پاسکال یانسن از AZ: “کرایف گفت که هرگز ندیده است که یک کیسه پول در یک بازی برنده شود” | AZ آلکمار

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

“Yپاسکال یانسن می‌گوید: باید معتبر باشید. مدیر AZ آلکمار به نحوه رهبری فکر می کند. او می‌گوید، چهره گذاشتن فایده‌ای ندارد. این مرد هلندی از زمانی که آسیب دیدگی زانو به امید او برای تبدیل شدن به یک بازیکن حرفه ای در 17 سالگی پایان داد، سال ها را صرف انجام کارها کرده است.

او شروع به نوشتن ایده های خود در مورد فوتبال در یک کتاب کرد و رویاهای بزرگی داشت. او در مورد اینکه می‌خواهد مجوز حرفه‌ای یوفا را قبل از تولد 35 سالگی‌اش دریافت کند – ماموریت انجام شد – نوشت و جاه‌طلبی‌اش بی حد و حصر بود، عزم او برای مدیریت در لیگ برتر نشانه‌ای بود که این سفر عادی نخواهد بود.

شیفتگی فوتبال انگلیس جای تعجب ندارد. یانسن در لندن به دنیا آمد و پدربزرگ و مادربزرگش در آیلسبری زندگی می کردند. این بازیکن 50 ساله در هلند بزرگ شده است، اما وقتی در انگلیس است از “بازگشت به خانه” صحبت می کند و مشتاق است که تیم جوانش را AZ به وستهام ببرد تا اولین بازی آنها در نیمه نهایی لیگ اروپا کنفرانس باشد. – فینال عصر پنجشنبه

او می گوید: بخش عمده ای از جوانی ام را در آیلسبری گذراندم. بیش از 40 سال است که یکی از دوستان عزیزم را از آن زمان ندیده ام و از سال گذشته دوباره با هم در تماس هستیم. او با خانواده و برادرش به بازی می آید. اینها چیزهای خوشحال کننده بازگشت هستند.»

این ارتباط به مادر یانسن، سو چالونر، مربوط می شود، که نیمی از Spooky و Su، یک دوئت موسیقی پاپ بریتانیایی-هلندی بود که در دهه 70 در هلند سه آهنگ برتر از 10 بازدیدکننده داشت. او برای کار به آمستردام نقل مکان کرده بود اما در لندن به دنیا آمد و همین را برای پسرش می خواست. یانسن می‌داند که چرا در مورد مادر ستاره پاپ او دسیسه‌هایی وجود دارد. او می گوید: «او 70 ساله است و از زندگی لذت می برد. او مدرسه خودش را دارد. او درام، رقص و آواز تدریس می کند. او حرفه من را دنبال می کند. او به من می گوید که رویاهایم را دنبال کنم و بسیار پرشور باشم. و از آن لذت ببرید.»

لذت بردن کلید است. یانسن می گوید هرگز روزی نبوده که عاشق کار در فوتبال نباشد. او در فکر مجروحیت خود می گوید: «وقتی یک در بسته می شود، در دیگری باز می شود. من جوان بودم اما خودآگاه بودم. خیلی مصمم بودم که بهترین مربی دنیا شوم.»

آیا او این کار را به تنهایی انجام داد؟ نه، من کسی را دارم که هنوز در زندگی من است، جوپ برند. او مربی آکادمی من بود زمانی که من در AZ بودم و زمانی که تحصیلات مربیگری را شروع کردم، یکی از معلمان من بود.

سو چالونر، مادر جانسن، بخشی از دوتایی Spooky و Su بود.
سو چالونر، مادر یانسن، سه امتیاز برتر در هلند به عنوان نیمی از Spooky و Sue داشت. عکس: هانس پیترز/آنفو

ما خیلی صحبت کردیم: در مورد اینکه مطمئن شوید از کاری که هر روز انجام می دهید لذت می برید. این را فراموش نکنید، حتی اگر ممکن است در مقطعی در سطح بالایی کار کنید. همیشه در مورد عشق به بازی و بهتر کردن بازیکنان با استعداد است.

یانسن در سطح آکادمی کار کرده و سفر کرده است. او می‌گوید: «قبل از اینکه مجوز حرفه‌ای را بگیرم، دو بار رد شدم. اولین بار آنها به من گفتند: “تو بسیار با استعداد، بسیار جاه طلبی، اما به تجربه بیشتری نیاز داری.”

یانسن در سال 1998 با یان رکر، مربی تأثیرگذار هلندی تماس گرفت. آنها در مورد نقشی در آکادمی PSV آیندهوون صحبت کردند. اما ریکر همچنین از یانسن در مورد کار در خارج از کشور پرسید. فرصتی برای نقل مکان به ابوظبی و تبدیل شدن به شماره 2 رینوس اسرائیل در الجزیره به دست آمد.

یانسن می گوید: «این یک تجربه عالی بود. “کار با بازیکنان ارشد و تلاش برای رساندن دیدگاه خود به افرادی که از نقاط کاملاً متفاوتی از جهان می آیند.”

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

یانسن از همکاری با اسرائیل، که کاپیتان فاینورد در جام ملت‌های اروپا در سال 1970 بود، لذت برد. زمانی که یک مربی جوان هستید، می خواهید همه چیز را کنترل کنید. من در طول سال‌ها آموخته‌ام که زمانی که شما مسئول هستید، نمی‌توانید همه کارها را به تنهایی انجام دهید. شما به افراد خوب در اطراف خود نیاز دارید.

«استرس یک عامل است. من قویاً معتقدم اگر فکر می کنید می توانید همه چیز را کنترل کنید، استرس افزایش می یابد. اگر ذهن آرامی داشته باشید، می توانید تصمیمات خوبی بگیرید.»

نوشتن وضوح یانسن را به ارمغان آورد. او اکنون قلم را با صفحه کلید عوض کرده است. او در پایان هر فصل جلوی کامپیوترش می نشیند و به این فکر می کند که چگونه پیشرفت کند.

AZ باید نوآور باشد. آنها مالی باشگاه های هلندی مسلط، آژاکس، فاینورد و پی اس وی را ندارند، اما راه هایی برای رقابت پیدا می کنند. آنها چهارمین لیگ اردیویسه هستند و به تازگی قهرمان لیگ جوانان یوفا شده اند. آنها بازیکنان را وارد می کنند، از طریق فروش کمک مالی می کنند و تیم را شاداب می کنند.

یانسن وارد فلسفه شده است. او از زمانی که به طور تصادفی به اولین شغل مدیریتی خود رسید، شکوفا شد. زندگی او زمانی تغییر کرد که در 5 دسامبر 2020 مشغول پر کردن ماشین خود در یک پمپ بنزین بود. AZ به تازگی متوجه شده بود که مدیر آنها، آرن اسلات، در حال مذاکره مخفیانه با فاینورد است. اسلات شلیک شد. AZ از یانسن، بازیکن شماره 2 اسلات خواست تا تا پایان فصل به عنوان موقت هدایت شود.

یانسن می‌گوید: «مادر من همیشه به من می‌گفت: «وقتی فرصت به در می‌زند، ایمیلی ارسال نمی‌شود.» “شما باید آماده باشید.”

یانسن چند ساعت طول کشید تا تصمیمش را بگیرد. او با رئیس بودن سازگار شد و این شغل را به طور دائم به دست آورد. او می‌گوید: «من چند بازیکن را به دفترم رساندم و از شنیدن آنها خوشحال شدم که به من گفتند تغییر نکرده‌ام. اما آنها می‌توانستند بگویند که من اکنون مسئول هستم. این یکی از بزرگترین تعریف هایی است که می توانم داشته باشم. من هنوز آن مردی بودم که می خواست هر روز آنها را بهتر کند. اما همه می‌توانستند ببینند، احساس کنند و بشنوند که من مسئول آن هستم، حتی اگر مجبور نبودم صدایم را بلند کنم یا متفاوت عمل کنم. من همانی که بودم ماندم.»

معتبر بود او می گوید: “فقط خودت باش.” “به چیزی که به آن اعتقاد دارید بسیار نزدیک باشید. این برای من کلید اصلی است. مطمئن شوید که وارد نقش آفرینی نمی شوید. بازیکنان همیشه از طریق شما خواهند دید.”

AZ آلکمار پس از شکست اندرلخت برای صعود به نیمه نهایی لیگ اروپا جشن گرفت.
AZ آلکمار پس از شکست اندرلخت برای صعود به نیمه نهایی لیگ اروپا جشن گرفت. عکس: Hollandse Hoogte/Shutterstock

یانسن که در ورزشگاه لندن برای تماشای پیروزی وستهم منچستریونایتد در روز یکشنبه حضور داشت، در مورد دیدگاه فوتبالی خود صحبت کرد. او توپ را می خواهد اما همچنین می خواهد تیمش پویا و انعطاف پذیر باشد. من همیشه به اتفاقاتی که در ایتالیا، اسپانیا و لیگ برتر می افتد علاقه مند بوده ام. اگر ذهن باز باشید می توانید یاد بگیرید. اگر از دیدگاه هلندی تحصیل کرده اید، طرز فکر بسیار توهین آمیزی دارید. ما از رینوس میشلز و یوهان کرایف الهام گرفتیم.

داشتن توپ و خلاق بودن است، اما ساده لوح نبودن فقط با بازی در حمله و فراموش کردن اینکه خارج از مالکیت چگونه است. من قویاً معتقدم اگر می‌خواهید به اندازه ما حمله کنید، باید در دفاع بهتر از آن چیزی باشید که هر کسی تصورش را بکند.»

AZ از تور اروپایی خود لذت می برد. آنها در مرحله یک هشتم نهایی لاتزیو را شگفت زده کردند و یانسن معتقد است که می توانند وستهام را شکست دهند. آنها پول بیشتری برای خرج کردن دارند و میانگین سنی تیم از ما بزرگتر است. اما اینها چیزهایی هستند که می توانید کنار بگذارید. من همیشه چند نکته را به پسرانم می گویم که یوهان کرایف به آن اشاره کرد. او یک بار گفت که هرگز ندیده است که یک کیسه پول در یک بازی برنده شود.

ما قویاً معتقدیم که حقیقت همیشه در این خطوط خواهد بود. آماده رقابت با وستهام هستیم. ما ایمان زیادی داریم که از آن عبور خواهیم کرد. ما کیفیت را داریم. این یک بازی عظیم است. قراره ازش لذت ببریم اما ما می‌خواهیم بجنگیم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …