تاثیر گرمتر شدن دریاها بر ذخایر ماهی منجر به افزایش حملات دزدان دریایی می شود | دزدی دریایی در دریا

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بر اساس مطالعه جدیدی که در دو دهه گذشته به بررسی دو کانون دزدی دریایی می پردازد، کاهش ذخایر ماهی ناشی از بحران آب و هوا منجر به افزایش حملات دزدان دریایی شده است.

گرمتر شدن دریاها بر ماهیگیری در شرق آفریقا که یکی از بدترین مناطق جهان برای دزدی دریایی است تأثیر منفی گذاشته است. در حالی که در دریای چین جنوبی، یکی دیگر از نقاط مهم حملات، نتیجه معکوس داشته است: جمعیت ماهی افزایش یافته است.

به گفته گری لافری، استاد جرم شناسی و عدالت کیفری در دانشگاه مریلند و یکی از نویسندگان مقاله، این پدیده یک “آزمایش طبیعی نادر” ایجاد کرد که در آن ارتباط بین خرابی آب و هوا و خطر دزدی دریایی را آزمایش کرد. ، در مجله American Meteorological Society Weather, Climate, and Society (WCAS) منتشر شده است.

ما می‌خواستیم این فرضیه را آزمایش کنیم: آیا دزدی دریایی با کاهش تولید ماهی افزایش می‌یابد و با افزایش تولید ماهی کاهش می‌یابد؟ لافری گفت. آنها دریافتند که پاسخ مثبت است. ما یک تجزیه و تحلیل چندگانه انجام دادیم تا ببینیم آیا نظریه اساسی از نظر آماری معنادار است یا خیر.

این مطالعه که بیش از 2000 حمله را در شرق آفریقا و دریای چین جنوبی در 20 سال گذشته مورد بررسی قرار داد، نشان داد که روند دزدی دریایی با تأثیر گرم شدن دریاها بر ذخایر ماهی مرتبط است.

در شرق آفریقا، جایی که جمعیت ماهی به دلیل گرمتر شدن دریاها در حال کاهش است، نرخ دزدی دریایی افزایش یافته است. اما افزایش دمای دریا در دریای چین جنوبی تأثیر معکوس داشت. در آنجا، جمعیت ماهی افزایش یافته و نرخ دزدی دریایی کاهش یافته است.

لافری گفت: “در یک جدول زمانی تقریباً 20 ساله، ما تفاوت های آماری قابل توجه و قابل اندازه گیری را مشاهده می کنیم.” من از سرعت رخ دادن این تغییرات شگفت زده شدم، به خصوص زمانی که به احتمال زیاد تغییرات آب و هوا در آینده شتاب می گیرد.

مطالعات قبلی که در این مقاله نقل شده نشان می دهد که ماهیگیرانی که قبلاً مهارت های دریانوردی دارند و از فقیرترین جوامع جهان هستند، هدف سندیکای جنایتکار دزدی دریایی قرار می گیرند.

لافری گفت: «شما تمایل دارید فکر کنید که یک جنایتکار هستید یا یک غیر جنایتکار. اما شواهدی از محققان دیگر وجود دارد مبنی بر اینکه برخی از ماهیگیران بسته به نحوه ماهیگیری به داخل آن می روند.

بو جیانگ، استادیار دانشکده علوم اجتماعی در دانشگاه ماکائو و نویسنده اصلی این مطالعه، گفت: «من در سنگاپور بزرگ شدم. ماهیگیران زیادی در آبهای مجاور وجود دارند که به “دزدان دریایی آماده به کار” معروف هستند.”

به گفته نویسندگان، ارتباط بین گرم شدن دریاها، ماهیگیری و حملات دزدان دریایی حتی پس از کنترل تأثیرات دیگر مانند استرس اقتصادی، نگهبانان امنیتی خصوصی در کشتی، و فساد سیاسی محلی، قابل توجه بود. همچنین سوالاتی در مورد چگونگی کمک به ماهیگیران مطرح شد.

جیانگ گفت: «برای دولت‌های سومالی و کنیا و کشورهای ساحلی در شرق آفریقا، این یک مسئله مبرم است که باید به آن رسیدگی شود.»

این روزنامه می‌گوید: «اگر استدلال‌های ما درست باشد و دمای دریا تا آینده قابل پیش‌بینی افزایش یابد، مبارزه با دزدی دریایی در شرق آفریقا به طور فزاینده‌ای دشوار خواهد شد».

دزدی دریایی سالانه 9 میلیارد دلار برای صنعت کشتیرانی هزینه دارد و یک تهدید امنیتی بزرگ است. حدود 90 درصد کالاهای تجارتی جهان از طریق دریا حمل می شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …