2020 این ویروس را به عنوان یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی اعلام کرد، واکنش همه گیر دولت اکنون وارد مرحله جدیدی شده است. روز پنجشنبه، دولت بایدن اجازه می دهد تا اعلامیه اضطراری منقضی شود و لحظه ای را برای بررسی نحوه واکنش ملت به بدترین بحران بهداشت عمومی در یک قرن ارائه می دهد.

در اینجا چند درس از مبارزه این کشور با این ویروس آورده شده است.

کارشناسان بهداشت عمومی می گویند که هنگام مدیریت یک شیوع بیماری عفونی، ارتباط بخشی از پاسخ نیست. آی تی است پاسخ.

همه‌گیری ویروس کرونا نشان داد که پیام‌های گیج‌کننده می‌تواند شیوع بیماری را بدتر کند و ایمان به موسسات بهداشت عمومی را از بین ببرد. اما ارسال پیام در طول یک بیماری همه گیر یک تجارت دشوار است. علم اغلب روز به روز در حال تغییر است و دستورات مقامات بهداشت عمومی – ماسک زدن یا نپوشاندن؟ – همچنین باید تغییر کند، که می تواند باعث سردرگمی و عدم اعتماد شود.

کارشناسان می گویند، کلید این است که رهبران بهداشت عمومی مخاطبان خود را با خود همراه کنند و توضیح دهند که راهنمایی هایی که امروز ارائه می دهند ممکن است فردا تغییر کند – و سپس تصدیق کنند که آنچه دیروز گفته اند ممکن است اشتباه بوده باشد.

دکتر ریچارد ای. بسر، سرپرست سابق مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در این باره گفت: «وقتی در یک مکالمه روزانه با مردم هستید، می توانید آن اشتباهات را توضیح دهید، آنچه از آنها آموخته اید. دولت اوباما “شما می توانید مالک آنها باشید.”

CDC در طول همه‌گیری به دلیل سیستم‌های داده قدیمی و به اشتراک‌گذاری متناقض داده‌ها بین دولت فدرال، ایالت‌ها و ارائه‌دهندگان بهداشت، از بین رفت. و بر خلاف بریتانیا و اسرائیل که دارای سیستم های مراقبت بهداشتی ملی هستند، ایالات متحده هیچ مکانیسمی برای جریان آزاد داده ها بین آژانس های بهداشت عمومی و ارائه دهندگان خصوصی ندارد.

به گفته کارشناسان، پاسخ به ویروسی که به سرعت جهش می یابد و خطرات مختلفی برای جمعیت های مختلف ایجاد می کند، نیازمند داده های بهتر و سریع تری است.

دکتر آنتونی اس. فائوچی گفت: «ما در موقعیت خجالت‌آوری قرار داشتیم که مجبور بودیم با بریتانیا و اسرائیل یا آفریقای جنوبی تماس بگیریم تا بفهمیم در حال وقوع است – چند نفر به این عفونت جدید آلوده شده‌اند، نوع آن چیست.» ، که در هر دو دولت ترامپ و بایدن به رهبری واکنش همه گیر کمک کرد. چند نفر در حال واکسینه شدن بودند و این داده ها چه تاثیری داشتند؟ ما به معنای واقعی کلمه مجبور بودیم به جای دریافت آن در زمان واقعی ماه ها صبر کنیم.

مایکل تی اوسترهولم، مدیر مرکز تحقیقات و سیاست بیماری‌های عفونی در دانشگاه مینه‌سوتا، تعطیلی مدارس را نمونه‌ای ذکر کرد که داده‌های بی‌درنگ می‌توانست کمک کند.

وی گفت که برخی از انواع ویروس کرونا برای کودکان کشنده‌تر از سایرین هستند و اگر مسئولان به داده‌های به موقع در مورد اثرات این ویروس بر کودکان دسترسی داشتند، ممکن بود تعطیلی مدارس را متناسب با زمانی که دانش‌آموزان بیشتر در معرض خطر هستند، تنظیم کنند.

دکتر اوسترهولم که به تیم انتقالی پرزیدنت بایدن مشاوره می داد، گفت: «ما به داده های آنی نیاز داریم تا بدانیم چه خبر است. “و با تغییر شرایط، ما باید تغییر کنیم.”

تعطیلی مدارس به خصوص موضوع بحث برانگیزی بوده است، اما بسیاری از کارشناسان اکنون توافق دارند که برخی از مدارس برای مدت طولانی تعطیل بوده اند و حذف ناگهانی میلیون ها کودک از کلاس های درس در آمریکا اثرات مضری بر سلامت عاطفی و فکری آنها داشته است.

هم دکتر فائوسی و هم دکتر ازکیل جی. امانوئل، استاد اخلاق پزشکی و سیاست های بهداشتی در دانشگاه پنسیلوانیا، گفتند که همه گیری نشان داده است که مسئولان باید به دقت در مورد تعطیلی مدارس فکر کنند و تا حد امکان آنها را محدود نگه دارند. هر دو گفتند که گردش بهتر هوای داخل خانه ممکن است راهی برای باز نگه داشتن ایمن مدارس باشد.

دکتر امانوئل، که همچنین توصیه کرد، گفت: “یکی از چیزهایی که ما آموخته ایم این است که مدارس را برای مدت طولانی تری نسبت به سایر کشورها تعطیل کرده ایم، و این تاثیر وحشتناک بر پیشرفت تحصیلی داشته ایم و شاهد کاهش نمرات آزمون بوده ایم.” تیم انتقالی آقای بایدن.

دکتر فائوچی گفت که در اوایل همه‌گیری، «در نقطه‌ای که بیمارستان‌ها به معنای واقعی کلمه یک یا دو روز از اشغال شدن فاصله داشتند»، بستن مکان‌های عمومی مانند رستوران‌ها، کافه‌ها و مدارس برای فعال نگه داشتن سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی از طریق کند کردن گسترش بیماری مهم بود. ویروس.

او گفت: «اما هنگامی که شتاب را کاهش دادید، باید واقعاً بررسی کنید که چگونه بچه‌ها را ایمن در مدرسه نگه می‌داریم.»

در ماه‌های اولیه شیوع همه‌گیری، کارکنان بهداشتی خط مقدم با کمبود چشمگیر عرضه مواجه شدند و آنها را مجبور به استفاده مجدد از ماسک‌های صورت، پوشیدن لباس‌های محافظ شخصی نامناسب یا به‌طور کامل بدون چنین تجهیزاتی کرد.

دولت فدرال ذخایر ذخایر همه گیر خود را از آن زمان به میزان قابل توجهی افزایش داده است و به این کشور در واکنش به موج ویرانگر کروناویروس یا شیوع ویروسی متفاوتی که به منابع مشابه نیاز دارد، یک شروع عالی داده است.

قبل از همه‌گیری، خریدهای دولتی برای انبار استراتژیک ملی به شدت در جهت محافظت در برابر عوامل بیوترور مانند سیاه زخم بود. در مارس 2020، انبار 13 میلیون ماسک N95 داشت. تا اوایل این ماه، 352 میلیون نفر بود. در همین دوره، تعداد ونتیلاتورها از 12700 به حدود 150000 رسید.

کارشناسان به عنوان مدلی برای واکنش به همه‌گیری‌های آینده، به عملیات Warp Speed، برنامه توسعه واکسن کروناویروس دولت ترامپ اشاره می‌کنند. این ابتکار واکسن‌های مؤثری را در زمان بی‌سابقه برای آمریکایی‌ها به ارمغان آورد – تا حدی، دکتر فائوچی گفت، زیرا دولت فدرال سال‌ها صرف سرمایه‌گذاری در تحقیقات علمی پایه کرده است.

مقامات فدرال در برنامه Warp Speed ​​خریدهای انبوه زیادی از عکس هایی انجام دادند که هنوز در حال توسعه بودند. دولت فدرال از کارآزمایی‌های بالینی که توسط Moderna و Pfizer، تولیدکنندگان دو واکسن کروناویروس پرکاربرد، اجرا می‌شود، حمایت مالی کرد. و متخصصین کارآزمایی بالینی، اپیدمیولوژیست ها و کارشناسان بودجه را به شرکت ها وام داد.

درمان های اولیه برای ویروس مانند هیدروکسی کلروکین و پلاسمای دوران نقاهت توسط سازمان غذا و دارو بدون داده های قوی از کارآزمایی های تصادفی کنترل شده بزرگ مجاز شد – که استاندارد طلایی شواهد مورد استفاده توسط تنظیم کننده ها برای پاکسازی داروها و واکسن ها در نظر گرفته می شود.

آزمایشات برای درمان ها به دلیل کمبود بودجه یا شرکت کنندگان متوقف شد. دانشمندان، پزشکان و تنظیم‌کننده‌های فدرال به داده‌های خارجی، مانند مطالعه بریتانیایی روی دگزامتازون، استروئیدی که برای درمان کووید-۱۹ استفاده می‌شود، تکیه کردند.

دکتر امانوئل گفت: «بریتانیا کارآزمایی‌های تصادفی‌سازی شده بزرگ را با معیارهای ورود بسیار ضعیف، هزاران بیمار، راه‌اندازی کرد. در عرض 30 تا 60 روز، ما متوجه شدیم که استروئیدها واقعاً افرادی را که در بیمارستان بستری شده بودند یا بسیار بیمار بودند، نجات دادند.

دکتر ولید اف. گلاد، کارشناس ایمنی دارو در دانشگاه پیتسبورگ، به آزمایشی که توسط محققان بریتانیایی انجام شده است اشاره کرد که به گفته او به زودی نتایجی را در مورد اثربخشی Paxlovid، داروی ضد ویروسی فایزر برای کووید-19 ارائه خواهد کرد که به طور گسترده ای استفاده می شود. در ایالات متحده استفاده می شود.

او درباره واکنش همه‌گیر ایالات متحده گفت: «ما زیرساخت‌های لازم برای جمع‌آوری داده‌های مورد نیاز برای تصمیم‌گیری را نداشتیم.

ثابت شد که واکسن ها موثرترین سنگر در برابر بستری شدن در بیمارستان و مرگ ناشی از کووید-19 هستند. به گفته کارشناسان بهداشت عمومی، اما توجه به واکسیناسیون اغلب تلاش‌ها برای توسعه و ارائه درمان‌ها را تحت الشعاع قرار می‌دهد. داروهای آنتی بادی که برای آمریکایی‌های دارای نقص ایمنی حیاتی هستند، دیگر برای استفاده توسط FDA تایید نمی‌شوند و کارشناسان می‌گویند که به داروهای ضد ویروسی بیشتری نیاز است.

دولت بایدن به شدت بر روی استقرار شوت های تقویت کننده تمرکز کرده است، که از زمان صدور مجوز دور اولیه در پاییز 2021، به طور پیوسته تعداد کمتری را دریافت کرده است. اما استراتژی های دیگری برای جلوگیری از انتشار ویروس، مانند بهبود کیفیت هوای داخل خانه، دریافت شده است. توجه نسبتاً متوسط

دکتر لوسیانا می‌گوید: «تمرکز نزدیک‌بینانه بر روی واکسن‌ها به تنهایی به استثنای مناطق دیگر که میوه‌های واقعاً کم آویزان هستند برای پاسخ بسیار برتر حذف می‌شوند – مثل این است که بگوییم می‌خواهی خانه‌ای با یک دیوار یا بدون سقف بسازیم.» بوریو، دانشمند ارشد سابق در FDA که به تیم انتقالی آقای بایدن مشاوره می داد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …