“خروپف کاملا طبیعی است”: آزمایش اولین غلاف خواب Air New Zealand | نیوزلند

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در یک لحظه، در حین چرت زدن، تلفنم را بیرون می‌آورم و ابعاد یک تابوت را پیدا می‌کنم.

یک تابوت استاندارد بزرگسالان، به نظر می رسد، به 58 سانتی متر می رسد. با خیره شدن به سقف سفیدکاری شده “لانه” خود، محاسبه می کنم که حدود 7 سانتی متر بیشتر از تابوت معمولی فاصله دارد.

این Skynest است: به عنوان اولین طرح در جهان تبلیغ می شود، این مجموعه ای از تخت های دو طبقه در هوا است که توسط Air New Zealand برای «انقلابی کردن» سفرهای هوایی ارزان قیمت ایجاد شده است. آنها از سال آینده در دسترس هستند و به مسافران اقتصادی این فرصت را می دهند که اندام های خود را باز کنند، گردن خود را از بالش های بومرنگ بادی بیرون بیاورند و به سبکی مجلل و افقی دراز کنند.

چرت زدن در یکی از شش تخت – که به صورت جفت روی هم چیده شده اند – 400 تا 600 دلار نیوزیلند برای یک جلسه 4 ساعته به آگهی بازگردانده می شود. اتاق خواب یک چالش مهندسی را نشان می دهد – قرار دادن شش انسان افقی در فضای یک گالی کوچک هواپیمایی. در مرکز اوکلند، Air New Zealand یک ماکت کامل از این طرح ساخته است تا در تحقیقات بازار روی صدها نفر آزمایش کند – و به خبرنگاران کنجکاوی که می‌پرسند آیا می‌توانند بروند، نشان دهد.

کری ریوز، رئیس برنامه های هواپیما، می گوید که ایر نیوزلند 18 ماه را در مرحله تحقیقاتی سپری کرده است و ماه ها را به مصاحبه هایی اختصاص داده است که انگیزه ها و خواسته های مسافران را بررسی می کند. برخی از یافته ها در لیست های بزرگ با نوک گلوله ثبت شده است. به عنوان مثال، مسافران در طبقات بالا می خواهند “افراط کنند” و “فرار از جنون”.

نیازهای مسافران مقرون به صرفه – که در کنار نقاط بزرگ ذکر شده است – بسیار ساده است: “حفاظت از فضای خودم”، “مبارزه با کسالت” و “احساس انسان بودن”.

طرح اولیه ایر نیوزلند برای کابین های تخت دوطبقه آن.
طرح اولیه ایر نیوزلند برای کابین های تخت دوطبقه آن. عکس: Fraser Clements/Air New Zealand

Skynest به رنگ صورتی کم نور پشت پرده سیاه می درخشد. این یک تجربه برای افراد کلاستروفوبیک نیست. برای ورود به طبقه پایینی باید روی دست‌ها و زانوهای خود قرار بگیرید و بخیزید، و برای خروج نیاز به حرکت سریع شکم و حرکت به سمت عقب دارد.

ریوز با افتخار می‌گوید: «از تمام جمعیت‌شناسی مردمی که در آزمایش داشتیم – و تعداد بسیار کمی، 100 نفر است، ما هنوز یک نفر نداشتیم که نتواند وارد شود. “

هر غلاف دارای پتو، بالش، گوش گیر و پورت شارژ USB مخصوص به خود است. افراد خواب با یک پرده توری شفاف از همنوعان خود محافظت خواهند کرد. ریو توضیح می‌دهد که پرده‌های توری یک الزام قانونی هستند: خدمه باید بتوانند مسافران را ببینند، تا مطمئن شوند که آنها سیگار نمی‌کشند – یا درگیر سایر فعالیت‌های ممنوعه نیستند.

او می‌گوید: «آنها یک نفره هستند – بنابراین یک نفر در هر غلاف – به دلایل زیادی، ساختاری و ایمنی و همچنین، می‌دانید، دیگر جنبه‌های انسانی آن.»

حتی اگر مجاز بود، دو نفره بودن یک چالش مهم خواهد بود. در داخل تخت، جایی برای نشستن وجود ندارد – و وقتی دراز کشیده اید، متوجه می شوید که سرتان حدود یک فوت از جمجمه کسانی که در دو طبقه بالا و اطراف شما خوابیده اند جدا شده است.

این لانه دستورالعمل‌های بزرگی در نمای بیرونی خود دارد که «بایدها و نبایدها» استفاده از آن را به مردم یادآوری می‌کند: در کودکان، سگ‌ها یا بزرگسالان دیگر قاچاق نکنید. از خوردن تنقلات در رختخواب خودداری کنید. و، تا حدودی نگران کننده، “به یاد داشته باشید که خروپف کاملا طبیعی است. اگر اهل خروپف هستید، نگران نباشید. همنوعان شما گوش گیر دارند.»

ریو می‌گوید که این شرکت طیف گسترده‌ای از تست صدا را انجام داده است: جفت کردن جفت‌های لانه و موظف کردن به یک نفر، مثلاً با صدای بلند ورق زدن صفحات مجله، یا تماشای یک فیلم با هدفون. او می‌گوید که آنها هنوز یک خروپف را در این واحد آزمایش نکرده‌اند – اما مطمئن هستند که غرش هواپیما، یک جفت گوش‌گیر یا هدفون حذف نویز هر مشکلی را برطرف می‌کند.

ما نمی‌گوییم که می‌توانیم تضمین کنیم که شما چهار ساعت بخوابید. اما این استراحت افقی است.

به‌منظور تحقیقات، در تختخواب خودم، پخش را روی یک قطعه صوتی با عنوان «12 ساعت خروپف مرد» فشار می‌دهم و آن را روی تخت زیر می‌گذارم. از میان لانه غوغا می کند. بعد از چند دقیقه، با عصبانیت، آن را به «صدای جت هواپیمای آرام‌بخش» تغییر می‌دهم و ماسک چشمی رایگان می‌زنم.

با دراز کشیدن در درخشش صورتی کم رنگ، این سوال مطرح می شود که چه قیمتی برای چنین چرت زدنی باید گذاشت. هزینه آن هنوز به طور کامل مشخص نشده است، اگرچه شرکت هواپیمایی معتقد است بین 400 تا 600 دلار نیوزیلند خواهد بود. این یک جهش سخت برای کسانی است که ممکن است در حال حاضر با قیمت بلیط هواپیما دست و پنجه نرم کنند – برخی از مسیرها از زمان همه گیر شدن بیش از دو برابر شده اند.

ریوز می‌گوید قیمت‌گذاری آن دشوار است: 400 دلار در مقایسه با یک اتاق هتل بسیار زیاد به نظر می‌رسد، اما به مراتب کمتر از بلیط بیزینس یا درجه یک است.

با این حال، با وجود صدای سفید هواپیما، نزدیکی به تخت‌خواب‌ها در اطراف و بالای من، و همچنین حس تابوت‌مانندی که در آن وجود دارد، یک غلاف کوچک آرامش‌بخش است.

چند دقیقه بعد، من تقریباً از آنجا دور شدم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …